Ne kadar dinlenmeliyim?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve aydemr tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. aydemr

aydemr Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    10 gün önce salonda yeni programa başladım.3 Günlük programla çalışıyorum.
    1. gün göğüs biseps
    2. gün omuz triseps karın
    3. gün sırt bacak çalışıyorum.Ama program biraz ağır gibi yada daha önceki program çok hafifti. :D
    Sorum şu 3 gün gidip 1 gün dinleniyorum ama beslenmeme dikkat etmeme rağmen kaslarda bir küçülme , erime olduğunu düşünüyorum.Zaten 3 aylık sporcuyum fazlada bir şey yok.Dinlemeyi;
    3 gün çalış 1 gün dinlen ; yoksa
    çalış / dinlen /çalış / dinlen /çalış /dinlen şeklinde mi yapayım.
    2. şekilde her bölgeyi 6 günde bir girecek olmam gelişimi yavaşlatır mı diye de düşündürüyor bana.

2. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    bu kişiden kişiye değişir. ben haftanın 6 günü tek kas grubu şeklinde çalışıyorum. yıllardır bir sıkıntısını çekmedim. hatta bazen sabah antrenman akşam cardio bile yapıyorum.
    önemli olan kaliteli beslenme ve uyku.

3. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Ben ilk 3 ay her bölge için 2 hareketle falan tüm vücudu çalıştırdım ondan sonra göğüs-biceps, omuz-triceps ve sırt-bacak şeklinde antreman yapmaya geçtim bu sistemde ise 2 gün antreman bir gün dinlenme yapıyorum yani pazartesi-salı yaptım çarşamba off perşembe cuma yaptım cumartesi-pazar off (pazar salon kapalı) sürekli bu şekilde yaparak döngüye sokuyorum programı bir sonraki hafta pazartesi günü omuz-triceps oluyor mesela 6 haftada tekrar başa dönüyor bu şekilde yapabilirsin istersen

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Arama Kelimeleri : dinlenme

Yukarıda verilen arama kelimesini 'sadece başlıklarda ara' sekmesini işaretleyerek aratınız. Sorunuzla alakalı açılan başlıkları inceleyiniz. hala cevap bulamadığınızı düşünüyorsanız uygun bulduğunuz bir başlık altında sorunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş