Ne yapsam kilo alamıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve UğurDemirci tarafından 15 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. UğurDemirci

UğurDemirci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu foruma ilk mesajım ve sırf bu konuyu açabilmek için üye oldum.Aslında forumu çok kez takip ettim fakat bildiğim bir şey var ki kilo alma da verme de kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor.
    23 yaşındayım.Neredeyse 17 yaşından beri kilo problemim var.Sanırım sigaradan dolayı.İştahsızım bu sıralar zaten çoğu şey de yolunda gitmiyor.Ama şu kilo almak için işimden bile ayrıldım.Her yıl üni zamanında en az 2 ay body yapardım.Alabildiğim ayda yalnızca 2 yada 3 kiloydu.Geçen sene arkadaşımla beraber gittiğimde arkadaşım 40 günde tam tamına 57 kilodan 71 kiloya çıktı.
    Amino ve karbonhidrat desteği ile.Ben yine pek bir kilo alamadım.Sporu bıraktıktan sonra da aldığım kilolar geri düştü.
    Şuanda yaş 23
    Boy 1.68
    Kilo 56
    Benim de 40 gün gibi bir zaman içerisinde bu kadar kilo almam mümkün mü yoksa hepsi hayalmi.Uyuyamıyorum bu derdi düşünmekten işimi bıraktım sporumu yapıp kilomu alıcam diye.Sevgilimden ayrıldım.:)
    Her gün en az 2 muz sabah akşam balla kaymak karıştırıp yiyorum.Badem,kuru üzüm kuru kayısı ve ek olarak yemek elbette ama olmuyor.
    İştahsızım çok yiyemiyorum.Bana bir program önerebilecek var mı.(1 aydır body yapıyorum 400 gr alabildim yanlızca)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:14 ----------

Bu arada maalesef elimde çok az miktarda karbonhidrat kaldı.Fiyatları da ortada bu aralar alabilecek durumda değilim bu tür ek besinleri.

2. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ya arkadaşım ne demek kilo alamıyorum alırsın yeterli beslenmiyorsundur hormonal bir sıkıntı yoksa vücudun istediğinden fazla kalori al alırsın bal gibi alırsın eskiden bende böyle konular açardım kilo alamıyorum ektomorfun kalıp yakalaması mümkün mü? metobolizma yavaşlatılır mı falan filan diye ? yolun başındasın dostum daha emek vermeden bu iş olmaz bırak böyle karışımları yok balla kaymak karıştırıyorum falan filan kaliteyli yağlar bulundur beslenmende bol proteinli ve özelilkkli bol bol bol bol bol karbonhidarlı şeyler ye örneğin her öğününde mutlaka makarna yada pilav bulunmalı yanınndada en azından içnde et olan bir yemek bulunmalı protein açısından ete hergün vercek param yok diyorsan mercimek kuru fasulyede tercihin olabilir...Birde doyunca masadan kalkmak yok öyle kusma noktasına gelene kadar ye şahsen ben öyle yapıyorum kustuğum zamanları bilirim kendimi çok zorlayıp sonra kustuğum kadar yeniden zar zor iştahsız şekilde gözümden yaşlar gelene kadar yediğimi bilirim iştahsızım demişsin kafana takma herkesde oluyor genelde yaz aylarında havalar ısındı insan bunalıyor tembelleşiyor bende öyleyim çok zor yiyorum bu aralar yemek ama kendimi kasıyorum kilo kaybı yaşamadım yaz boyunca aksine ktle artışı sağlıyorum sana dediğim alırsın kilo ben nasıl aldım o nasıl aldı herkes alıyor bi şekilde ama dediğim gibi gerek yok sitem etmeye önce beyinde bitirceksin bu işi gelişmiyorum demiyeceksin kilo alamıyorum demiyeceksin sana tavsiye tartıya durmadan çıkma 1-2 haftada çık ayrıca arkadaşım 40 günde 57 kilodan 71 kiloya çıktı demişsin selamımı söyle ona burdan ben nasıl başarmış hayretler içersindeyim bak dediğim gibi her öğününde makarna et uykuna dikkat et her gece yatarken süt iç ha birde boşver gaineri doğal kilo almaya bak sen snickers yemeni tavsiye ederim birde günde 2-3 tane işe yarıyor bak ben 53 kilodan 69 kiloya kadar geldim dediğim gibi alırsın sende şartlama kendini hadi kolay gelsin

3. UğurDemirci

UğurDemirci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de kusa kusa yiyorum.Çok çıkarıp makarnayı,pilavı tekrar yediğimi hatırlıyorum:)
    Arkadaşım gerçekten gözlerimin önünde aldı o kiloyu.İştahı yerindeydi onun sigarası falan da yoktur.ama bir ayda 2 karbonhidrat +1 amino bitirmişti.
    Tavsiyelerinizi dinlicem.Umutsuz değilim.Biliyorum sadece lazım olan sürekli uyulması gereken bir program.

4. vayvay1231

vayvay1231 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Şimdi bunları yaklaşık 40 günde 14 KG almış birisi olarak söylüyorum.
    Yemek yemek zor iştir. heleki senelerin yemek alışkanlığını kırmak dahada zordur. her iradenin yapabileceği şey değildir. evet zordur ama imkansız değildir.
    Ancak bu yeme problemini aşsan bileki kaldıki 23 yaşına kadar aşamamışsın, önünde daha büyük bir engel var. oda sigaradır. sigara senin fazla yemeni engeller. Şimdi ama sigara içip, kilolu olan vede epey yemek yiyen insanlar var diye itiraz edenler olabilir. Ancak sigara içe o tip insanlar sigaraya başlamadan önceki alışkanlıklarını devam ettiriyorlardır. onlar sigara içmeden öncede fazla yemek yiyorlardır, kiloludurlar. Sigaraya başladıktan sonra fazla yemek yemeye başlayan, kilo alan insan sayısıda çok azdır. sigara iştah kesici ve zayıflatıcı bir etkiye sahiptir.

aslında sigara senin için bir engel olduğu kadar şanstırda. bu konuya gelicem.

her irade farklı işler başarabilir. ben sigara içerken daha fazla yemek yemeği başaramadım. ama başarsam bile bu vucudun kapattığı bazı fonksiyoların açılmasına gidecekti. basitce anlatmak gerekirse, yani az yemekle sürekli yorgun olup, daha çok oturacakken biraz fazla yemekle daha fazla ayakta kalıp yediğim fazla yemeği burada kullanacaktım. dolaysıyla kilo yine hayal olacaktı. yani aslında sorun daha fazla yemek değil. Asıl sorun vucudun kapattığı veya sınırladığı fonksiyonlarını fazla yemekle açtıktan sonra kilo almaya yetecek kadar fazla yemek. Yani günde 100 gram yiyorsan, 200 gram yersen fazlalık açılan vucut fonksiyonlarna gidecek, demekki 200 gram fazla yemek lazım. dediğim gibi buda yemek yemeği sevmeyen birisi için epey zor bir iştir.

iş burada da bitmiyor. bazıları derlerya dünyayı yesem kilo almıyorum. şansına birde böyle bir metobolizmaya sahipsen yine kilo alamazsın.

gelelim sigara içmenin senin için olan şansına. sigarayı bıraktığın anda iştahın zaten otomatik açılacak, otomatik olarak fazla yemek yiyeceksin ve inanki kilo alacaksın. sadece kapanan vucut fonksiyonlarına yetecek kadar fazla yesen bile kilo alacaksın. hatta aynı yesen bile kilo alacaksın.

ben senelerdir 56 kg nin üstüne çıkamazken sadece 36-37 günde 70 kg yi gördüm. bunuda sadece beslenme alışkanlığıma, öğlenleri bir dürüm veya tost ekleyerek yaptım. yani fazladan sadece öğlenleri bir dürüm veya tost yiyerek bunu başardım. etrafımda sigarayı bırakan 6 arkadaşımda da bu durumu gördüm.

madem ek besin almaya durumun yok, bırak sigarayı, aynı yemekleri yemeye devam etsen bile en az 6 kg garantin var. ama hemen sigarayı bırakıp bir hafta sonra tartıya çıkıp vazgeçme.

haa yok ben sigarayı bırakamam fazla yemek yemeği böylede başarırım dersen zaten dlxattack anlatmış işin o kısmını.

ama bence madem sigara içiyorsun bence bu şansı iyi değerlendir. bırak sigarayı. olacakları otur seyret.

dedimya fazladan günde 1 dürümle 14 kg aldım. alanlarıda gördüm.

Son düzenleme: 19 Temmuz 2012
  5. brhmcr

brhmcr Guest

1.5 yilda 58 kilodan 85 kiloya cikmis biriyim, babam 56 yasinda 56 kilo bir adam :) isteyince oluyor, is sadece yemeye bakiyor, cok ben yerim amam kilo alamam diyen gorduk, ekmekci milletiz biz. Kilo almak icin o akdar konu varki lutfen okuyup biz program hazirlayip donersen ustunde tartisalim.

6. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    abi üye fotolarına bugün foto atcam bakarsan bi iyi olur ?

7. UğurDemirci

UğurDemirci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Artık kilo alabiliyorum arkadaşlar:)
    4 kilo aldım bu başlığa yazdığımdan beri.Sigarayı azalttım uzun bir süre ama maalesef yeniden başladım.Tekrardan en azından azaltmaya çalışıcam.Araya ramazan ve sıcaklıklar girdi.İşim zorlaştı maalesef.

8. aht

aht Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    en once sıgarayı brak ıstahı kapıyo kardesım sonra amıno yerıne proteın ve karbonhıdrat yapsan daha ıyı olur ayrıca sporu braktıktan sonra kılom dusuyo demıssn spor yaparken cogu ınsan beslenmesıne dıkkat edıoyor brakınca aynı sekılde kıloların kalıcagnı zannedıyo aldıgın kıloyu koruman ıcın yıne aynı sekılde beslenmen lazım

Sayfayı Paylaş