ne kadar cheating?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xxx_ tarafından 24 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. xxx_

xxx_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    bu soruyu özellikle barbell curl hareketi için soruyorum. şimdi gerek bu forumda gerekse de biceps ile ilgili okuduğum bütün makalelerde barbell curl hareketini yaparken özetle belden ve omuzlardan destek alınmaması ve hareketi mümkün olduğunca yavaş yapılması gerektiği yazıyor. ama şu ana kadar 8-10 tane pronun biceps antremanını izlediğimde istisnasız hepsi bu makalelerde okuduklarımdan farklı olarak ağır kilolar ile hem beli arkaya atarak hem de tekrarları kısa sürelerde yaparak çalıştığını görüyorum.

elbette bizim gibi bu işi amatör olarak yapan adamlar ile proların çalışma stillerinin aynı olamayacağının bilincindeyim ama aklıma takılan şey acaba özellikle kütle artışı sağlamayı amaçladığımız dönemlerde ağrılığı arttırarak hareketten çalmak uzun vade de daha mı faydalı olur yoksa ne olursa olsun hareketi ilk tekrarında son tekrarına kadar nizami şekilde, o makalelerde yazdığı gibi yapabileceğimiz ağırlıklar ile çalışmak mı gerekir?

ben kendi adıma söyleyeyim hareketi ilk tekrardan son tekrara kadar nizami şekilde yapacağım bir ağırlıkla çalıştığımda o pump etkisini ağır kilolar ile hareketten çalarak yaptığımdan daha fazla hissediyorum ama acaba pump=büyüme midir?

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kişisel görüşüm sadece son sette cheat yapabilirsin
    hatta yapsan iyi olur

3. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Adamlar öyle yapıyor cunku aşırı gelişim saglamak istiyorlar ve bunun içinde ciddi derecede ağır kilolar lazım.

O kadar kiloyu kaldırırken illa dirsekleri vs. oynar. Yada baska yerlerden güç alırlar.

Kendini onlarla bir tutma sen hareketleri nizami yapmaya bak.

Sayfayı Paylaş