Ne Kadar Doğru Bir Beslenme Bilmiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Clean tarafından 10 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar arkadaşlar 8 Min Abs Workout, how to have six pack (HD Version) - YouTube buradaki hareketleri ve 2x10 nizami şınav olarak çalışıyorum beslenme programımıda okulların açıldığı hafta şu şekilde yapacağım ama ne kadar doğru bilmiyorum sizlere danışmak istedim
    Boy 177
    Kilo 86
    Bel 102
    Göğüs 104
    Yağ Oranı %30
    Vücut Kitle İndeksi 26

7.45
    Beyaz peynir 2 dilim beyaz ekmek 1 tam yumurta

12:30
    Sandviç ekmeğinde sandviç göbek domates salam kaşar (okulda kantinden alıyorum)

15:00
    Meyve veya formun kepekli bisküvilerinden 1 paket

18:00-20:00 Arası
    Sebze yada et yemeği

Beslenme programım biraz özensiz biliyorum ama bu 8 min abs workout programı ile verim alabileceğimden emin olduğum zaman daha kapsamlı bir program yapmayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Kahvaltını daha sağlam yapsan iyi olacaktır. Amaç kilo vermek sanırım?

3. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    evet kilo vermek beli inceltmek yağı azaltmak sağlam derken açabilir misin ne eklemeliyim beyaz ekmek bende yemek istemiyorum ama başka seçenek bulamadım kepek çavdar dan başka

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hiçbir şey belli değil ki buradan. Verdiğin sayılar doğruysa yağsız vücut ağırlığın 60 kg civarı. Bu da demektir ki orta karar hareketliysen günlük kalori ihtiyacın 2500-2700 kalori civarı. Sağlıklı şekilde yağ yakman için alman gereken günlük kalori miktarı 2000-2200 arası.

Sabah peynir demişsin, ne kadar peynir? Hangi çeşit peynir? Öğleyin sandviç ekmeği arasın ne kadar kaşar?15te hangi meyve? Ne kadar?Akşam hangi sebze yemeği? Hangi et yemeği? Kaç gr? 500 gr pirzola mı, 300 gr taze fasulye mi?

Bu diyetle herhangi bir yola girebilirsin çünkü neyden ne kadar yediğin belli değil. Ama ilk paragrafta yapman gerekeni söylemiş oldum zaten. Günlük kalori alımın 2000-2200 arası olduğu müddetçe (eğer yağ oranın doğruysa) yağ yakımın uzun süre devam eder. Anladığım kadarıyla ağırlık çalışmıyorsun, bu durumda protein alımına özel dikkat etmene gerek yok, herkesin yediği kadar yesen yeter. Yağ oranın %15 civarına veya altına gerilediğinde başka mekanizmalar devreye girerek kilo kaybını yavaşlatabilir veya durdurabilir ama oraya geldiğinde konuşuruz.

Sayfayı Paylaş