Naturewhey 90

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Malebolgia tarafından 12 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul

NATUREWHEY 90

(WPI-Whey Protein Izolate)

Naturewhey 90,geleneksel whey proteinler gibi peyniraltı suyundan değil,aşağıdaki tabloda da görüldüğü gibi direkt olarak sütten whey proteinin ayrıştırılması sureti ile elde edilen ve kolay çözünür saf bir whey proteindir.Bu nedenle de geleneksel yöntemlerle peyniraltu suyundan elde edilen diğer whey proteinlere göre amino-asit bileşimleri açısından oldukça üstün özelliklere sahiptir.

Naturewhey 90'ı geleneksel whey proteinlerden ayıran özellikler :

• Geleneksel whey proteinler ,peynir imalat aşamasında kullanılan bazı enzim ve kimyasallardan kaynaklanan peptid ve yağ kalıntıları içerebilirler.Bu kalıntılar da proteinlerin beslenme değerlerinin azalmasına yol açarlar.

Oysa NATUREWHEY 90 , imalat prosesi gereği olarak direk sütten ayrıştırıldığı için kimyasal ve enzimatik bir katkı maddesi içermez.Bu nedenle de ;

• çok daha yüksek bir e.a.a.(Essential Amino Acids) bileşimine,

• çok daha yüksek bir B.C.A.A.(Branched Amino Acids) bileşimine sahiptir.

- Geleneksel whey proteinlerin düzenlilik arzetmeyen bir protein bileşimleri vardır.
    Oysa Naturewhey 90 ,düzenli ve değişmez bir protein bileşimine sahiptir.

Naturewhey 90'ın diğer üstün özellikleri :

• Naturewhey 90,sade bir fiziksel prosesle ; microfiltrasyon ve soğuk ultrafilftrasyon yöntemi ile imal edilmektedir.

• Bu yeni üretim yöntemi Naturewhey 90'ın denature olmasını engeller.

• Naturewhey 90,bütün biyo aktif özelliklerini korur.

• Naturewhey 90,tamamen lipidlerden arınmış olduğundan naturel lezzetini muhafaza eder.

• Naturewhey 90,çok geniş bir pH yelpazesinde tamamiyle çözünürlülük özelliliğine sahiptir.

• Naturewhey 90, yüksek tryptophan (>2.1 % ) ve B.C.A.A.(leucine-isoleucine-valine > 22 % ) bileşimlerine sahiptir.

• Naturewhey 90,sporcu besini,zayıflama diyeti,bebek maması ve yetişkinler için zenginleştirilmiş diyet olarak ideal bir protein kaynağıdır.

• Naturewhey 90,direkt olarak sütten ayrıştırıldığı için hammadde kaynağı konusunda net bilgiler elde edilebilir.

Sporcular için ideal protein kaynağıdır.

-Kas yapısını koruyucu özelliğinin yanında yağ oranını da düşürmesi nedeniyle zayıflama diyetinin bir parçası olarak antremanlardan önce protein takviyesi tavsiye edilmektedir.Bu proteinlerin öncelikle yüksek oranda E.A.A.lere ,kısmen de kas protein sentezini başlatma özelliğine sahip B.C.A.A. bileşimlerine sahip olması gerekmektedir.Söz konusu B.C.A.A. lar arasında leucine ,bu sentezi tetikleyen bir ana element olarak kabul edilmektedir.

-Naturewhey 90,çok çabuk ve tamamıyle emilme özelliği sayesinde hızlı bir protein kağnağıdır.Bu hızlı emilme ise pozitif bir nitrojen dengesini sağlar ve doygunluk hissi verir.

Protein verimlilik hesabı :

PDCAAS (Protein Digestibility Corrected Amino Acid Score) olarak bilinen protein ölçme yöntemi FAO/OMS tarafından kabul edilmiş resmi bir göstergedir.Bu yöntem emilim ve E.A.A. dengesi açısından protein kalitesini ölçer.Naturewhey 90'ın PDCAAS değeri geleneksel whey protein izolatlarınkinden % 17 daha yüksektir.
    Ayrıca PER (Protein Efficiency Ratio) kas yapımında proteinin etkilerini ölçen başka bir yöntemdir.Naturewhey 90'ın PER değeri geleneksel whey proteinlere göre super farklılık göstermiştir.
    Bunun yanında Naturewhey 90,büyüme faktöründe etken (laktoferin,TGF gibi) maddelere veya vücut savunma sistemi için gerekli immunoglobulinler gibi biyoaktif özelliklere de sahiptir.
    Saf-katkısız ve denature olmayan protein olarak Naturewhey 90, cystine ve tryptophane açısından oldukça zengindir.

- Cystine ; hem glutathione ve taurine'nin sentezi için,hem de oxdidative streslere karşı vücut savunma mekanizmasının temel bileşimleri için gereklidir.

- Tryptophan ; serotonin gibi nörotransmitter'lerin habercisidir.Uyuma –uyanma ritmleri,acı algılayıcısı ve iştah gibi nörolojik davranışları regule eder.Bir kısım bilimsel araştırmalar göstermiştir ki tryptophan eksikliği yemek yeme alışkanlığını değiştirir ve bulmia nervosa ‘ya yol açar.Yeterli Tryptophan alınması beslenme periyodlarını daha düzenli hale getirir.

AMINOGRAM

Naturewhey 90

WPC/WPI ​

Aspartic asid
    10.50

10.45 ​

Threonine
    5

6.70 ​

Serine
    4.30

5.25 ​

Glutamic acid
    17.20

17.11 ​

Proline
    4.70

6.20​

Glycine
    1.79

2.05​

Alanine
    5

4.95​

Valine
    5.10

6.07​

Methionine
    2.40

2.12 ​

Isoleucine
    5.20

5.63 ​

Leucine
    12.40

10.42

Tyrosine
    3.70

2.78​

Phenylalanine
    3.50

3.33 ​

Histidine
    1.90

1.82​

Lysine
    9.60

8.32 ​

Arginine
    2.70

2.67 ​

Trytophan
    2.10

1.55

Cystine
    2.95

2.60

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Tandem gidaya ait.
    Firma : TANDEM GIDA ve TEKSTİL SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Merak ediyorum ürünlerini kaca satacaklar. Incellemedim ancak, tek farki ambalajlari olsa gerek.

3. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Açıkcası fiyetı benide meraklandırdı.

4. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Ben sordum telefonda tandem'i aradım 80'lik 20 ytl 90'lık 30 ytl olacakmış ama bu mu bilmiyorum tandemin kaç çeşit markası var..

5. Pluchart

Pluchart Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    bu resimdekiler sanırım 2.5kg'lik kutular.. bunların bir boy küçüğü olan 900 küsur gramlık kutular yukarıda yazan fiyatlardan satılsa kapış kapış gider sanırım..

6. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    WPI - Whey Protein Izolat 90:
    % 90 protein içerir, kolay çözülür.

Fiyatı: 40 YTL/kg (KDV dahil) - Istanbul teslimi fiyatı

Raf Ömrü: Oda sıcaklığında, nemsiz ortamda ve güneşten uzak tutulmak kaydı ile 12 ay.

Miktarlar: Minimum 1 kg.

Menşe: Ürünlerimiz Fransa menşelidir.

* Ürünleri ofisimizden alabilirsiniz, kargo da yapabiliriz.

7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ürün piyasaya cıkmış mı yoksa gidip bizat kabataştaki yerinden mi alınıyor?...bird aromasız mı yine?...

Son düzenleme: 2 Eylül 2008
  8. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bilmiyorum D.Wolf. Fiyatlar için Tandem Gıda'ya mail atmıştım, böyle yanıtlamışlar.
    Bende forum ile paylaşayım dedim.

D.Wolf bunu beğendi.
  9. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    hocam ben bu markayı hani forumda toplu bir protein alımı yapılacaktı, oradan yola çıkarak bulmuştum site yeni yapılmıştı adamlara mail attım gelmemişti ve aradan bayağı bir vakit geçti eğer cevapladılarsa iyi olmuş fiyatlarına bakıyorumda gerçekten iyi.

10. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar, Naturewhey 90`i bir aydir kullaniyorum. Oncelikle urun mensei fransa yaziyor. 1 kiloluk paketler halinde yollaniyor, ornegin siz 5 kiloluk siparis ettiniz diyelim bu 5 kilo 1kg 1kg 1kg 1kg 1kg seklinde. Mustafa bey`e buradan tesekkur ederim. Urun aminoasit bakimindan ve protein kalitesi olarak cok basarili ki zaten farki sut proteininden uretilmis olmasi. Yalniz 2 dezavantaji var, tozu bardaga dokup kasikla karistiramiyorsunuz kasiga yapisiyor ve topaklaniyor bu yuzden mixerle karistirmak zorundasiniz. Mixerle karistirdiktan sonra bir kopuk yigini size merhaba diyor ve kopuklerin gitmesi yaklasik yarim saat suruyor. Ayrica tadi guzel olmadigi icin kakao,vanilya,bal,pekmez gibi seyleri mixerin icine eklemek zorundasiniz. Evet, gercegi soyleyeyim, zahmetli. Fakat ben bu tozu off gunlerimde yaparak iciyorum, off gunler icin cok guzel. Normal idmanlarda daha farkli, biraz daha kolay karisan bir toz kullaniyorum. Acaba Naturegg urununu deneyen var mi? Saglikli gunler..

Son düzenleme: 20 Şubat 2010
  11. batt

batt Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bende merak ediyorum naturegg ürününü kullanan varsa bilgi verebilir mi?

Sayfayı Paylaş