Ne kreatinle ne de kreatinsiz olmuyor?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sessizCiglik tarafından 22 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    4 seneden fazladir genelde düzenli bu sporu yapiyorum. ilk 2 sene hatta hicbirsey kullanmadim protein tozu bile :) yinede iri yapili oldugum icin iyi sonuc aldim sayilir. sonra protein tozuna basladim sonuc dahada iyi oldu 78-79 kilolardaydim. yaklasik 6 ay önce kreatine basladim her antremandan önce inanirmisiniz sadece 1 cay kasigi (tatli kasigi bile degil) aldim. ve su an 95 kilodayim. boyum 185. kollar, gögüs, omuzlar gayet iyi hacim kazandi ama bir sorun var her hafta 2000e yakin mekik cekmeme ve bir o kadarda yanlara dumbell ile twist yapmama ragmen göbek cevresindeki yaglardan kurtulamiyorum. bir de kreatin uyku sorununa yol aciyor. sürekli uykuda bile tuvalete kalkma ihtiyaci duyuyor insan. bu yüzden kreatini biraktim 1 haftadir. ama kreatin olmadan da agir antreman yapmak gercekten zor. sastim kaldim! :) ne yapmali sizce!?

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Başlık çok yerinde olmuş o zman cevap başlıkta saklı :)

sultanmehmed bunu beğendi.
  3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kreatinsiz olmuyor :)
    kreatin alınca resmen insan daha güçlü hissediyor kendini.
    gece su dökme olayı da, gülün dikeni...

4. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    vay be kreain ne meretmiş böyle. bendemi kullanmaya başlasam. :D

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    lordmarvel :) malesef öyle...gerçekten yararlı bir ürün...

Ancak onsuz kesinlikle olmaz da diyemeyiz..ilk mesajıma ekleyecektim unuttum...

şöyleki ; eğer bizler yeteri kadar sağlam beslenirsek,etimizi,tavuğumuzu düzenli tüketirsek ...kısacası günlük protein ve karbonhidrat açığımızı kapatabilirsek..o zmaan gerek kalmaz...

aksi taktirde gerekli olan şeyleri atladığımız zaman evet düşüş yaşıyoruz kesinlikle...

İşte burda devreye giriyor Kreatin....

6. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    demircan256 haklisin dediklerinde ama gercekten cok kilo aldiriyor ve eger karin kasi yapmak isteyen insan icin cok cardio calismasi yapmadigi sürece zorlastiriyor isi. ben cardioyu hic sevmiyorum acikcasi ve sadece futbol, basketbol oynamak arada cardio oluyor benim icin. iyi beslenerek agir antreman cikarmak mümkün degil bence. yani kreatin ile cikarilan antremani cikarmak. ben genelde haftada 2 hafif antremanin yaninda 2 tane cok agir antreman yapiyorum 1,5-2 saat gibi. hem de maksium agirlikla. kreatini daha 1 hafta oldu birakali ama zor geldi :) bu training boosterlar var superpump 250 gibi kreatinden bile daha etkili ama ekonomi dayanmaz onlara :( glutamine hic denemedim. kreatin yerine gecebilecegini duydum ama kilo olayini nasil etkiliyor?

demircan256 bunu beğendi.
  7. serkanhancer

serkanhancer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bu uyku sorunu çok kişide çıkıyor entresan :)

8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Şuan 95 kgdasın ve daha ne kadar irileşmek istiyorsun ? Yani belli bir kilo hedefin var mı ? Eğer yoksa ve kas kütlen yeterliyse ki define bir vücut daha da yakışacaktır 1.85 lik birine. Tabi bu benim düşüncem, cardio olayında kesinlikle size hak veriyorum sıkıcı ama onsuzda olmuyor. Cardio programınızı çeşitlendirirseniz sıkılma durumunu azaltabilirsiniz. Bunun yanında kreatinsiz antreman belki size ilk başlarda zor gelecek ama emin olun daha sonraları gücünüzün arttığını göreceksiniz.

9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    yatmadan hemen önce suyu dök..sabaha kadar gelmez :D
    denendi:D kolay gelsin...

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Evet haklısın ancak yineliyorum ki çok denemişimdir...

ben 2-3 gün süreyler çok sıkı beslendiğim günlerde çıktığım idmanalrda ( her idmnaım süperset ve ağır idmanlar) idmanlarım çok rahat geçiyor...ama yemeden kesilirsem hemen kilo olarak gerekse tekrar sayısı olarak düşüş gözlemliyorum..

ancak burda demek istediğim creatin iyi veya kötü demek değil amacıom..amacımı anlatabildim sanırım...

Birde güzel bişeye değinmişsin...karın kası,cardio olarak...

Bende bunu düşündüm hatta konu açmak bile gheçti kafamdan ama gerek duymadım...

ben nisan ayında caridoya başlicam...( şu an 5 dk bisiklet bile yok programlarımda) cardio ya başladığım zamanda bırakmayı düşünüyorum creatini...

çünkü herkesin bildiği gibi creatin su tutuyor...bu suları atmamzı lazım gelmezmi ? defineasyoın zamanlarında creatin kullanılmalımı ,kullanılmamalı mı ?

bu soru genele ....

sultanmehmed bunu beğendi.
  11. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    arkadasim bende senin gibi düsünüyorum 95kilo cok bile. 85 civari olmak en güzeli ve bel ince olmayinca üst tarafin güzelligi de ortaya cikmiyor acikcasi. kreatin konusanda da haklisin biraz denicem hatta 2. haftamda alismaya basladim bile denilebilir :) sadece glutamine kullanmaya baslasammi diye düsünüyorum. glutamine kilo yapar mi kreatine gibi?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:27 ----------

karin kasi yapmak isteyen kisinin l-carnitene ile cabuk sonuca gidebilecegini duymustum ama denemedim. gecen sene offline günlerde kosu yapiyordum disarda l-carnitine aliyordum kosmya baslamadan yarim saat önce. asiri ter attiriyordu.

12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Glutamine ile kreatini kıyaslamak bence yanlış olur. Yani kreatinde ki kadar kütle bekle çünkü kreatin vucütta su biriktirdiği için daha iri gözüküyorsun.

13. delahoya

delahoya Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul/Libadiye
    Yukleme ve normal donem olmak uzere 3 hafta boyunca whey ile kullandim etki goremedim desem yalan olmaz.

Su tuttugu olayi dogru yuzum normal doneme gore daha bi sisti.

N.O urun kullaniyorum kreatine ara verdim 1 ay sonra tekrar deneyecegim performans artisi olacak mi bakalim

14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Gerçekten baya su tutuyormuş nerdenmi anladım ?...geceleri neredeyse altıma kaçırıcam :) pis işetiyor melet...

15. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    kreatınle ılgılı de bılgılendık sagolun :) yalnız önerebılecegınız kreatın var mı?

16. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
  17. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    Optımum neutrıon Creatine Powder hakkında bılgın var mı demircan abi ?

18. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yok ama Buradadetaylı bilgiler var...kısaca orta karar bir ürün olarak değerlendirilmiş...
    Ben şahsen param olsa weider alırım...ama gerek fiyat gerekse performans oalrak ise..bahsettiğim ürünü kullanıyorum...zaten kullandığım tek suplement kreatin :)

tugi190794 bunu beğendi.
  19. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    günde kaç porsiyon kullanmalıyız ıdmandan once mı sonra mı proteın tozuyla beraber nasıl yapabılırız arastırdım da herkes farklı yorumlar yazmış senin önerin nedir abi ?

20. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Benim kullanma şeklim ; idman günleri 1 çay kaşığı bir bardak su ile alıyorum..idmandan 30-45 dk önce....

Tabi bu benim kullanım şeklim...1 ay kullanıp 1 hafta ara vermek kaydıyla..bu şekilde kullanıyorum...

off günlerimde kullanmıyorum...

herkesin kullanım şekli farklı oluyor ama ben bu şekilde kullanıyorum..

tugi190794 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş