Nasıl Çalışmalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve skyreaper tarafından 11 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. skyreaper

skyreaper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu siteyi 3 gün önce keşfettim gerçektende çok yararlı ve çok güzel bir site 3 günlük bekleme sürem dolunca direk bu konuyu açtım.

Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte ben de bu spora başlamaya karar verdim ve bu sporla çok uzun zamandır ilgilenen sizlerden tavsiye almak istiyorum. Öncelikle 16 yaşındayım 1,85 boyum var 94 kilo kadarım önümüzdeki 3 aylık sürede vücudumu az çok şekle sokmak istiyorum. Bunun için bir çalışma programı hazırlamak istiyorum şuan için gidebileceğim bir salon var ama alet bakımından biraz sıkıntılı pek fazla bir şey yok, onun dışında eve 2 adet 5 kiloluk dambıl aldım. Biraz araştırdım ilk olarak vücudumdaki kas oranını arttırmak daha sonra da yağ yakma egzersizleri yapmak istiyorum daha önceden hep protein ağırlıklı beslendiğim için önce fazla kilomdan mümkün olduğunca faydalanmak sonra da ondan kurtulmak istiyorum (bilmiyorum ne kadar doğru). Sizler nasıl bir çalışma programı uygulamam gerektiği konusunda bana yardımcı olabilirseniz. Şuan için hayatımda en önem verdiğim şey bu diğer işlerimi buna göre ayarlayabilirim o yüzden çalışma saatleri ve benzeri şeyler önemli değil ama mümkün olduğunca çabuk ve güzel sonuç verecek bir yöntem istiyorum.
    Bu arada protein tozu önerdiler fakat şuan için kullanmayı düşünmüyorum sonuçta yeni başladım onun yerine sık sık protein içerikli besinler yiyerek bunu telafi edebileceğimi düşünüyorum.
    Uzun lafın kısası 3 ayda vücudumu birazda olsa şekillendirebileceğim güzel bir antreman programı arıyorum ve bunun devamında 3 aydan sonra malum okullar açılıyor devam edebileceğim daha hafif bir şey. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

2. skyreaper

skyreaper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada asıl çalışmak istediğim kas grubu üst gövdedekiler yani bacaklar için pek fazla bir şey yapmak istemiyorum ama göğüs omuz kol ve eğer çıkarabilirsem karın kaslarını ön plana çıkarmak istiyorum.

3. ferhat95140

ferhat95140 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Antremanı yaparken nizami şekilde yapmaya özen göster.
    2sn kaldırış 4sn indiriş olarak ayarla.
    Antreman sonrası 1gün dinlen
    kaslar dinlenirken büyürler.
    Protein tozu kullanabilirsin.
    Beslenirken 5 ögün olarak yemeğini ye.3 ana öğünü 5 öğün olarak dağıt.
    Beslenirken lor peyniri,ton balığı gibi alternatifleri ye.
    Antremandan önce karbonhidrat ağırlıklı beslen sonrası protein ağırlıklı.
    Protein tozu alıcaksan antremandan hemen sonra 2 tatlı kaşığı tepeleme olarak suyla karıştır ve 30dk sonra protein ağırlıklı beslen.
    Antremandan 2veya 3 saat önce cardio çalışmaları yap.Mln30dk tempolu şekilde koş.midenin boş olmasına özen göster.antreman yaparkende geçerli bu

4. skyreaper

skyreaper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam bu şekilde yaparım çalışmamı peki çalışmam sırasında ne tür hareketler yapmam gerekiyor?

5. skyreaper

skyreaper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bi de beslenme konusunda öneriniz var mı bunun dışında protein tozunun şimdilik kullanmayı düşünmüyorum.

6. skyreaper

skyreaper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hala tam olarak nasıl bir antreman programı izliyeceğimi bilmiyorum, hemen nasıl çalışacağımı öğrenip başlamak istiyorum :)

Sayfayı Paylaş