Neden çok kalori almalıyız ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve byserhatt tarafından 29 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Her yerde araştırıyorum ama kimse neden Bulk ( Hacim ) döneminde bu kadar fazla ( +3000 ) kalori almamız gerektiğini açıklayamıyor. Her site birbirinden alıntılamış hep aynı laflar.

Günlük beslenmenizdeki kalorinizi artırın . Neden ? Bilimsel bir şekilde cevaplayan olursa çok sevinceğim.

Kişisel düşüncem : Karbonhidratı ve proteini artırırım tabii ki , illa ki hacimleneceğim diye bu kadar kilo almaya gerek yok diyorum.

sofi-kadiri bunu beğendi.
  2. sofi-kadiri

sofi-kadiri Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    ben bulka hiç anlam veremiyorum,hacimle ne gibi bi ilgisi var hiçbir bilgim yok.aksine antrenmandaki kondisyonunu olumsuz etkiler bulk biri,çabuk yorulabilir,özellikle göbek kısmı yağlıysa.şu olabilir belki ama mantığıma ters,kişi yağ olarak kilo alırsa daha ağır kilolar kaldırabileceği için bulk oluyo galiba ya da bulklu bi görüntü define bi vücuda göre daha hoş duruyo onlara göre,yani tercih meselesi

3. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Hacim döneminde yaglanilacak diye bir sey yok sofi-kadiri.Hacim donemi kas gelistirme dönemidir bunun icin proteinler kadar karblar ve yararli yaglarada ihtiyacimiz var.Cunku vucut kas gelistirmek icin yuksek enerjiye ihtiyac duyar sen yeterli proteini alir ama karb yag almazsan vucut proteinlerden yakar yedigin protein enerji olarak yakilir kas yapicam diyede kilo verirsin...Oyuzden hacim donemi diyetinde yaglanmamak icin bilincli beslenmek gerek.

dishiwelet bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş