Ne Yapmalıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Raitaro tarafından 30 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Raitaro

Raitaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar ..

Aranıza yeni katılmış olmakla beraber bir kaç sorumu sizlere yöneltmek istiyorum.

Yaklaşık 1 aydır spor salonuna gidiyorum Ankara ilinde Ankry isimli bir spor merkezi. Spor merkezi gayet hocaları bakımından ve alet olarak çok şeyi kapsıyor.

Ancak ben 1,75 boyunda 85 kilo ve 17 yaşında birisiyim.Spora başlamadan önce ki amacım kilo vermek ve vücudumun fit görünmesini sağlamaktı.

Ancak bir yandanda astım hastası olduğumdan dolayı cardio yu tam olarak yapamadığımı da belirtmek isterim.

Bir aydır çok nizami şekilde sporumu yapıyorum ön kol arka kol omuz karın ve bacak hareketlerimi aksatmadan ve kiloyu gün geçtikce arttırarak çok güzel bir şekilde yapmaktayım. Bir aydır vücudumda ki değişiklikler ise vücudumda ki hamlığı atmak ve kol ile göğüs bölgesini biraz da olsa şişirmek oldu. Ancak benim istediğim hem kolu göğüsü şişirirken hem de basen ve popo bölümünde ki yağlarla birlikte karnımda ki yağları eritmek ve kasların ortaya çıkmasını sağlamaktı ama şu ana kadar kilo verebilmiş değilim karın kaslarımın güçlendiğini hissetsem de hiç bir belirginlik yok.

Ve spora 6 aylık olarak yazıldım 1 ay içerisinde ki gelişmeleri sizlere aktarmaya çalıştım.

Şimdi aklımda 2 adet soru var

1. Kilo vermek için cardioyu iptal edip spor salonunda yüzme yapmak.
    2. Bir gün vücut çalışıp bir gün cardio yapmak.

Benim yerimde olsaydınız siz ne yapardınız ?

Ekleyecek olursam gitmiş olduğum spor salonunda her türlü çalışma aleti cardio aletleri zayıflama seansları(bisiklet seansı hoca eşliğinde 1 saat kadar çeşitli hareketler yaparak bisiklet sürmek) havuz buhar banyosu ve sauna var. Ancak dediğim astım hastalığından dolayı seanslara girmeyi gözüm pek yemiyor büyük ihtimalle tıkanırım. Diğer şeyler yani havuz sauna buhar banyosu kilo vermemde veya vücudumun gelişmesinde ne gibi bir yarar sağlar ?

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    senin yerind eolsam :

1- pazartesi ağırlık ertesi gün cardio

veya :

pazartesi : ağırlık ertesi gün yüzme...

temel olarak ele alırsak yüzme dururken carido ( madem rahatsızlığın var) gerek siz..

3. Raitaro

Raitaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım. Peki 6 aylık süreçte vücudum sizce otururmu bu program ile ? Ağırlığı zorluyorum yani o yönden bi sıkıntım yok ama biraz da yağları eritebilsem..

Ayrıca ekliyeceğiniz ve önereceğiniz şeyler var ise dinlemekten ve uygulamaktan keyif alırım.

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    yağ yakmak için ağırlık+cardio derim ben herzaman...her nek adara carido ağırlık kadar etkili olmasada ben ağırlık çalışmalarınında yağ yakmaya yardımcı olduğuna inanıyorum...tabi beslenmeye dikkat ederek...

bence kış aylarındayız...
    siz birgün ağırlık
    birgün cardio
    birgün ağırlık
    birgn yüzme
    ......şeklinde çalışmaya devam edin...

5. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme kardeşim beslenme proğlarına göz at kısaca;
    1-çok yüksek karbonhidratın bir kısmı yağa dönüşebilir
    2-Abartmadan fazla protein almak yağ yakmaya yardmcı olur,
    3-Karbonhidratlar vucutta enerjiye dönüşür protein olarak kullanılmaz,ama proteinler enerji olarak kullanılabilir
    ve demircanın dediği gibi cardio sana sıkıntı yaratıyorsa 1 gün yüzme 1 gün ağırlık hafta 4-5 gün iyidir iyi çalışmalar

Sayfayı Paylaş