Ne yapsam göğüslerim çalışmıyor gibi, hareket göğse vurmuyor!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gym-Boy tarafından 16 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Gym-Boy

Gym-Boy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba,
    Ne denesem olmuyor, hareketler göğsüme vurmuyor, bilen hocalardan ve internetten tüm hareketlerin en doğru yapılış biçimlerini öğrendim ve uyguluyorum ancak nafile. Göğüs çalışan arkadaşlar göğüslerindde yanma hiissettikleri söylüyorlar, benim sadece kollarım ve omzum yoruluyor. Hareketleri 8-9 tekrarda zorlanacağım ağırlıklarla yapıyorum.

Yaklaşık 3 aydır düzenli olarak vücut geliştirme çalışıyorum. Programlarım sitede verilen 3 aylık program üzerine kurulu. Haftada 2 gün vg, 1 gün dinlenme 2 dün vg, şeklinde devam ediyorum. Dinlenmeme ve beslenmeme çok dikkat ediyorum hatta spor sonrası protein tozuda kullanıyorum. Hafif göbeğim var ama göğüs kısmım çok dolgun değil. 29 yaşındayım boyum 1.78 kilo 89, ciddi anlamda yardımlarınızı bekliyorum..

2. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Senin de kolların vücuduna göre uzun mu merak ettim :)

3. canberkdinc1

canberkdinc1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    hareketlerı yaparken göguslerınle yapmayı dene cok agır gırme goguslerını kastırt

4. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Sinav ve cable fly yap once,sonra press yap farki hissedersin,pre exauhsted onceden yorma sistemi

Gym-Boy ve StormBlast bunu beğendi.
  5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Genetik olarak Omuz-kol yapısı bu durumu çok etkilemekle birlikte çözülemez bir problem değil . Öncelikle moothy nin belirtmiş olduğu önceden yorma sistemini denemelisiniz . Bu sistemin amacı Omuz ve Tricepsi atlayarak doğrudan Göğüs kasına odaklanmaktır . Böylelikle hareketi yaparken omuz ve kollarınızı cok daha az hissedersiniz lakin normalde çalıştığınız ağırlıktan hatırı sayılır derecede düşük bir kiloda calısmalısınız aksi takdirde yine verim alamazsınız . Örneğin 4 Set Dumbbell Fly ile kası yorup 4 Set Bench Press ile tamamen göğüse odaklanmak bu tarz bir sistemdir . Eğer barbell la calisiyorsan barı geniş tutmalısın bu şekilde göğüse daha çok yük binecektir . Ancak dumbbell ile calisiyorsan hareket biraz daha değişiyor . Dirseklerini vücuduna - göğsüne yakın tut ve o şekilde dene bir de . Şahsen ben dumbbell düşmanı biri olarak bu tekniği denedikten sonra dumbbellin ne kadar önemli olduğunu cok cok iyi anladım

Destiny, Gym-Boy ve moothy bunu beğendi.
  6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    +1

redpack bunu beğendi.
  7. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    press leri makinede de yapabilirsin kol faktörü aradan çıkmıs olur en azından bar veya dumbell ile yaptığın gibi ağırlığı çalıstrmamıs olursun

Gym-Boy bunu beğendi.
  8. Gym-Boy

Gym-Boy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    normalkol uzunluğum
    hissetmeye çalışıyorum ama nafile :S
    cable fly yapma şansım yok salonda, kelebek olur mu acaba ve kaç set çalışılmalı ?
    birde başlamadan 10 dk koşu arkasından biraz şınav çekiyorum normalde kendimi hazırlamak için.
    evet dumbbell olayı banada ilginç geldi, denemekte fayda var, teşekkürler :)
    pressleri derken sadece bar la yapılanları mı yok sa tamamını mı ?

9. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    incline veya bench pressler yerine alternatif olarak makineler kullanabilirsin göğsü daha iyi hissedebilirsin denge problemi veya itmede herhangi bir zorluk yasamadan ( AĞIRLIĞI ÇALISTIRMADAN ) hissedersinde en azından bir süre kullanabilirsin[​IMG] [​IMG]

Gym-Boy bunu beğendi.
  10. Gym-Boy

Gym-Boy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    evet bugün bilahare denedim makineyi, normalde daha faydalı diye barlarla göğüs giriyordum, makine ile girdiğimde 10kg fazla kaldırabildim ve sanki daha fazla hissettim hareketi :) sanırım makinede kollar dengesorunu olmadığından daha az yoruluyor, harekete daha iyi odaklanabiliyor insan :)

11. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    İyi forumlar bence kollarinuz uzun oldugu icin hareketin kollarinizdako yorgunlugu fazla olabiliyor Tam ismini hatirlayamicam ama flex dergisinin bu ayki sayisinda bu soruya soyle cozum sunmustu bir profosyonel sporcu bench presste hareket mesafesini azaltmayi dene ,yani yukarda ellerini kilitleyip gogusune kadar indirmek yerine bi mesafa belirle gerginligi arttirarak yavas yapmayi dene sonuc alabilecegine inaniyorum kolay gelsin kendimde denedim fikrim tecrubemle sabittir..

Gym-Boy bunu beğendi.
  12. Gym-Boy

Gym-Boy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    evet, benimde bu durum araştırmalarımda dikkatimi çekti, belkide tek başıma çalıştığımdan omuzları geride bırakma olayını tam yapamıyorumdur.

Sayfayı Paylaş