nasıl bir diyet uygulamalıyım???

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve iptal007 tarafından 20 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. iptal007

iptal007 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar bbye başlamak istiyorum fakat kilom fazla biraz önce biraz kilo vermek istiyorum yaş 19 boy 1.74 kilo 80 öncelikle kaç kiloya düşmeliyim? kilo vermeye çalışırken koşmayı ve ağırlık çalışmayı düşünüyorum sabah-akşam 40 ar dk yada akşamları 1.5 saat yavaş tempoda koşacağım bu işime yararmı? yada bu kilodayken ağırlık kaldırmam kilo vermeme yardımcı olurmu?
    son olarakta nasıl ve ne ağırlıklı bir diyet uygulamaylım? sorularıma cewap werirseniz çok sewinirim forumu bol bol okuyorum fakat o kadar çok bilgi varki kafam karışıyor ister istemez... o yüzden deneyimli arkadaşlarımız yada hocalarımız yardım ederse çok makbule geçer şimdiden teşekkürler

2. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    koşma, yüksek tempolu yürüyüş yap. nefes nefese kalma yani durduğunda mesela.
    ağırlık çalışmak da uygun bir beslenmeyle yapılırsa kilo vermeye yardımcı olur. ağır kiloların yağ yakıcı etkisinden bu forumda bahsedilmiştir bir kaç yerde.
    çok detaylı bir diyet yazabilecek kadar bilgili değilim. ama kilo vermek istiyorsan yeterli proteini alıp, karbonhidrat ve yağları kısmalısın. arzu edersen yağ yakıcı ek ürünler de alabilirsin.

3. Quad Damage

Quad Damage Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermek için günde 1,5 saat koşman gerektiğine nasıl kanaat getirdin. kalori hesabı denen bişey var. yaparsın hesabını görürsün ne kadar koşacağını/yiyeceğini vs. okumuşsun ama boş okumuşsun.

edit (diez) : kullandığımız üsluba dikkat edelim!!

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ağustos 2007
  4. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    neden saldırdın? bir bildiğin varsa açıkla bitsin olay. kafası karışmış soru soruyor başlığı açan arkadaş, tam olarak bilse niye sorsun?

5. Quad Damage

Quad Damage Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bakın bence olay kendi sağlığımıza gelince nedense aklımız karışıyor. Şimdi diyelim ki araba alıcan ve elinde 30 milyar para var. Önce naparsın ihtiyacın olan araba tipini belirlersin. Sonra naparsın gidersin tek tek istediğin türde arabaları incelersin. Sonra ben bu arabanın aylık masrafını karşılar mıyım diye düşünürsün. Tonla hesap yapıp sonunda bi tanesine karar verirsin. Sağlık işi de boyle. Kendine ozgu spor ve diyet belirlemen, kalori hesabını yapman lazım. Şimdi burda cevap vercek diyetisyen var mı? yok. Eee oyleyse alacaksın bir kitap okuyacaksın. Sonra yapacaksın diyetinbi sporunu olacak bu iş. Çok okudum aklım karıştı diye bişey var mı yaw? Çok okursan aksine aydınlanman lazım. Yada okuduğun kaynak çelişkili bir kaynak ozaman.

6. iptal007

iptal007 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya sadece soru sormuştum ama ben böyle tepkiye ne lüzum var dövesydiniz bari :D hoş bilsem zaten sormam ayrıca...

Son düzenleme: 20 Ağustos 2007
  7. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Forumda Gerekli bilgiler mevcut .Bu şekilde açılmış bir sürü başlık var. Yeni başlayanlar bölümünü okuyunuz.

Ayrıca

Lütfen FORUM KURALLARI nı okuyunuz...

Kilit.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş