Ne olur yardım edin arkadaşlar

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bdyrck tarafından 26 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bdyrck

bdyrck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Tekstil
    Yer:
    İstanbul
    Sporda 8 ayımdayım arkadaşlar eski kilom 61 di şu an 73 civarındayım ve daha fazla kilo alamıyorum . Şu zamana kadar protein tozu kullandım şimdi ise güzel bir kombine yaptım ama beslenme programında kafam hala çok karışık ne yapsam kilo alamıyorum şu an kütle kazanamıyorum . Beslenme programı yazan arkadaş olursa sevinirim ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ne yapsan kilo alamaman imkansız. Tek yapacağın şey aldığın kalori miktarını arttırmak.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:19 ----------

Neyse, daha ayrıntılı açıklayayım. Yaklaşık olarak alacağın her 7000 fazladan kalori 1 kilo alımına denk gelecektir. Minimum yağ depolanmasıyla kilo almak istiyorsan ayda 2 kilo hız yalaşık değer olmalı, eğer biraz fazladan yağı önemsemiyorsan bunu daha da arttırabilirsin. Bu durumda 7000*2=14000 kalori 1 ayda alman gereken ekstra kalori miktarı. Bu da günlük 14000/300=466 fazladan kalori alman gerektiği anlamına geliyor.

Hergün benzer şekilde besleniyor ve son dönemde ne kilo alıyor ne de veriyorsan bu ortalama olarak günlük kalori ihtiyacına denk beslendiğin anlamına gelir. Bunun üzerine koyacağın her fazladan kalori sana kilo alımı olarak dönecektir. Bu durumda hergün yediklerinin aynısını yiyip günlük 500 ekstra kalori alırsan ayda 2 kilo alacaksın demektir. Hızlandırıp hızlandırmamak sana kalmış, benim önereceğim hız budur.

500 ekstra kalori nasıl alınabilir dersen, canın nasıl almak istiyorsa öyle. 3 bardak süt 450 kal., bir elma 70 kalori, yaklaşık olarak iş görür. 400 gr pirinç pilavı yaklaşık 500 kal., iş görür.300 gr pişmiş makarna 470 kal., iş görür. Canın ne istiyorsa onu yemen daha az zorlanmanı sağlar. Kolay gelsin.

Bodyyci bunu beğendi.
  3. onursuz23

onursuz23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ne yapsam kilo alamıyorum derken?
    Şu anki beslenme programını bilmeden sana tavsiyede bulunmamız zor. 8 ayda hatırı sayılır gelişme kat etmişsin ancak vücut zamanla şartlara uyum sağlamaya başlıyor. Yani şu an çıkarttığın antrenman için vücut daha fazla kas kütlesine ihtiyacı olmadığını düşünüyor. Yeterince sert antrenman çıkarttığını düşünüyorsan ya beslenmen yeterli değil ya da dinlenmen.
    Kendinle ilgili ayrıntılı bilgi verirsen, alacağın cevaplarla doğru sonuca ulaşman daha kolay olacaktır..

Sayfayı Paylaş