Ne kadar zamanımı alır

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve crespo143 tarafından 31 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlr.Ben geçen yaz 3 ay kadar VG-fitness yaptım.Aslı amacım kilo verirken etimin sarkmasını önlemekti biraz altyapımda iyiydi başıma böyle bir olay gelmedi.Şimdi tekrar başlıyacam bu spora.Vücün ölçülerim şöyle;

Omuz:118 Bel:84 Göğüs:102 Boy:1.89 Kilo:83-84

Yaz tatili başladıktan sonra 80 kiloya düşmeye karar verdim.Bu arada aklımda best model a katılmak gibi bir düşüncede var.Sizce bir model fiziğine kavuşmam ne kadar zaman alır.Vücüt yağ oranın da gayet iyi.Benle görünüş olarak aynı görünen insanlar benden daha hafif.

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Senin boyundaki modellerin beli en 78-80 civarında, ki o da iyi modeller icin geçerli, bel ölçün onlara gayet yakın.
    Göğüs 108-110 olabilir, beli en fazla bu seviyede tutarak, 80 santime insen dahada iyi 110 göğüsle.
    Omuz ise 125 ve üzeri olmalı bence, tabii bunlar aslında yeterli değil.
    Yani sadece rakamlara bakarak konuşmak yeterli değil, her insan fiziği gerçekten farklı, kimisinin beli ince, kalçası dar, kimisinin geniş.
    Gövde uzunluğu, ya da bacak uzunluğu, eklem yapısı, bunlarda önemli.
    Kilonun diğerlerine göre fazla olması bacaklarından kaynaklanabilir, bacakların kaslı ya da kaslı olmasa bile kalınsa, üst taraf aynı olup, vücudun ağır çekebilir.
    Best modellerde bacakda önemli, ondan hiç bahsetmemişsin, slip mayo giydiği zaman erkek modellerin çok düzgün, define bacakları olması lazım.
    Hele alt bacaklar, erkek mankenlerin, bence hemen hepsinde belli bir kalitenin üstünde alt bacak vardır.
    Yani vücut genel bir uyum içinde olmalı, eksik bölge olmamalı.

3. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    valla benim işim modelik için değil arkadaşın dediğine göre ölçüler iyi senin ağırlıkla birlikde diğer egzersileri plates step yada koşu yürüyüşde yapman gerek bu senin vücudunun korunmasında ve sağlığın açısından iyi olur süreyede gelince gün aşırı çalışma yapabilirsin. süre veremiyorum hocan ben değilim çalışma temponu bilmediğim için ama yaparsın kısa süre içinde

4. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler arkadaşım.Bacak olayına gelecek olursak evet bacaklarım biraz kalın çok bisiklet sürmekten ama şuda var kotta 33 kumaşta 46 giyiniyorum bacaklar sırıtmıyor yani herhangi bir sıkıntı çıkmıyor.Birde modellrde kotta 32yada 33 giyiniyorlar kumaş pantolonda ise 42.Yani ordada pek bir sorun gözükmüuor gibi.Aslında öyle çok kaslı mankenler gibide değil mesela kıvanç tatlıtuğ un fiziğini beğeniyorum.

5. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Crespo143,

Bence, model ölçüsüne kavuşmak için yapman gereken yağ oranını azaltmak...

Profesyonellerin ortalama ölçüleri şöyle :

Göğüs 102 - 105 arası... Bel : 78 : 82 arası Basen : 96 - 102 arası...

Göğüs ne kadar büyük, bel ne kadar ince, basen ne kadar küçük olursa o kadar iyi...

Yağı azalt, karbonhidratı azalt, proteini arttır... Göğüs çalış... Kardiyo yap... 3, 4 ayda güzel bir vücut yakalayabilirsin...

Umarım modellikte istediğin yerlere gelirsin...

Bu arada Best Model Of Turkey, Best Model Of The World yarışmalarına ne zaman, nasıl başvuruluyor, başvuru şartları nedir ? bileniniz var mı ?

Selamlar...

6. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler arkadaşım.Bu beslenme ile ilgili olrakta yazdım beslenme bölümüne ama benim ölçülerimi ve gelmek istediğim yeri gz önünde bulundurursak ne kullanmalıyım creatin,protein.aminoacid?

Ölçülerim aslında baya yakın sayılı u arada baseniminde 105 olması lazım.Birşey daha sorcam omuzlarım dar mı bir ardakaş 125 cm yazmış olması gerekene ama benimki 118.

Bu arada katılım şartlarını www.ugurkanerez.com.tr den bakabilirsin.Birde rica etsem orada tolgahan sayışmanın birkaç fotosu var benim amacımda öyle olabilmek.

7. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aslında, illa ki ek ürün kullanmak zorunda değilsin... Ama vücut ağırlığının iki katı kadar proteini doğal yollardan alamıyorsan protein tozu...whey protein... öncelikli tercihin olabilir... Yetmezse whey protein artı creatin olabilir...

Omuz ölçüsüne gelince... Modellerin omuz ölçüsünün yazdığı hiç bir yer görmedim ama genelde 52 beden ceket giyiyorlar... Bazıları 50 giyebiliyor tabi, mesela Kıvanç ve Tolgahan... Sanırım ceket bedeninden omuzlarının nasıl olması gerektiğini anlıyabilirsin... Bence genişletebildiğin kadar genişlet... Bel ince olduğu sürece kimse geniş bir omuza kötü duruyor demez...

Tolgahan'a baktım... Tolgahan'ın senden farkı yağ oranının düşük olması, hepsi bu... Yapman gerekeni biliyorsun...

Maalesef verdiğin linkte katılım şartları ile ilgili bir yazı göremedim... Rica etsem sitenin ana sayfa adresini değil de katılım şartlarının olduğu sayfanın adresini verebilir misin ?

Selamlar...

8. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 52 beden giyiniyorum ceketi.Ben geçen sen birkaç kişiyle konuşmuştum bu ek ürünle ilgili.Bana dedikleri protein kilo aldırır,aminoacid kilo vermene yardımcı olur demişlerdi.Bu doğrumudur.Ben yaza doğru 4 kilo daha vercem bu sırada geçen seneki diyetim+protein+Vg hepsi bir arada olur mu.

Yarışma için detaylı bilgi bulamadım ama mail attım ugurkan erez'e cevap gelince size haber verirrim.Birde birşey daha sorcam bu gördüğümüz mankenler Tolgahan Sayışman,Kıvanç Tatlıtuğ acaba kaç kilolar?

9. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    aminoacid in zayıflattığını ilk kez duyuyorum...

içinde sıfır karbonhidrat, yüzde 1 yağ olan protein tozları var... yağsız kas kütlesi için kullanabilirsin... yağlanmaya yol açmazlar...

diyetin+protein+Vg.. gayet güzel olur...

Modellerin kilolarını tam olarak bilmiyorum ama tahminim 75 - 82 arası bir şeylerdir...

Selamlar...

10. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler.Whey weider 2200 protein ürünü çok iyi diye duydum,nasıldır yada sizin önerebileceğiniz bir ürün var mı? benim için

11. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
  12. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    gösterdiğin ve hoş bulduğun vücutlar her mankende olması gereken ortalama vücutlar, eğer genetiğin iyiyse ve sabredebilirsen tyson beckfordun vücudu tarzı bir vücut için uğraş derim

13. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Önerebileceğim bir ürün maalesef yok... Ben hiç ek ürün kullanmadım...

Nasip olmadı :)

14. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim ama bana gösterdiğiniz resimler görsel olarak pek hoş gelmiyor.Sizin önerebideceğiniz bir ürün var mı?weider whey 2200 nası bir ürün?

15. aserhats

aserhats Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    mrb.oncelıkle belıtmek ıstedıgım seyler : best model olmak ıcın sadece vucut olculerının ıyı olması yeterlı degıl.tabıkı onemı buyuk ama sadece bunlar yeterlı degıl.kültür düzeyiniz,insanlarla ilişkileriniz,mimikleriniz,konuşmanız, yürüyüşünüz ve en ama en onemlısı verılen kıyafetın en ıyı şekılde tasınması.evet en onemlı nokta budur arkadaslar.erkan özerman en onemlı krıterın bu oldugunu sureklı belırtıyor.

16. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    best model düşünüyorsan en önemli şey ölçülerinin birbirine orantısı ve kasların simetrisi.bel 80i geçmemeli bir de.heryerinde eşit kas olmalı

17. Riazor

Riazor Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Belki uç bir örnek ama çok iyi bir model olduğuna inanıyorum,

[​IMG] [​IMG]

Sayfayı Paylaş