Nasılım?Nerelerimi Geliştirmeliyim?Ne Yapmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve desidero tarafından 14 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. desidero

desidero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen yılda 1 haftalık çalışmamın resmini koymuş tabi ondan önce şınav mekik falan vardı bana şınav mekik barfiks devam et diyenler oldu öm attığımda iskelet sistemini geliştiricek yüzme gibi sporlarla uğraş dendi..Bende bu yaz baya bir yüzdüm..Her neyse geçen hafta tekrar başladım vücut çalışmaya(tabi yarım yamalak,aslında bu vücut yüzme sonucu yaptığım vücut..vücutta denmezde neyse :D)

Boy:1.73
    Kilo:63

Fotoğrafların hepsi soğuk durumdayken çekilmiştir.

Birazda futbol olduğundan dolayı biraz bacaktada kas var..Buyrun foto

Yapacağını eleştriler için şimdiden çok teşekkürler..

2. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    eksiklerinin ve bodybuildingte geçirdiğinin zaman diliminin kendin de farkındasın.. şuan için pek yorum yapılacak bir vücuda sahip olmadıgını düşünüyorum.. en azından öncesi- sonrası resimleri yapsaydın yorum yapılabilirdi diye düşünüyorum.. çalışmalara ara vermeden devam edersen NEDEN olmasın?

yeni, gelişme göstermiş ve detaylı resimlerini görmek dileğiyle..

kolay gelsin!

desidero bunu beğendi.
  3. jay_onur_cutler

jay_onur_cutler Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul / fatih
    öncelikle sakın pes etme şmdilik yazcaklarım sna dost tavsiyesi :)

ilk başta kesinlikle ve kesinlik le mekik çalışman gerekli , eger üçgen görnümü kısa sürede sağlamak istiyorsan, sorada bench yapmalısn çünkü göğüs kaslarının toparlanması ve adeta bir dağ şekli alması içn.omuz vazgeçilmez favorim , benim fikrimce yan omuzları çalışman gerekli , ama medical deltoidler (omuz kasları) diğer bölgelerine göre daha yavaş gelişebilir tabi eğer önem verirsen neden olmasn . gel gelelm biceps ve tricepslere işte dışarda veya ailemzde bile ilk olarak kaslarımıza baqmak içn deltoidlere veya abdominallre değilde direkman biceps ve triceps konbinasyonunu yoklarlar yani tabiri caitse pazularına :D .. bicepslerin içinse öncelikle az kilo cok tekrar öneriyorumki biraz definisyon kazansın ,aksi takdirde pek geliştğini goremessn . 5kg luk dumbelları al ve cok tekrar yap , tekrarları ve setleri sana bırakıyorum çünkü bu senin kondisyonuna bağlı olan bişey .. triceps içn bence ilk adımda şınav on numara olur ama biraz zorlayıcıdır ilk başta . ama kesinlikle ve kesinlikle hareketleri fazla cıkarım die yarım olarak tamamlama , az yap ama tamamla bu cok onemlıdir hem kırmızı lifler içn hem beyaz lifler için .. sana kolay gelsin kesinlikle dediklerimi yapmaya çalış .. emin ol bende bu yollardan gectm :)

desidero bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    jay_onur_cutler bunları bilerek mi yazdın..mekikle üçgen görünümü nasıl bağdaştırdın..hem mekik mi kaldı artık..
    mekik hareketinin karın kaslarından ziyade alt sırttan gluteuslara giden kasları (psoas) çalıştırdığını biliyorsundur eminim..

ikinci olarak bu işe yeni başlamış birine ki 14 yaşında detaylı programlar öneriyorsun..bu yollardan geçtiysen sende biliyorsundur ki adaptasyon programı ile başlanır vg.ye ilk ay..

son olarak medical deltoid nedir??medial demek istedin sanırım..yeni başlayan birinde medialle, anteriorla, posteriorla uğraşılmaz...

lütfen daha dikkatli olalım..

desidero yaşın kanaatimce küçük vg için..
    bu başlığı okumanı öneriyorum..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/13-ya-vg-program-talebi-t15425.html?t=15425&highlight=13

başlığını üye fotoları bölümünden yeni başlayanlar bölümüne taşıdım..

Rpac, bonatschi ve saydam bunu beğendi.
  5. THY2009

THY2009 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kabin Memuru
    Yer:
    Aydın
    Sanki sırf yağ gibi!!
    bence biraz daha belirginleşse daha iyi olur gibime geliyor

6. desidero

desidero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sorun şu galiba yağ aldıktan sonra eritemedim tam eritemedende karın kası falan çalışınca karın kası belirginleşmez bir hal aldı..yani önünde biraz yağ tabakası var buda belirgin olmasını engelliyor..

7. THY2009

THY2009 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kabin Memuru
    Yer:
    Aydın
    bende senin gibi düşünüyorum.tabiki burada deneyimli abilerimiz vardır ama benim bildigim önce yagı yani fazlalıkları eritmeli,ardından daha şekilli vücuda sahip olabilirsin ki zayıf insanların kas yapmalarını bunu baglasak daha iyi olur diye dusuuyorum.eritecek yagları yok bu yuzden direk kas'a çalışıyorlar.
    Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
    saygılar

8. desidero

desidero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    forumdan araştırdığım kadarıyla öyle..yani benimle aynı sorunu yaşayanlar içinde tecrübeli abilerimiz benim görüşüme sahipler..

Sayfayı Paylaş