Nasıl Başlamalıyım???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve JöNTürK tarafından 10 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Kısmetse 3 aylık zorunlu bir aradan sonra ant.lara başlicam ama tam olarak nasıl bir çalışma sistemi uygulamam gerekli bilemiorum yani tek kasmı çalıssam yoksa çift kasmı,haftada kaç ant. yapiim,nasıl bir programla ısınıp nasıl dewam etmeliyim ve ısınma dönemini bitirdikten sonra sert ant.lara başladımmı kullanabiliceğim ii bir prog. istiyorum[bu arada en eksik bölgelerim bicepsler çok kısa,üst göğüs ve kanatlarda zayıf],bunları kendi kafamdan kurdum ama sizlere danışıp en iisini yapmak istiyorum yardım ederseniz sewinirim...

2. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bu aralar nie kimse cewap yazmıyor yahu genelde yazışmalar konu dışı bölümünde gerçekleşio...

3. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    1.bence kasımda basla
    2.seninle aynı sorundayız.bende uzun bir ara verdim
    3.ben ilk bir ay , hatta 1.5 öyle yüklenemden tüm kas gurubunu calıstıran bir program yapıcagım
    4.ocak ortalarında kol ayrı bi gün,bacak ayrı bi gün,omuz ayrı bi gün,sırt ve gögüs aynı gün
    5.temel haraketleri hep programa koyucagım.bunun yanında 2 haftada bir kez farklı haraket yapıcagım.temeller dısında
    6.suplement kürü uygulayacagım
    7.kendime hedefler koyucagım.hazirana kadar 80 kilo bench press serbestte.sabitte 100 kilo
    ben tekim yalnızım,hocamda yok.

ben özellikle kimse yanlıs anlamsın sırayla bilgili görüdügm insanların sırf yollladıgı mesajları okuyorum.masteer bitmek üzere
    bende hep bu soruyu soruyordum kendime ama bu yazıları okudukca problemin ortadan kalktıgına inanıyorum
    bilmiyorum senin hocan var mı,yoksa tekmisin pump forever,masteer,flexor,karasan.mastertreiner,curl,baris v.b... bence bunların yazılarını tek tek oku.not al.kasımdada basla.zaten aklında soru kalmaz.okuduktan sonra bunları insallah.

4. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bana program yazıcak bi babayiğit yokmu yuahu şu koca forumda :( :(

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Detaylı ve net ön arka ve yandan doğal pozisyonda mayolu resim istiyorum eksiğine ve fazlana göre yazalım

6. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Birkaç gün içinde daha önce çekilmiş birkaç resmim var onları yolliycam..

7. Dequadin

Dequadin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ESK
    benim bildiğime göre artık günde 3 kas çalıştırmanın en etkili yöntem olduğu düşünülüyor. (antrenörümün sölediğine göre) ben bu işin uzmanı deilim uzun bir aradan sonra başlıyacaksan bence 3 ay uzun bir süre ölçü kaybetmiş olabilirsin ve kaslarının açılması için yaklaşık 1 ay haftada en az 3 gün ama çabuk olmasını istersen en fazla 5 gün 2 gün 1 gün ara 3 gün bir 1 gün dinlenme şeklinde basit bir programa girebilirsin daha sonra da haftada 3 kez çalışarak 1 günde 3 kas prensibini uygulayabilirsin 1.gün; göğüs, omuz, arka kol,kanat 2.gün; sırt,ön kol,bacaklar ve karın kabaca şekliyle böle 3 kas deniyor ama 1 günde neredeyse çalıştırmadığı yer kalmıyor :) çok etkili bir yöntem olduğu söleyebilirim bende bu programı uyguluyorum ve çok memnunum ama yine söyliyim ben bir antrenör yada deneyimli bir bodyci deilim.kendine uygun bir program yaptırmak için bir bb antrenörüne gözükmenin daha faydalı olacağı düşüncesindeyim..

8. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Cewabın için teşekkürler.3 kası birgünde çalıştırmak bana pek uymuyor ben ise tek kas ent. daha çok sewiyorum ve daha mantıklı geliyor yani bir kas çalıştırıp fazla enerji harcamıyorsun ve her kası en ii şekilde çalıştırıyorsun ve bir kas çalıştırdığın için o kas ant. dan sonra daha ii bir şekilde beslenio..ne kadar doğru onu bilemicem ama bu benim düşüncemdi..

Sayfayı Paylaş