Nasıl başlamalı nasıl devam etmeliyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve curly tarafından 6 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. curly

curly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba.Bu yaşıma kadar sporla hep içli dışlı olamamış bir insanım. Boyum 185 kilom 105 yaşım 19. Bilgisayar manyağı olduğum için sırtımda
    kamburluk başladı, bu yüzden önce kilo vermek sonra da sırt kaslarımı güçlendirerek hafif durumdaki kamburluğumun ilerlemesini engellemek istiyorum.
    Bacaklarım hariç vücudumun genelinde aşırı derecede kalın bir yağ katmanı var.Bisikletle uzun sürüşler yapmayı ne kadar seviyorsam ,
    koşmaktanda o kadar nefret ediyorum. Günde ortalama 15-20 km yaklaşık yarım saat bisiklete biniyorum.
    Aşırı derecede film izlediğim için aburcubur tüketim oranım Türkiye ortalamasını rahatlıkla 3e katlar bu yüzden film izlemeyi minimuma indirmeye çalışıyorum.

Kendimi kısaca tanıttıktan sonra sorularıma geleyim.
    1) Birkaç gün önce diyatisyene gittim. Ne kilomu ne de boyumu ölçtü elime bir diyet listesi tutuşturdu. Bu listeye güvenmiyorum, bu yüzden bana
    önerebileceğiniz bir diyet programı var mı?
    2)Kilo vermek için kullanılan katkılardan kullanılmasını tavsiye eder misiniz yoksa doğal olarak daha yavaş kilo vermem mi daha iyi olur?
    3)Eğer kullanıcaksam kilo vermede kullanılan katkılara hemen başlamalı mıyım yoksa spor yapmaya biraz alıştıktan sonra mı başlamalıyım?
    4)Cardio yaparken koşu yerine bisiklet veya eliptik bisiklet kullansam olur mu?
    5)Haftada kaçgünümü spora ayırmalıyım? Önerinize göre üyelik alıcam.

2. Excilius

Excilius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Isparta

Sayfayı Paylaş