Nasılım ? : S

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Selizar tarafından 4 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    Beslenme programımı yazıyorum yaklasık 1 haftadır uyguluyorum kendıme duzenım bozulmustu tekrardan duzelttım..
    alt tarafdakı proteın karbonhidrat cetvelın'e gırmemıs olan garneturler domates , biber ,elma , Hıyar gibi..

10 yumurta - 50 gr proteın
    500 gr sehriye - 35 gr proteın
    2 servis protein tozu - 52 gr protein
    250 gr tavuk gogsu - 58 gr protein
    250 gr Çökelek-kuru - 138 gr protein
    10 adet amino - 25 gr protein ( Amınolar acılınca kayıb olmayacagı ıcın tahmını yazdm)
    ----------------------------------------------
    358 gr Protein -- ALINAN
    240 gr proteın -- ALINMASI GEREKEN
    +118 gr protein -- ARTAN PROTEİN

10 yumurta - 10 gr karbonhidrat
    500 gr sehriye - 350 gr Karbonhidrat
    2 servis protein tozu - 2 gr Karbonhidrat
    250 gr tavuk gogsu - 0 gr Karbonhidrat
    250 gr Çökelek-kuru - 35 gr Karbonhidrat
    397 gr Karbonhidrat -- ALINAN Karbonhidrat
    400 gr Karbonhidrat -- ALINMASI GEREKEN Karbonhidrat
    -3 gr Karbonhidrat -- ARTAN Karbonhidrat

Zinco 220 50 mg 40 kapsül - ÇİNKO
    Benexol b12 50 film kapli tablet - B1 , B6 , B12 VİTAMİNİ
    Dodex 1 ml 1000 mcg 5 ampul - B12 VİTAMINI
    Marincap 60 kapsul tablet - OMEGA 3 BALIK YAGI
    Ferrum hausman fort 100 mg 30 draje - DEMİR
    Magnesiocard 50 film tablet - MAGNEZYUM
    Milk Thistle 50 kapsul - DEVE DİKENI SUTU , MERYEM ANA DIKENI
    GNC Chewable 100 Mg 90 Draje(Cgneme) - C VİTAMINI ASCORBİK ASİD

10 yumurta - 50 gr proteın
    500 gr sehriye - 35 gr proteın
    2 servis protein tozu - 52 gr protein
    250 gr tavuk gogsu - 58 gr protein
    250 gr Çökelek-kuru - 138 gr protein
    10 adet amino - 25 gr protein ( Amınolar acılınca kayıb olmayacagı ıcın tahmını yazdm)
    150 gr yulaf ezmesi - 26 gr protein
    384 gr Protein -- ALINAN
    240 gr proteın -- ALINMASI GEREKEN
    +144 gr protein -- ARTAN PROTEİN

10 yumurta - 10 gr karbonhidrat
    500 gr sehriye - 350 gr Karbonhidrat
    2 servis protein tozu - 2 gr Karbonhidrat
    250 gr tavuk gogsu - 0 gr Karbonhidrat
    250 gr Çökelek-kuru - 35 gr Karbonhidrat
    150 gr yulaf ezmesi - 99 gr Karbonhidrat
    496 gr Karbonhidrat -- ALINAN Karbonhidrat
    400 gr Karbonhidrat -- ALINMASI GEREKEN Karbonhidrat
    +96 gr Karbonhidrat -- ARTAN Karbonhidrat

dorusu bu :)

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ocak 2008
  2. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    maşallah maşallah ... baya bi proteini sumplement siz alıyosun,bu süper..bence bunaları nasıl tüketiyosun yani sabhtan akşama kadr ki beslenme programını da yazarsan daha yardmcı ola bilrz..bi öğünde ne kadr protein aldığını falan bilrsek daha i olu heralde

3. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Çökelekteki protein miktarı o kadar yüksek mi ya ? 100 gramında 50 gramı geçiyo senin hesabına göre ?

4. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    [FONT=Verdana, Arial, Tahoma]SÜT VE ÇEŞİTLİ SÜT ÜRÜNLERİ [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Tahoma]Protein [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Tahoma]Karbonhidrat [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Tahoma]Yağ [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Tahoma]Kalori[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Tahoma]Çökelek-ku ru[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Tahoma]54.9 [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Tahoma]13.8 [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Tahoma]11.7 [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Tahoma]379[/FONT]

5. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
  6. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    358 gr proteın :
    vucut normalde 2 veya 2.5 saatte 25 gr proteın sentezlıyor.kur ıle beraber olursa (yanında prımo,deca .methandrostonolon)bunlarla beraber proteın tutma oranları artıyor vucudun ,buda asagı yukarı kurle 35 gr civarında proteın sentezleyebılıyor .bız 358 gr proteın alırsak .358/35=10 kusur parti edıyor.buda 2.5 saatten 25 saat demek.yanı uyumadan devamlı beslenmek.
    250 gr ustu proteın bıraz fazla bence .fazla proteın almak =buyumek ama asırı fazlasıda kanda urık asıtın yukselmesıne ,sonucu olarak guta davetıye cıkarmaya yarıyor.buna ılaveten bobreklerde asırı zorlamaya gıdıyor..eger yeterlı su ıcılmezse böbrek harabıyeti yapıyor.fazla proteın almak vucuttakı kalsıyumuda dısarı atıyor ,yanında yaglanmada cabası .
    benım eksık bıldıgım veya yanlıs bıldıgım bır sey varsa bu konuda aydınlatırsanız sevınırım
    saygılar

7. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    daha once acılan tum topıclerı kopyalamıssın zaten buraya.1 ogunde ınsan metabolizması ortalama 30 gr protein sentezi yapabilir.tabi 30 gr protein vucut'a 30 gr olarak girmez kalitesine göre ve diğer unsulara göre amino asitlere parçalandiktan sonra yaklasık 20 ıle 25 gr kalır.

protein sentezimi yükselticek bazi androjen iceren maddeler kullanıyorum.
    ayrıca gut hastalıgı şap diye olacak bir sey degil.Kırmızı et, deniz ürünleri ve bakliyat gibi maddeler'de içeriği cok yüksektir.yukarda kırmızı et yazıyormu bılmem baktınmı ayrıca ekstra multıvıtamın ve b12 vıtamınıde alıyorum gut hastalıgına yakalammam % oranı cok dusuk bır rısk'dir.Kullandıgım proteın tozude peynır altı suyundan olusturulmaktadır.

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    önce şunu belirtiyim:
    protein alımında belirttiğin şehriye ve yulaf tamamen bitkisel kaynaklı eksik proteinlerdir, bu nedenle protein hesaplarında nasıl ekmek, makarna, pilav gibi kompleks karboları hesaba katmıyorsak bunları da katmadan hesaplamak daha saglıklı olacaktır..
    o nedenle senin gunluk protein alımın 323 grama düşmektedir ki bu da oldukça yüksek bir rakamdır..

Bunun dışında alman gereken proteini 240 gram hesaplamışsın.. Kg başına maksimum 2 - 2.2 gram protein alman gerektiğini düşünürsek 100 kg'dan fazla oldugun sonucu cıkıyor. Eğer böyleysen hesabın doğru, 100 kilonun altındaysan hesaplamış oldugun optimal protein alım değerin yanlış oluyor. (gereğin üzerinde)

Kuru çökelek mevzusuna gelirsek; evet kuru çökelekin protein değeri senin belirttiğin gibi yüksektir.. Ancak kuru çökelek zor bulunan bir üründür ve piyasada lor adı altında satılan peynirler kuru çökelek değildir.. Normalde peynir reyonlarından aldığımız lor peynirinin 100 gramında 20-22 gram protein vardır ve yag oranı neredeyse sıfırdır. O nedenle kuru çökelek adı altında doğru peyniri kullanıp kullanmadığını kontrol etmeni öneririm..

Son ve en önemli söz olarak şunu söylicem; bütün bu hesaplamalarındaki protein alımını gün içersinde nasıl yaydığın hepsinden önemlidir.
    O nedenle arkadaşların da belirtmiş oldugu gibi günlük beslenmeni öğün bazlı olarak forumla paylaşırsan daha saglıklı ve anlamlı yorumlarda bulunabiliriz..

diez bunu beğendi.
  9. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    kopyalamak adetım degıldır.sen devam et 358 gr proteın almaya.ben sadece ıyı nıyetle sana bunları yazdım acıklamaların ıcın tesekkur ederım.

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kaç kilosunuz ve nezamandır vg.yapıyorsunuz..yaklaşık yağ oranınız nedir? yaşınız kaç?
    çalışma şiddetiniz nedir? (bir kas grubunu haftada kaç kez çalışıyorsunuz,tekrarlarınız nasıl,hangi sistemleri uyguluyorsunuz,dinlenme süreleriniz nasıl vb..)

son olarak Bonatschi'ninde dediği gibi gün içine nasıl yaydınız..özellikle proteini..
    bu kadar protein alınınca vitamin,mineral,su fazlaca alınmalı zira..

11. cawa

cawa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    e bunaragmen hala büyüyememesin bir yerde yanlısyapıosun bence

12. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum

ne tuhaf yorumlar cıkıyor ya ben beslenme programımı paylasıyorum cawa ne dıyor ılgınc vallahi turk ınsanı.

-----------------------------------

kaç kilosunuz ve nezamandır vg.yapıyorsunuz..yaklaşık yağ oranınız nedir? yaşınız kaç?
    çalışma şiddetiniz nedir? (bir kas grubunu haftada kaç kez çalışıyorsunuz,tekrarlarınız nasıl,hangi sistemleri uyguluyorsunuz,dinlenme süreleriniz nasıl vb..)

son olarak Bonatschi'ninde dediği gibi gün içine nasıl yaydınız..özellikle proteini..
    bu kadar protein alınınca vitamin,mineral,su fazlaca alınmalı zira..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/4_ayl_k_sporcu-t10350.html

sahsım hakkında gereklı bılgıler mevcut bu topıc'de.

bu resımler 28.08.07, 09:19 tarıhınde upload edılmıstır.okul nedenıyle yaklasık 3 aydır spor yapamıyorum bulundugum yerde spor salonu yok.bende eve kendı spor salonumu kurdum.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeterlimi-t11613p2.html

haftada 6 gun ıdman yapmaya basladım.Kas hacmım kuculdu bunu cabuk toparlarım fakat normal hayatta fazla kullanılmayan bolgeler 'de yaglanma soz konusu bunuda 1 ay ıcınde atmayı planlıyorum.

yukarıda

Zinco 220 50 mg 40 kapsül - ÇİNKO
    Benexol b12 50 film kapli tablet - B1 , B6 , B12 VİTAMİNİ
    Dodex 1 ml 1000 mcg 5 ampul - B12 VİTAMINI
    Marincap 60 kapsul tablet - OMEGA 3 BALIK YAGI
    Ferrum hausman fort 100 mg 30 draje - DEMİR
    Magnesiocard 50 film tablet - MAGNEZYUM
    Milk Thistle 50 kapsul - DEVE DİKENI SUTU , MERYEM ANA DIKENI
    GNC Chewable 100 Mg 90 Draje(Cgneme) - C VİTAMINI ASCORBİK ASİD

diye vitamin mineral kombinemi açıklamıştım.
    bu arada resımdekı sıvılceler cok tartısma konusu oldu ama ne proteınden ne karacıger nede baska bır organın cok calısmasından veyahut toxıclerı dısarı atmasından soz konusu dıyıldır.bunu 2 3 ay ıcınde anladım sanırım bu masturbasyondan kaynaklanıyor....

13. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    sabah 7 gıbı kalkıp 1 servıs proteın tozumu ıcerım.yaklasık 30 40 dakıka sonra bır sutlac kassesı yulaf ezmemı sekılleyıp sussleyp gotururum ardından saat 10 gıbı 150 gr cokelek'i bır tabaga koyarak yanında 1 domates 2 3 bıber guzelce susleyerek yerım.12 gıbı 200 300 gr sehriyeyi tencerede hasladıktan sonra yanında 250 gr tavuk gogsumu 1 adet haslarım gene guzelce susleyıp yerım.saat 3 gıbı tekrardan gerıye kalan cokel'imi bır tabaga koyarım yanında 10 yumurta 2 veya 3 sarı gerı kalan beyaz sekılde yerım.saat 4 gıbı antremana gırerım gırmeden 5 dakka once 200 300 ml sute 1 servis proteın tozumu atarım.yaklasık 1 saat fılan surer cardıo'ıle bırlıkte cıkınca 10 adet amınomu atarım.saat 6 gıbı gerıye kalan sehrıyemı haslayıp yanında yogurt'umu koyup 2 3 bıberle gotururm.aksam saat 8 9 gıbı yatarım.sevdıgım dızı veyahut fılım varsa tabı bu saat bıraz gec olabılır o sırada gene aparatıf veya meyve tarzı bısıler atarım.

3 aydan sonra yaklasık 10 kusur gundur boyle devam edıyorum.

Sayfayı Paylaş