Nasıl Isınıyorsunuz... Önemli

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve erolneo0101 tarafından 21 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. erolneo0101

erolneo0101 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba bir milli sporcudan duymuştum ısınmak çok önemli bazı arkadaşlar antremanın yarısında ısınıyor ve ısınmadan antremanlar boşa gidiyor.
    milli sporcunun bana söylediği ısınmak için yapacağın setlerin hafif ağırlıklarla tekrardan geç mesela,,, göğüs için toplam 12 set giriyorsak ısınmak için bu 12 seti hafif ağırlıklarla başlamak, sonra antremanınıza dönmek gibi ben denedim göğüsüm patlarcasına kan pompaladı sonra ağırlık bastım hem içim rahat hemde antreman bittiğinde göğüsüme o kadar kan pompalanmıştıki patlıyacaktı.

peki siz nasıl ısınırsınız... yorumlarınızı bekliyorum...

2. kemald

kemald Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Ben genelde calısacagım adale üzerinde ısınırım .Calıstıracagım adalenin ilk egzersizinde ekstra 2 set hafif kilolarla kas a kan pompalarım . Mesela biceps gireceksem 2-3 set boş barla barbell curl yaparım .

3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kosarak
    Hafif agirliklarla ilk seti yaparak.
    Hatta omuz icin boc barbell ile basliyorum

4. erolneo01

erolneo01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    yettiğini düşünüyormusunuz çok az, siz antremanın ortasında terliyor nefesiniz kesiliyor dur tahminen, yani ortasında anca ısınmaya başladığınız anlamına geliyor kalbiniz hızlı atmaya başlıyor bence herkesin bu konuda hiçbir fikri yok ısınmak o kadar önemliki adele oluşumu bunun üzerine kurulmuştur, ısınmayı iyi yapın ne demek istediğimi anlıyacaksınız, ben çalışacağım kas gurubunu ısındırmadan yani o kas gurubu beni terletmeden çalışmaya başlamam...

5. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    10-11 km hızla toplam 1 km. koşuyorum... 5:30 - 6:00 dk civarı sürüyor... Benim için yeterli.. Bu kadar kısa sürede tüm vücudu ısıtacak başka bir çözüm de hızlandırılmış aerobik hareketleri ve ilaveten zıplama olabilir...
    Ama koşu en basit ve en sorunsuzu...

6. jekvek

jekvek Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    öenmli olan agrılık deil önemli olan ilk baş konsentre olamn lazım calısacak kas gurbunu konsantre etmen lazım

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kendi adıma cevap vereyim, yettiğini düşünüyorum.

- 12dk boyunca 14km hızda koşarsanız tüm vücut kaslarını ısıtmış olursunuz. kalp tüm vücuda çok güzel kan (dolayısıyla enerji) pompalar. kaslar harekete hazır halde gelir...

- asıl hareketlere başlamadan evvel, o hareket için kullanacağınız maksimum ağırlığın yarısı kadar ağırlık ile ısınmaya başlarsanız, kaslarınıza gerekli kanı ve mesajı vermiş olursunuz: kendine gelsen iyi olur, birazdan bunun 2 katı ağırlık ile seni mahvedeceğim....buna bir örnek vermek gerekirse bicepse 10kg ile başlarım, dambılı ilk ele aldığığımda 'ağırımsı' bir tepki gelir kaslarımdan. son set bittiğinde ve soğuma egzersizi yaparken tekrar 10kg dambıla geri döndüğümde sanki kağıt parçası kaldırıyormuş gibi hissederim.

dolayısıyla yeterli derecede ısındığımı, kaslarımı yeterli derecede yorduğumu ve iyi bir soğuma gerçekleştirdiğimi bilirim...

dc50xmax bunu beğendi.
  8. erolneo01

erolneo01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    koşarsak bacakları ısındırmış oluruz eğer bacak çalışmayacaksak, ısınmak çalışacağın kas grubunu şiddetli kan pompalamak ile alakalı herkez yanlış yapıyor, ip atlamak koşmak çok saçma, ben eğer hareket yapacaksam onların tekrarı hafif kilolar ile ısınırım sonra kiloyu arttırırım ki kaslar ağırlığa alışsın diye bir 15 dk felan sürer ama kış ayında olsam bile terler akmaya başlar molaları kesinlikle 15 sn den çok tutmak ki yoğunlaştırırım ısınmak böyle birşey arkadaşlar sonra gönül rahatlığı ile ağır basabilirim

9. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    şu türkiyede çıkan body dergisinde okumuştum..terlemeden ısınma olmaz diyordu.. bu arada mesajında ne yazdıgını gerçekten anlamadım.3 tane düşük cümle kurmuştun..baştan anlatırsan sevinirim..önce hafif ağırlıklar girerek ısınıyor herkes zaten.

10. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Göğüs omuz trapez kanat için en verimli isinma kuaçtir.ileri ve geri kulaçlarla çok iyi isinirsiniz...1 veya 2 kg dambillarla kulaç at...saygilar

ProteinCanavarı bunu beğendi.
  11. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    Hem yorum bekleyip hem yazdılarımızı saçma buluyorsun...
    Madem kendince doğrun var benim fikrime neden ihtiyaç duyuyorsun?
    Bence kelimelerine biraz daha dikkat et...

12. erolneo01

erolneo01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    kelimelerim gayet düzenli, seninkini saçma bulduğum yok sen anladığım kadarıyla yağ yakma ile uğraşıyorsun, benim sorum ise vucutgeliştirmede nasıl ısınırız konusu, bakmak istedim sporcu arkadaşlarım nasıl bir ısınma taktiği kullanıyor, sen ise soruyu yanlış anlamışsın her antreman için 11 km koşu ya çıksak bırak antreman yapmayı gün içi yürüyüş bile yapamayız, senin de fikrine ihtiyaç duymadım sen kendin yazdın yazını, bence kelimelerine dikkat et.

13. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    Bir daha oku.. 11 değil 1km koşu var...
    Bir daha konu açarsan ismimi az yorumumu istemediğini belirt o halde...

14. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Isınma meselesi kişiden kişiye değişir bence; ben şahsen ısınmıyorum.. Nedenini de söyliyim programımda parantez içerisinde "Does not include warming up sets" yazıyor ( Şuanda uyguladığım program kıytırık biyerden alma falan değil Muscletech'in sitesinden aldım yanlış anlaşılma olmasın ). Adamların bi bildikleri vardır heralde diye düşünüyorum..

15. erolneo0101

erolneo0101 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    koşup geliyorsun sabah 6 dan sonra vucutgeliştirmeyide 6:30 damı yapıyorsun yoksa, daha geç bir saat temi yapıyorsun. koştuktan hemen sonra yapmalısın ki ısınmış olasın, yoksa sabah koşup öğleden sonra vucut geliştirme yapıyorsan ısınmıyorsun anlamına geliyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:55 ----------

programını bir örnek gösterebilirmisin mesela atıyorum, biceps kasını nasıl çalışıyorsun kaç hareket, kaç set, kaç tekrar, tekrar dinlenme süresi nedir. peki eğer hafif kilolarla başlıyorsan mesela max kaldıracağın ağırlığa gelmeden önceki setlerde ağırlık arttırarakmı yapıyorsun en son setmi ağır basıyorsun.

16. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    ben sadece açma ve germe hareketleri yapıyorum kası uyarmak için,düşük ağırlıkla ısıtma fikri aklıma yatmıyor...
    antrenmana başlarken vücudumuzda belli bir güç var.bu gücü çalıştıracağımız kasa maksimum ve en şiddetli bir biçimde vermeliyiz,ısınmaya ben bu güçten harcamam şahsen,çünkü ne kadarda düşük ağırlıkla yapsan gücünden azda olsa alır...

17. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Önemli Konu mesajım bulunsun

18. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    örnek olarak biceps istemişsin ben de bicepsten örnek veriyim;

3 hareket çalışıyorum 3 er setten piramit şeklinde.. Bazı hareketler 10-8-6 diye gidiyor bazı hareketler 15-12-10.. Yazdığım tekrar sayıları her bölge için geçerli

19. erolneo01

erolneo01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    söylediğin rakamlar 10-8-6 yani öyle bir ağırlık seçiyorsun ki kasın 10 yapıyor 11 yapmıyor mu ikinci setin ise ağırlığı arttırıyorsun 8 i görüyorsun 9 u göremiyormusun eğer öyle değilse 10-8-6 yazmanın bir mantığı yok, kaslar sayı saymazlar. orayı pek anlayamadım herkes bi rakamlar yazıyor ama orta ağırlıkta adam 10 yapıp bırakıyor, sonra ben neden gelişemiyorum diye internette dolaşmaya başlıyor.

20. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    bütün mesajları okudum ama herkes başka bişi diyor
    aklım karıştı valla

Sayfayı Paylaş