ne kadar sağlıklı beslendiğinizi düşünüyorsunuz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve tute tarafından 12 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    forumda dikkatimi çeken bir şey var. herkes kas kütlesi kazanıp yağ yakmak için çeşitli beslenme programları uyguluyor. ve bunların çoğunda sağlıksız bir çok şey var. mesela bir arkadaşın beslenme programında nesquik var. ve bundan yararlı şeyler almayı bekliyor. kimileri proteini abartıp karaciğerini ve böbreklerini mahvediyor. iyi bir vücudu olacak belki ama yıllar sonra bu organlarında sorunlar çıkabilir. bir profesör demişti. ton balığı yiyebilirsiniz ama ana öğün haline getirmeyin diye. forumdakilerin yarısı ton balığını fazlasıyla ana öğün olarak tüketiyor mesela. forumda bu örnekler gibi sağlıksız beslenme alışkanlığı olan çok arkadaş ve işin kötüsü bunları sağlıklı olmak için yapıyorlar.

StormBlast, M.MASON ve neverbackdown. bunu beğendi.
  2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Evet bencede öyle. Hatta klasik bir lafta var haftada 1 kere istediğinizi yiyin denince illa her hafta diyet bozmak gerekiyormuş gibi düşünülüyor. Alkol , nesquik, cips , kola vb. bence bu sporda yerleri yok.

Benim beslenmemde basit şeker hiç yok , beyaz ekmek ve fast food yok. Fast food ayda 1 kez bile yok. Sadece birşey pişirirken biraz yağ ama umarım bu yaptıklarıma değer , gerçi ilk halimle dağlar kadar fark var.

ödülümde 1 paket yulaflı bisküvi veya et döner :D

3. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    öyle bir yazmissinki sanki günde 1 kutu nesquik iciyor millet forumda :D alanda antrenmandan sonra glikojen depolarini doldurmak icin whey ile birlikte 1-2 kasik aliyordur.... beslenmeden fazla anladigin yok anlasilan.. türkiyedeki doktorlara kalsa vücut gelistirme komple zararli bir spor...

sipahitarık bunu beğendi.
  4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Mümkün olduğunca az supplement kullanıyorum, ihtiyacın üzerinde protein almamaya dikkat ediyorum. Bunun dışında sadece ton balığı konservesi değil genel olarak tüm balıklar, özellikle dip balıkları ve büyük balıklar civa açısından tehlike yarattığı için haftada 1-2'den fazla tüketmiyorum. İşlenmiş ıvır zıvırdan (nesquik gibi) mümkün olduğunca uzak duruyorum. Salamı, sosisi hayatımdan tamamen çıkarttım ve sucuğu da güvendiğim kasaplardan alıyorum. Yemeklerin yanında bol salata ve yeşillik yiyorum.

Elden gelen bunlar, bunun dışında zaten çok sağlıklı beslenme ihtimalimiz yok artık.

5. M.MASON

M.MASON Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    bodyi en sağlıklı biçimde yapacak bilgi donanıma sahibim bu benim avantajım . çırakları bilinçlendirmek bize düşüyo bolca mesaj atıp topluma ışık tutmalıyız. Işık tutuyoruz ama mum gibi eriyoz tabi emek harcıyoruz bi teşekkürü çok görmesin üstadları anmak onlara en büyük sevinci verir. para pul istemiyoruz sadece bi teşekkür konu saptı ama içimden geldi. güzel konu saygılar

6. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle hepsi için demiyorum ama Türkiye'deki bazı doktorlar okumuş cahiller,ne yazık ki bilinçli bir birey sadece eğitim doğrultusunda verilen kitapları okuyup sınav geçmekle olmuyor.Beslenme konusunda ise bu forumda gayet iyi beslenme listeleri var eğer araştırma yapma duygusu biraz bakın biraz olan bir insanı diyorum zamanla istisnai örnekler dışında başkalarına dahi iyi beslenme programı hazırlayacak hale gelir.

sipahitarık ve Ünkut bunu beğendi.
  7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    kusura bakmada mod olsam direk ban atardım sana

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlıkla ne alakası var bunların..bilgi insanı tevazu sahibi yapar..ben biliyorum bana soruna gelir iş yakında..en çok bana soracaksınız en çok bana ya döner iş..burada bunun yeri yok..
    ayrıca üyelere çırak diye hitap ediyorsunuz..Foruma özel olarak davet ettiğimiz Tuluğ Topa, Serdar Aktolga gibi pro.lar bile üyelere çırak vs demedi..bu nasıl bir ego.dur..bu konuda tekrar uyarmayacağım bilginiz olsun..

Son düzenleme: 13 Kasım 2013
    danirello, doxux ve muratcan.biceps bunu beğendi.
  9. M.MASON

M.MASON Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    diez neden bu kadar sert karşılık verdin anlamadım. çırak kelimesinin body jargonunda bilmediğim başka anlamımı var ? daha önce başka dalda spor yaptım orda çıraktım şimdide bodyde hocamın çırağıyım . hocamın çırağı olmaktanda guruduyuyorum. asıl çırak olmayı beceremeyenlere sert çıkmak lazım. gerçi forumun sahibi sensin forumunda neyin söylenip söylenmicene sen karar verirsin bi daha kullanmayız olur biter.

10. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bana kalırsa sanayi devriminden sonra sağlıklı beslenmek diye bir şey kalmadı. Sadece genelden daha sağlıklı beslenmeye çalışıyoruz. Kimse inkar etmesin neredeyse hepimiz, eğer bir kaza bela olmazsa, kanserden öleceğiz. Kanserden korunmak için yediğimiz sebzeler genetiği değiştirilmiş olduğu için bizi kanser edecek. Böyle bir çağda ise yapacağımız tek şey, vücudumuza en az zarar veren besinleri tüketmek, maddi kısıtlamalarla tabi ki.

Düzenleme: Çok güzel bir konu, umarım yukarıdaki gibi amacından sapmaz ve insanların bu konudaki düşünceleri pek çok insanı aydınlatır.

11. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    yahu sen sürpriz yumurtadan falan mı çıktın? daha bir kaç gün olmuş foruma üye olmuşsun. abuk sabuk yazılar yazıp duruyorsun. forum çöplüğe döndü senin gibiler yüzünden.
    konuyu açan üyeden özür diliyorum başlığına konuyla ilgisiz mesaj yazdığım için.

12. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Sen ustamızsın ama her mesajında teşekkür edin diyorsun. Teşekkür beğeni için konular açıyorsun. sen çırak olabilirsin ama ben kimsenin çırağı değilim. Eğer o kadar profosyonel olsan her mesajda teşekkür edin diye tutturmazsın

13. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Şu üni yüzünden son derece sağlıksız besleniyorum.

14. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    bu konunun cok gereksiz oldugu kanatindeyim
    Disaridaki insanlar sanki cok saglikli besleniyormus gibi,simdi vucutcularin beslenmesini mi inceliyorsunuz?,Bir vucutcu gerektigi gibi beslenir
    Karb,protein,yag alimi vs,her zaman belli ve sinirlidir,cheat meal da olur farketmez,disardaki insanlardan bin kat daha saglikli besleniyor vucutcular,bunun aksini soyleyenin bu konuda bilgisinden suphe ederim.

sipahitarık bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş