neden 1990 dan sonraki vücut geliştiriciler göbekli

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve ARNOLDschwarzeneggeR tarafından 1 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    merak ediyorumda 1990 dan sonra gelen bütün bodybuilderlerde içine cekemedikleri bi göbek var lee hany e kadar kimsede göbek falan yok sonra birden dorian ronnie neaser neredeyse hepsi birden koca koca göbekleri olmus. bu neden acaba eskidende büyüme hormonu kullanıyorlardı neden içorganlar büyümüyoduda 1990 dan sonra büyümeye başladılar? arnold da gh kullanıyordu göbek falan yoktu ama bi neasser e bakarsanız o dev göbek :)

2. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    arnoldun gh kullandığını sanmıyorum.

senin dediğin gibi vgcilerin göbekli olduğu bi gerçek. ben bunu yaptıkları aşırı bulk dönemlerine ve yaptıkları kürlere bağlıyorum.

3. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    haklı olabilirsin ama arnoldunda gh kullandığı bi gerçektir hatta fazla kullandığı için yüzündeki kemikler uzamıştır. ama neden göbek yoktu ? :)

4. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    ben arnoldun anapolon primobalon ve testesteron türevleri steroid aldığını biliyorum fakat gh kullandığı hakkında bi bilgim yok ama 1967 de dünya şampiyonu olduğu düşünülürse pek ihtimali yok gibi. tabi 1967 gh var mıydı ki :confused: onu da bilmiyorum. fakat kullandığı steroidlerde kemiğe etki edenler var bu da steroidin yan etkilerinden biridir.

5. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    tabiki vardı. ama arnoldun anapolon kullanacağını sanmıyorum belki tablet olarak dianabol kullanmıştır ozamanlar aşırı yaygın oldugu için ama gh kesinlikle kullandı. karasan nerdesin :)

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bununla ilgili başlıklar vardı daha önce açılan..uzun uzun tartışılmıştı..onlara bakın bence..

ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  7. fatihay

fatihay Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    ankara
    benim anlamadım bu herifler yüz kilonun üzerinde ve göbekliler ama o baklavalar nasıl çıkıo hayreeettt

8. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    gobegin sebebi yag degilde ondan fatihay o goıbek 1. gh ın ıcorganları buyutmesi 2. si mide kaslarınında buyuk olup gobek gorunumu vermesi ama en cokda iğc organın dısa dogru yaptıgı baskı ıcıne cekememeleriine sebeb oluyor

9. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    içorganları büyüttügünü biliyoruz tabi. ama gh ler 1990 dan sonramı iç organları büyütmeye başladı? çünki 1990 öncesi hiçbir vücutgeliştiricide göbek yok :)

10. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    90 oncesi gh ın dozajıyla 90 sonrası farklıdır cunkı kutle farkı ortada bu spora ragbet arttıkca daha buyuk adamlar gormeye basladık sımdıde gen dopingi diye bi olay var kasları 3 kat buyutuyor bundan sonra belkide cok daha buyuk adamalar olacak devamlı gelişiyor dozaj farkından kaynaklandıgını dusunuyorum arnoldun mesela onden kanat pozunda mideyi icine cekebilio ve kaburgaları belli oluyor ama ronniede jay de ve bunja benzer kimsede bu yok pozu verdiklerinde

11. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    abartıyorlar yavaş yavaş ama lee hany 90 öncesi bir bodybuilder ve hemen hemen coleman kadar kütleli ve dolgun ama göbek 0

12. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bence lee haney coleman kadar kutleli degil zaten colemanın beline falanda bakarsan yaglkı gibi duruyor sebeb cok fazla gh ve oradaki kasın bile asırı derece buyumesi nasıl besi danalarının anablizanla bacakları yag tulumu gibi duruyor buda oyle

13. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Arkadaşlar , arnold GROWTH kullandı , kendisi de söyledi zaten , biz zamanında gh u , morg dan alırdık ve bu oldukça riskliydi dedi , ... göbek konusunda bence çok başka , mesela ahmet enünlüye karasan soruyo ,mideniz çok iyiydi ,nasıl bi diyet dönemi yapardınız diyo , adam biz diyet miyet yapmazdık dio , bilmezdik diyo , ama çok çalışırlarmış , nerdeyse her bölgeye saatlerce süper set yaparlarmış , şimdikilerin idman sistemi oldukça farklı bence , bide , ben eskilerin mide idmanını şimdikiler kadar yüksek ağırlıklarla yaptıklarını düşünmüyorum , eskiler daha çok tekrar la yaaprken şmdikiler, extra ağırlıklarla mide yapıyo

14. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    evet eskiden insan ölülerinden gh alınırmış sanırım şuan farelerden elde ediliyor. lee hany in göğüsü colemandan daha büyüktür bu arada koleman sadece göbek pff . crespo haklı olabilirsin

15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Hepimizi üzen bir konu vücut geliştirmenin şimdiki hali, benim vücut geliştirmeye ait favori yıllarım çok enteresan bir şekilde, 50'ler, 70'ler ve 90'lar!!!
    Ciden bu böyle, 50'ler çok doğaldı, 90 kilo, 46 kollu çok estetik şampiyonlar vardı.
    60'larda pek bir süperstar yoktu, Larry Scott'ı çok sevmem, Reg Park ise Arnold'ın öncüsüdür.
    Sergio'da asıl formunu 70'lerde buldu.
    70'ler harikaydı, ama 80'lerde bence bir boşluk var, Samir Bannout dışında.
    90'lar bence süperdi, hem kütle, hem çizgilenme ve kalite de üst seviyeyi gördük.
    Definisyon muhteşemdi 90'larda...
    Sebeplerin hepsine katılıyorum.
    Aşırı artan GH kullanımı, karın idmanlarında az kilo çok tekrar ve sık çalışmanın yerini, büyük kilolarla, az tekrar yaparak karın kaslarını bloklar halinde büyütme olayının yaygınlaşması.
    GH'nın yağ yakıcı özelliğine güvenerek aşırı yemek yeme olayının mideleri işkembe haline getirmesi.

Ahmet Enünlü ilk göbeği Mike Mentzer'da gördüğünü söylüyordu.
    Ahmet Enünlü 1976 Mr. Universe'te 3. olduğunda, Mike Mentzer 2. olmuş ve Enünlü bu durumu kabullenmeyerek Joe Weider'ı madalya töreni esnasında sertçe kenara iterek podyumu ve IFBB'yi 1982'ye kadar terk etmişti.
    Mike Mentzer 1.73 boyunda 102-103 kiloda yarışıyordu, bu o yıllar için akıl almaz bir kiloydu, yani 1.88'lik Arnold 106 kiloda yarışırken düşünün Mike Mentzer'ın kilosunu.
    İşte Ahmet hocaya göre böyle adamlara "kas obezi" deniyor, vücudun taşıyabileceğinden fazla kasla doldurulması vücudun orantısını bozuyor diyordu.
    Hele Mentzer zaten büyük kilo az tekrar olayının en büyük savunucularından dı.
    Mentzer çok güzel vakum yapabiliyordu, yani şimdikiler gibi karnını içine çekme özürlü değildi.
    Ancaaaak, boş bulunduğu zaman hele o yıllar için asla kabul edilemeyecek şekilde karnı dışarı çıkıyordu.
    Hatta 1980 Mr. Olympia'da, Arnold kendisine geçen sene koca göbeğin yüzünden kaybettin suçlu arama demesi hala efsanedir.
    Şimdi 1.73'lük vücutçular 113-115 kiloda yarışıyorlar.
    Günde 6.000-7.000 kalori alıyorlar, bazılarının 12 cheeseburger yediği söyleniyor.
    Eskisi gibi maraton idman yapan, 3-4 saat çalışan, karnına 1 saat 1.5 ayıran vücutçu yok gibi birşey.
    Ancak en büyük sebep aşırı kilo almak, vücudun limitini aşmak.
    Beli incecik, karnı formda olan yeni nesil vücutçular çok şükür hala var;
    Melvin Anthony 70 santim civarı belle çıkıyor sahneye ve istese vakum yapabilir, Darreem Charles daha iyiydi, biraz kontrolden çıktı ama genede estetik, ve neden kontrolden çıktı sizde, 3-5 yarışma kazandı, dedi demek kütle olunca bu iş oluyor, iyice kilo almak için zorluyor kendisini.
    Biraz geriye gidersek Shawn Ray çift biceps pozunda hep vakum yapardı, çokta güzel görünürdü...
    Musclemag isimli dergiyi çok severim, Kanada merkezli, bir miktar muhalif bir dergidir, o dergide günümüzün kütle çılgınlığını eleştiriyor ama yarışmaları göbekli devler kazanmaya devam ediyor maalesef.
    Tabii umut verici gelişmeler var, Dennis Wolfe, Toney Freeman gibi hem çok kütleli, hemde incecik belli vücutçular geliyor, dilerim daha da artarlar.
    En son olarak, Ronnie Coleman'ın göğüsleri güzel olmamakla birlikte çok kütleli ve iyi, ama göbek işi bozuyor, yoksa göğsü Lee Haney ayarında, Ronnie çok ince belli süper bir adamdı 1996-97'ye kadar ama hep madara dereceler alıyordu, yani Ronnie değil, sporda egemen olan sistem sorumlu bu göbek olayından...

as55, erkan7, emirturk ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  16. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    süper karasan hiç sıkılmadan okudum. insanlar gittikce irileşiyorlar hani photoshop lar görürdükya koca koca adamlar o photoshoplar gerçek olmaya başladı bi sahnede markus / ronnie / jay kenivin 99 daki haliyle oldugunu hayal etsek tam bi photoshopa benziyor ama gerçek. bakalım ilerde neolucak?

17. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Sanki yarışmacılar bir direnç-disiplin-güç gösterisini değilde tıp biliminin ürünlerini sergiliyorlar, sanki disiplinli olan değilde işin labratuvar kısmını iyi uyguluyan kazanıyor, sanki yarışmacıların hepsi deney ürünü-pahallı kobaylar...

18. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    keşke bizde o kobaylardan olsak :)

19. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    imzan gayet güzel
    yede büyü ;)

20. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bence bu sporun yeniden yapılandırılması gerekiyor.Bana açıkçası şuandaki vücutçuların vücutları hiç estetik gelmiyor ,işin estetik kısmı es geçiliyor.Biraz argo olacak ama kaslı bir hayvana benzemektense kaslı bir insana benzemeyi tercih ederim.
    Yanısıra Karasana açıklayıcı yazısından dolayı teşekkür ederim.

erkan7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş