nasıl bir tartı almalı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve muzduzgit tarafından 3 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. muzduzgit

muzduzgit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu tam nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım ben şimdi tartı almayı düşünüyorum ama nasıl bir şey alacağıma karar vermedim mesela yağ ölçenleri filan var acaba onlar yararlı mı? Fiyat/performans tavsiye ettiğiniz tartılar var mı?

2. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Dijital alacaksan çok ucuz birşey alma iniyorum çıkıyorum hep farklı tartıyor. Paranın gözü kör olsun :) Kendimizi doğru düzgün bile tartamıyoz.

3. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    sinbo sbs 4414 al.
    100 gr farkı bile doğru ölçüyor.
    mesela tuvalete girmeden önce 88.6, girdikten sonra 88.3 çıkıyorum :D

4. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Yok ya aynısı bendede oluyo hadi tuvaleti anlarımda salona gidip gelincede kilo değişmez ki. Ağırlık merkezi oldukça dandik. Çünkü ayak konumuz bile fark ediyo hatta ben en sonunda ayaklarımın noktalarını çizdim artık hep aynı noktalara basıyorum.

Ancak büyük farklarda kilo aldığımı anlıyorum. Onun dışında 1 kilo farklara inanmıyorum çünkü bir tuvalete gidiyorum bir kilo veriyorum hyper_

5. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    walla benm tartı hiç şaşmadı bugüne kadar, 88 se 30 sn sonra yine 88 dir. 100 gr oynamaz. ayağını nereye koyduğun da farketmiyo.

6. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Nasıl kantar alacağını söyleyemem sana sonuçta piyasa kantar dolu şimdi senin için kantar mı araştırayım? Valla aldığım ve memnun kaldığım bir kantar olsa söylerdim ama ben de iki kantar var ikisinden de memnunum öyle 100-200 gramın hesabında olmayan bonkör bir adam olduğumdan olacak.

Ama sana hangi kantarları almayacağını söyleyerek sana büyük bir iyilik yapacağım ve sende yanlış kantar alıp kazıklanmaktan ve pişman olmaktan sayemde kurtulacaksın.

Bu kantarı almaman gerektiğini zaten biliyorsundur. Ayrıca bunlarda insandaki yağ oranını belirten teknoloji yok.

Bundan da alma, bunu alırsan adaleti veren gözü bağlı teyze sana kızar. Geri ister kantarını.

Bu tip kantarda alma zira teyze inanılmaz bir sahiplenme duygusuyla kantara dayanmış ki eli de ağıra benziyor.

Aşağıdaki teraziyi bulacak kadar şanslıysan hiç kaçırma, ve almak için ne gerekiyorsa yap. Bu kantarı uzun süre kullananlarında kilo verdikleri kanıtlanmış.

Aşağıdaki kantarın dijitalleri de var ve gerçekten iyi tartar! Ama hassasiyetinin az olması ve insan tartması zor olduğundan tavsiye etmem.

şağıdaki Hanson marka kantar ise 25 kg'dan fazlasını tartmıyor ve belirli bir yaştan sonra da kullanımı zor.

Daha fazla resimli anlatıma gerek yok, hububat kantarları alma söylemeyi unuttum. Bir de tır kantarlarına girme zira hassasiyetleri 100 kg.

kolay gelsin, aldığın baskülü bizimle de paylaş.
    Bir de ben yağ ölçen kantar olduğuna inanmıyorum vücuttaki yağ oranı tahlilsiz ölçülemez bence.

zumurrud ve chgsk bunu beğendi.
  7. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    yağ oranını ölçen tartılar tahmini ölçüm yapar. mesela jay tartılsa yağ oranı %60 civarı çıkacaktır :D

8. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    o teraziler aslında yağ oranı değil yağ ağırlığını ölçerler (sözde). yani biz tam olarak yağ oranımızı bulalım derken, onlar bizim ağırlık yaş, boy gibi bir kaç verimize bakıp bir oran seçip o oran üzerinden ağırlığı verirler. yani onun verdiği ağırlıktan bulduğun oranı sen tablodan da bakıp bulursun; saçmalık!!kafa_

off-topic olmadan belirteyim; bende de sinbo var 20 liraya aldım memnunum, gerçekten tutarlı tartıyor, tartılıp inip, yarım litre su içiyorum, bir daha çıkıyorum 0,5 kilo farkthums: tavsiye ederim.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlık iyice offtopic'e kaymış..lütfen konuya odaklanınız..

10. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    bende sinbo SBS 4413 yağ su ölçer tartı aldım
    pişman oldum keşke sadece kilo ölçen tartıdan alsaydım diye..

Sayfayı Paylaş