Ne yapmalıyım

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Dodosans tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Dodosans

Dodosans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler lütfen adam gibi ciddiye almanızı istiyorum:
    15 Yaşındayım boyum yerinde sayılır lakin bu lanet popo derdi yedi bitirdi beni. arkadaşların arasında dalga konusu... Heryerim normal yüzüm kilolu çok çocuksu duruyorum ve popom çok büyük. Diyarbakır karpuzu desem yeridir ben kafama takan bir adam değilim kanımdandır Trakyalıyım ama artık yeter bir yana kadar açık açık söylemeseler de ben anlıyorum.

Bugün bizim mahalledeki bir abi "Bak dikkat et pandik atmasınlar ehehe sende boş gördünmü vur" dedi elin veledine. Yüzümde hiçbir şey yansıtmam ama cidden çok sinir bozucu. Ne yapsam nasıl giyinsem bir çağre var mıdır? Yıllardır problemim ve artık şu Yüzüm ve popom gitsin istiyorum...

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle spora başlamalısın , vücut yağ oranın yüksek olduğu için yağların toplandığı yerler kötü görünür.Mesela baldırların sallanır , karnın , popon gibi kısımlar büyük olduğu için yağ toplayınca belirginliği artar.Vücut yağ oranını azaltmalısın , bunuda sporla yaparsın.Tek çözümün budur.Bunun içinde bir fitness salonuna yazıl.Antrenöre vücut yağ oranımı %8-10 arasına çekmek istiyorum de.

3. Dodosans

Dodosans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim yorumunuz için dikkate alıcam ama dediğim gibi yaşım 15 problem yaratmaz mı?

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yabancı ülkelerde vücut geliştirme başlangıç yaşı 13 , bizim ülkemize gelince insanlar fazla cahil kalıyor bu konuda bence bir salona başlama yaşın geçiyor bilen hemen yazıl derim.Squat-Deadlift gibi birkaç hareketi yapmaman başta yeterli olucaktır.İlersi zaten araştırarak görürsün.Veya dersen genede vücut geliştirme istemiyorum.Tavsiyem düzenli koşu , yüzme , basket vbz cardio içeren spor programı oluşturup bir düzen yapmadan kilo veremezsin.Her ikisindede bir düzene sokman gerekli.Vücut ağırlığıyla evde çalışmayı seçebilirsin yanı sıra koşu yaparak , basket oynayarak ilerleyebilirsin.

5. Dodosans

Dodosans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut geliştirmeyi çok isteyen bir insanım evde düzenli yapamıyorum ama orada belki de bir şansım olur. Ailemle konuşacağım herkez bana "Kemiklerin oturmadı daha uğraşma" dedi...

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aile işe onay vermezse vücut ağırlığıyla antreman oluşturup ilerlemeni tavsiye ederim.Doğallık burda.

7. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Çıkıp koşarak başlayabilirsin mesela

8. Dodosans

Dodosans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ailem onayladı. Body ye gitmeyi düşünüyorum lakin fazla zaman ayıramayacağım okulum var kötü bile olsa... Hepinize çok teşekkürler.

9. Cocoa35

Cocoa35 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    lise bitti ;)
    Yer:
    izmir
    Cardio ağırlıklı çalış ve yediğin içtiğine dikkat et vücut yağ oranın düşücektir

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Shaq adlı üyenin dediği gibi , koşarak başlayabilirsin.Zaman olayı şunu söylim body antremanları maximum 1saat 30 dk , minimum 45 dakikanı alıcak günde , sabahlarıda 30ar dakikalık koşlar yaparsan gün içerisinde 2 saatini bu spora ayırabilirsin diye düşünüyorum?Bu spordan birşey kazanmak istiyorsan , birşeyler vermelisin terinin akması gerek..

Sayfayı Paylaş