Nasıl iri olabilirim? Bünyem çok hızlı?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve İamacheater tarafından 24 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. İamacheater

İamacheater Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben Hakan.Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ben zayıf birisiyim bünyem çok hızlı yediklerimi anında eritiyorum kilo almamda bu sebeple çok çok zor. 7 aylık düzenli ve sıkı body ile 3 cm pazu kazanabildim sadece gerisini siz düşünün.fakat hayalim iri birisi olmak iri yapılı geniş cüsseli birisi.artık yağlanmada olur ne olursa olsun nasıl olabilirim yardım edin. çok üzülüyorum bu şekilde dışarı çıkınca :'( zayıf çelimsiz geziyorum ortalarda ne giysem yakışmıyor insanlar küçük gözüyle bakıyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:28 ----------

yardım edin lütfen arkadaşlar moralim çok bozuk

2. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Emin ol senin gibi en az 1000 kisi var su forumda .Klasik seyler bunlar sadece sen bu durumdaymissin gibi dusunme, ektomorf yapili bir vucut sahibisin. Forumu oku, sabir goster, ve iyi antrenman ve beslenmen olsun. Hadi kolay gele

İamacheater bunu beğendi.
  3. İamacheater

İamacheater Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    üstad 4 ay geçti tıka basa yiyor hiç hareket etmiyorum tek gram kilo almadım diyetler,besin değeri yüksek şeyler ne varsa yedim :S

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Şubat 2013
  4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Ne yiyorsun mesela? Benim arkadaşlarda var böyle zayıflar çok yiyoruz ama alamıyoruz diyolar günlük menülerini sordum benim definisyon diyetimdeki kadar kalori alıyolar ama onlara fazlaymış gibi geliyor :D Herhangi bir hastalık yoksa fazla kalorili beslendiğin takdirde kg alamaman mümkün değil ektomorfsan bu daha yavaş olur daha zor olur ama kg alırsın. Genel olarak beslenmeni yaz bakalım.

Son düzenleme: 24 Şubat 2013
    Zerk, Swager, İamacheater ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sana kendimden örnek vereyim.

bende ektomorfum.metabolizmam çok hızlı.bu spora başlamadan önce 50 kiloydum.170 boyum var.okul gereği çok düzene oturtamasam da 1 yıl kadar evde çalıştım,iyi beslenerek 1 yılda sadece 10 kilo alabildim.tabi biliyoruz neyin nolması gerektigini sonucta 2 seneden uzun zamandır forumda takılıyorum ama hayatta uygulayamıyoruz ve sanıyoruz ki ektomorf olmak tamamen bi engel.son 3-4 ay fırsat buldum,vaktim oldu ve tamamen herşeyi düzene oturtarak beslenmemi antrenmanımı yaptım.ve 3 ayda 8 kilo aldım.abartmadan olması gerektigi gibi.düzenli beslenip iyi antrenman yaparsan ektomorf olmanın çok bi zararı yok.hatta yararı var bilirsin vücudumuz yağ tutmaz.ben yüksek kaloriyle beslenmeme rağmen hiç cardio yapmadım sayılır.sadece free running yapıyorum oda düzensiz tabiki.ve spora başladığımda 50 kiloda %10 olan yağ oranım şuan 65 kilomda hala %10.ektomorfluk dezavantajını,avantaja çevirebilirsek ne mutlu bize.

Zerk ve İamacheater bunu beğendi.
  6. İamacheater

İamacheater Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ben 7 aydır antremandayım ilk 3 ay ne yaptım bilmiyorum şuan yediğimden daha az yedim kalorileri bile daha azdı 11 kilo aldım 49 kiloydum 60 kilo oldum. son 4 ayda kalorisi yüksek şeylerden bol bol yememe rağmen tek gram alamıyorum ve mesela günlük aşırı yememi bi kaç gün azaltayım diyelim hemen kilo veriyorum :S

7. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    ektomorfluk dezavantaj değil.Dünyanın en güzel hediyesi bence.

Yağ yakımı derdin yok, yağ yakanlar neler çekiyor bir bilsen...
    İlk önce yapını tam manasıyla anla gerisi gelecektir.

Emin ol yağlı iri birine kimse hoş bakmayacaktır sadece gören cüssen büyük der.
    Önemli olan iri olmak değil fit bir vücuda sahip olmak.
    Bende bir zamanlar %30 yağ oranına sahiptim ve kas kütlemde fazlaydı bilek güreşinde kimse yenemiyordu falan.Endo-meso arası bir şeyim.Ama emin ol insanlar çekici olarak bakmazlar sana sadece bir büyük baş gözüyle bakarlar.

Çoğu arkadaşım senin gibi keşke senin gibi olsak falan diyorlar ama emin ol yağ yakımı yapıyorum kaç ay sürecek onu bile bilmiyorum vg'yi bile bıraktım.
    İnan bana o vücut çok büyük bir şans arkadaşım ne vg yapar ne bir şey o vücut bende olsa ne değerlendirirdim onu.

Yani vücudunun kıymetini bil.
    Yağdan kilo almaya çalışma yağlı bir erkek kimseye çekici gelmez estetik değildir.
    Sen o çelimsiz vücudun üstüne kasları çizeceksin o kadar gerisi sorun değil.Body ile birlikte kanat ve omuzlar genişleyecek cüsse kazanacaksın zaten.

Kendini küçük görme
    çok samimi olarak söylüyorum ektomorf olmak için her şeyimi verirdim.
    İriyim de ne oluyor six pack ve hatlı bir vücut için aylarca diyet yapıp damak zevkimi tatmin edemiyorum.Şikayetçi değilim ne olursa olsun o hayalimdeki vücudu elde edeceğim zaten bunun hırsı beni engelliyor diyeti bozmamı engelliyor.
    Ama sen öyle şanslısınki herkesin hayallerinde sahip olacağı vücuda hepimizden onlarca adım fazla yakınsın.

Son düzenleme: 26 Şubat 2013
    Prqressive bunu beğendi.
  8. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Ektomorf'da her zaman iyi yemek zorunda ama öyle bişey var. Mesela ben zor kilo veriyorum he tutuyorum zaten midemi istediğim zaman ayrı mesele ama başlığı açan arkadaş yemediği anda kilo veriyor gibi anladığım kadarıyla, bi de bizim yediğimizden daha çok yemesi gerek tabi. Bu arada çok yiyiyorum derken bi yaz istersen yediklerini merak ettim benim arkadaşlarda aynı durumdan şikayetçiler ama yani yediklerinin daha fazlasını kilomu tutayım diye yiyiyorum sadece(76 kiloyum):D Bence fazla yediğini zannediyor olabilirsin.

9. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Benimde ektomorf yakın bir arkadaşım var. 52 kilo iken spora başlayıp; yaklaşık 5.5 ay beraber spor yaptık. Beslenme programına sadece birkaç haşlanmış patates, 1 öğün fazladan karbonhidrat ve tavuk göğüsü ekledim. Düzenli şekilde beslenip, 72-75 kg arasında bir şeye çıktı sadece 5.5 ayda... Yani insan istediği sürece yapar, sen hele bir beslenme programını yazda görelim bakalım...

10. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yiyeceğiniz günlük protein ihtiyacınız onun haricinde pizza patates kızartması hamburger istediğiniz kadar yiyin bir şey olmuyorki :D

11. İamacheater

İamacheater Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    abi bende Allah a çok şükür hiç bir sağlık sorunu yok yani ne gelirse yerim önüme yağ derdim filan yok yağ yok yağa ihtiyacım bile varmış bana deyinki şunu şunu ye kardeşim sana etkisi olur deyin hergün bıkmadan yerim

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Şubat 2013
  12. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bir ektomorf olduğumu tekrar belirteyim.

@iamacheater

öncelikle karbonhidrat kaynakların komplex,uzun süreli sindirilebilen karbonhidratlar olmalı.makarna,yulaf,tam tahıllı ekmek vsvs.her zaman bulk dönemiymiş gibi beslenmelisin.kilonu bilmiyorum ama kaba hesapla 200-300gr arası kh eder bu.büyük çoğunluğunu komplekslerden aldıktan sonra,antrenman öncesi,sırası ve sonrası taze sıkılmış meyve suyu içebilirsin.hem kana hemen karışan glikoz antrenman esnasında enerji artışı sağlayacaktır hemde ektomorf olduğun,çok yağ tutmadığın için zararı olmayacaktır.

bulk döneminde yağa da önem vermek lazım.kalitesiz yağlar yerine zeytinyağı,kuruyemişlerden gelen yağları tüketmen lazım.

antrenmanlarının zorluğuyla da alakalı fakat gene kaba taslak olarak vücut ağırlığın x 1.5 gr civarı protein alman lazım.

bi mezomorfa yada endomorfa belki bu tavsiyeyi veremem ama sana kendimden yola çıkara söyleyebilirim ki,genelde ektomorfların iştahı da kapalı olur.bu yüzden yemek olarak ne buluyorsan yemen lazım(kalitesiz,abur cubur tarzı şeyleri kesinlikle bu söylediklerimin dışında tutuyorum ama vücudumuzun kaçamaklara olan töleransının da daha çok olduğunu söyleyebilirim.)karabiber,maydonoz,greyfurt,patates,incir ve nohut iştah açar.incir ve greyfurt favorimdir hem öğün aralarunda yersin hemde iştah açmana yardımcı olur.

13. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 500 gr lor peyniri 200 gr biftek
    15 dilim ekmek
    5-6 meyve
    sınırsız pizza abur cubur

sana diyet vermeme gerek yokki
    eline geçen ne olursa yiyeceksin canın ne isterse
    nasılsa vücudun yağ bağlamıyor.

ben ektomorf olsam yapacağım bu olurdu
    4gr k.hidrat x vücut ağırlığı
    2gr protein x vücut ağırlığı

yağ zaten abur cubur sınırsız kuru yemiş
    canın istedikçe kaju fıstık badem yer fıstığı ceviz fındık
    yemeklerde sınırsız zeytin yağı

rüya gibi ya keşke ektomorf olsaydım

Kaju fıstık hastasıyım yani eğer ektomorf olsam günde 1kg kaju fıstık yerim abartısız.
    Çok yağlı olduğu için yiyemiyorum evde bir tabak dolusu var ve ben bir aşığın aşkına bakması gibi onla göz göze geliyor ama dokunamıyorum :'(

Günde yarım kilo kaju fıstık ye mesela kilo almak istiyorsan.

14. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    ektomorfluğu fazla abartıyor gibisin :) senin söylediklerini sınırsız bi şekilde yiyen herkes 1ayda duba gibi olur :D ayrıca abur cubur pizza vs. gibi yiyeceklerle kilo alıonacaksa hic alınmasın daha iyi ne kadar sağlıklı olur ki onlarla kilo almak.

Zerk bunu beğendi.
  15. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Ya orda kastım kilo almak değil ben pizza sufle acayip severim yağ yakma derdim olmasa ektomorf olsam dominosun en iyi müşterisi ben olurum :D

bence abartmıyorum ya ektomorf arkadaşım var adam spor falanda yapmıyor
    adam sabah kahvaltı okulda simit poğaça götürüyor öğlen döner veya kebab
    eve gidiyor makarna et dershaneye geliyor 2 kumru , akşam iskender gece 10 profiterol
    ve kilosu artmıyor

ektomorf olan adam duba gibi olsa ne olur hemen verirki 1haftada :D

amaç kilo almak değil yani istediğini yiyebilmek
    kaygısızca

en çok sevdiğim tatlı sufle profiterol yiyemiyorum mesela en son ne zaman yedim hatırlamıyorum bile
    ektomorflar ektomorfluğun kıymetini bilsin

10 . sınıfın yazına doğru
    ektomorf arkadaşımda bende hergün pizza kola falan yiyoruz eve gidince
    ben 11.sınıfta okula geldiğimde 95 kiloydum
    o almamıştı öyle diyim
    ve adam hergün dominos burger falan abartmıyorum :D

16. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    1 kase kuruyemiş 3 su bardağı da pirinç bunları şuan günlük yediklerinin üzerine ekle, günlük ne yiyorsun diye sordum cevap vermemişsin kilo almayı beklediğine göre en az 2500 kalorinin üzerinde aldığını düşünüyorum bu dediklerimi de bunun üzerine eklersen kilo alırsın hatta fıçı gibi olursun.

17. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yanlış anlaşılmasın da bende bi ektomorf olarak ve bu olayın dezavantajlarını bir nebze aşmış biri olarak bundan önceki mesajımın iyi okunmasını tavsiye ediyorum.ektomorf demek 0 yağ da demek değil.aburcuburdan her dönem uzak durulması lazım.ektomorfuz diye de ne bulursak öğütücü gibi yememek lazım.

Yasin6606, Zerk ve İamacheater bunu beğendi.
  18. İamacheater

İamacheater Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    1 aydır günde 1 paket makarna + içecekler + ek besin + bisküvi vs. tarzı şeyler yiyorum,spora gitmiyorum 1 aydır,hareket etmiyor devamlı pc başındayım aldığım kilo: 0 gr :)

Ives bunu beğendi.
  19. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Şaşırmıyorum istediğini yap alamazsın kilo aynı arkadaşım gibisin.Sizin gibi olmak için her şeyi yapardım.

Senin yapacağın
    günde 2gr protein x vücut ağırlığı
    günde 4gr k.hidrat x vücut ağırlığı
    500 gr da karışık kuruyemiş ye x zeytin yağı için 1 bardak
    yağda sınırsız
    gerisini zamana bırakacaksın gelişimin geç olur ama olur yanithums:

20. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    ben de ektomorf biri olarak şunu diyebilirim 185 boyla 58 kilo civarıydım kol ölçüm 26cm idi hiç kilo alamayacağımı düşünürdüm halim christian bale'in makinist filmindeki gibiydi ama şu an tam 86 kiloyum kol ölçüm soğuk 40cm ve bu kazanımı da çok uzun bir sürede yapmadım

Zerk ve İamacheater bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş