Naltrexone - Kür sırasında tedavi

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve bozokaydin tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
 1. bozokaydin
  Offline

  bozokaydin Üye

  Katılım:
  3 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  518
  Beğenileri:
  3.110
  Ödül Puanları:
  103
  Naltrexone , eczanelerdeki adıyla Ethylex de doğal hormonal yapının dengelenmesi için steroid kürlerinde kullanılıyor. Normalde bu etken madde alkol ya da çeşitli madde bağımlılarının (eroin, kokain) bu maddelerden ileri gelen bozulmuş Testesteron, LH, FSH yapılarının düzeltilmesi için kullanılıyor. Tedavi amacıyla kullanından çok düşük dozlarda steroid kürlerinde etkili oluyor. İlacın çalışmasını çeşitli alternatifler ile kıyaslayarak anlatayım:

  1. Nolvadex-Klomen: Bunlar HPTA'ya kabaca beyin dokusunda ostrojenden kaynaklanan doğal LH ve FSH salgılanmasını engelleme amacıyla çalışıyorlar. Ostrojen kanda yine bulunuyor ama beyin dokusunda etki gösteremiyor. Yüksek ostrojen ve testesteron seviyeleri doğal salgılamaları durdurur. Ama ostrojen, testesteron'a göre durdurma konusunda mg başına 200 kat daha baskındır. (Bagatell CJ, Dahl KD, Bremner WJ. 1994 The direct pituitary effect of testosterone to inhibit gonadotropin secretion in men is partially mediated by aromatization to estradiol. J Androl. 15:15–21.) Bu yüzden de aromatize olan steroidler olmayanlara göre daha çok durdurma yaparlar. Örneğin, Dianabol, Boldenone'dan fazla durdurur, ya da Test E. Test Prop'tan daha çok durdurur. Ama bu steroidlerin yüksek androjenden kaynaklanan baskılamalarını Nolvadex durduramaz. Bu yüzden kür sonrasında kanda androjen yokken kullanılır.

  2. Femara-Arimidex: Ostrojen oluşumunu direk engeller. Ama yüksek androjenden ileri gelen baskılaması durduramaz.

  3.Pregnly: LH gibi etki gösterir, Testesteron salgılatır ama FSH etkisi yoktur bu yüzden sperm oluşumda etkili değildir. Pregnly'in kendisi de yüksek LH gibi algılandığından LH salınımı inhibe eder. Çok yüksek doz Pregnly kullanımı ise çok Testesteron salgılamını önleme amacıyla önce testislerdeki Leydig hücrelerini inhibe eder. Bu durumu Nolvadex kullanırsak önleriz. Bu sefer de oluşan Testesteron ve ostrojen baskılama yapar. Nolvadex yine ostrojen baskılamasını engeller ama testeron baskısını engelleyemez. Pregnly bitip Nolvadex de kullanımı da bittikten sonra zaten doğal testesteronunuz baskılama yaratacak kadar artmışsa zaten iyi durumdasınız demektir. Tedavi bitmiştir.

  Peki kürdeyken sürekli doğal salgılama hiç bozulmasa ve kür sonrasında tedavi çok önemli olmasa?

  Ethylex Testesteron ve Ostrojen'in kür sırasında negatif etkisini önler. Yani küre devam ederken testisler küçülmez, sperm üretimi devam eder. Açık kaldığı nokta şu, beyni baskılayan unsurlar şunlar: Testesteron, Ostrojen, LH, FSH, Progesteron. Deca ve Tren Progesteron baskılaması da yapar. Bu ilaç bunlara karşı etkisizdir. Ama Deca ve Tren hariç haftada 1gr toplam steroidden düşük kür yapıyorsanız 3 günde bir alacağınız alacağınız çeyrek tablet (1-4-7 şeklinde)doğal dengenizi korur. Aynı zamanda bu ilaç otoimmün sistemi de güçlendirir.

  50mg'lık 28 tableti 70 lira. Tabletler dörde bölünüp kullanılıyor. Bir kutu 112 tablet gibi oluyor, bu da 336 gün yani 48 hafta yeter demek ki bu da çok uzun bir süre. 2-3 kişi ortak alınabilir. Konuyla ilgili çok yoğun çalışmalar da mevcut.

  Naltrexone administration modulates the neuroendocrine control of luteinizing hormone secretion in hypothalamic amenorrhoea. Alessandro D. Genazzani, Mario Gastaldi, Felice Petraglia, Cesare Battaglia, Nicola Surico, Annibale Volpe, and Andrea R. Genazzani. Hum. Reprod., Nov 1995; 10: 2868 - 2871.
  Revives LH and testosterone in steroid users

  Effect of naloxone on the plasma levels of LH, FSH, prolactin and testosterone in Beetal bucks.
  Singh B, Dixit VD, Singh P, Georgie GC, Dixit VP. Department of Animal Production Physiology, CCS Haryana Agricultural University, 125004, Hisar, India

  Role of endogenous opiates in the expression of negative feedback actions of androgens and estrogen on pulsatile properties of luteinizing-hormone secretion in man. Veldhuis JD, Rogol AD, Samojlik E, Ertel MH. J Clin Invest. 74:47–55 (1984)

   
  Son düzenleyen: Moderatör: 17 Aralık 2014
  gurbuz1, star_gate, speedtouch ve diğer 31 kişi bunu beğendi.
 2. kutlukan
  Offline

  kutlukan Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2009
  Mesajlar:
  685
  Beğenileri:
  402
  Ödül Puanları:
  73
  son bir yıl içinde duyduğum dünya şampiyonu bir arkadaştan duydum ethylexi hatta psikyatr a sorduğum bir ilaçtı,incelemiş ama kullanmamıştım...gerçekten ilk kür yapanlarda ve dozajı düşük kürlerde kullanılabilir...deca,tren olayı tabi ayrı bir şey,bozokaydın eğitimi ve uzmanlığı gereği hormonları daha iyi bilir bizden,dikkate almak lazım,teşekkürler...
   
 3. aka1453
  Offline

  aka1453 Yeni Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  681
  Beğenileri:
  217
  Ödül Puanları:
  0
  Peki Tren DEca da hangi ilaclar en etkilidir ??Pregnyl -Nolvadex gibi bildigimiz ilaclar harıcinde.
   
 4. bozokaydin
  Offline

  bozokaydin Üye

  Katılım:
  3 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  518
  Beğenileri:
  3.110
  Ödül Puanları:
  103
  Deca ve Tren'in 2 tür yan etki şekli var: Yükselen Prolactin ve yükselen Progestin seviyesi

  Prolactin yüksekliğinin yan etkileri: Libido düşmesi. Deca ve Tren kullanıcılarında olan ereksiyon bozukluğunu prolactin yapar. Kür bitiminden sonra bile doğal üretimin düzelmesinin iyice gecikmesi. (HPTA gecikmesi) Göğüs uçlarında gerginlik.

  Burda bir uyarı. Tren ve Deca kullanırken jinekomastiyi önlemek için Nolvadex kullanırsanız jinekomasti riskiniz artar. Bu tip kürlerde sadece anti-aromataz kullanılır.

  Önlemek için Cabarex 1mg. Haftada 1 tablet alınacak.

  Yükselen Progestin seviyesinin yan etkileri: Jinekomasti riski. Ostrojen varlığında örneğin aromatize olan steroidlerle beraber Deca veya Tren kullanımı sonucunda aşırı su toplama (Deca'nın su toplatma nedeni çünkü kendisi de aromatize olur, progestine su toplatma için ostrojeni zaten kendisi sağlar), HPTA'yı tek bir dozda yüzde 100 kapatma.

  Önlemek için RU486-Mifeprestone. Şu an ticari olarak piyasada yok ve çok zor buluyoruz. Aynı zamanda düşük hapıdır. Hamileliğin herhangi bir ayında düşüğe neden olur. Bu ilacı bulamazsınız.
   
  Son düzenleme: 11 Şubat 2010
  star_gate, onurr_535, ferdityson ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
 5. cusco*
  Offline

  cusco* Üye

  Katılım:
  20 Mart 2008
  Mesajlar:
  449
  Beğenileri:
  282
  Ödül Puanları:
  73
  Yer:
  İstanbul
  bozokaydin,bu deca nolvadex olayını bende okudum peki Test E+Deca küründe cabergoline'nin yanında femara,arimidex,aromasin gibi şeyler kullanmamıza gerek var mı ?
   
 6. bozokaydin
  Offline

  bozokaydin Üye

  Katılım:
  3 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  518
  Beğenileri:
  3.110
  Ödül Puanları:
  103
  Ostrojenik yan etki olursa Femara kullanmalısın. Jinekomastiyi önlemede ve var olan jinekomastiyi geriletmede en başarılı ürün Femara. En önemli özelliklerinden biri ise rebound etkisi yapmaması. Yani bırakınca bloating yapmaz.

  Sürekli kullanacak isen Test E ve Deca kullanmanın bir mantığı kalmıyor çünkü bu iki ürün ostrojenik yan etki yapmazsa zaten bir işe pek yaramıyor zaten güçleri biraz da burdan geliyor.

  Test E. ve Test Prop aynı etken maddeler ama biri yağlanma yapıyor ve nedense çok ilgi görüyor. Deca, ostrojenik kompenentsiz çok zayıf kalır. Ostrojenik yan etkileri ile bile Trenbolone'dan Tren'den yarı yarıya güçsüzken bir de ostrojenik ayağı iptal edilirse bir işe yaramaz. 400mg Deca yerine 100mg Tren kullanın daha etkili olur. Piyasada Dianabol'ün hiç su toplatmayan versiyonu da var ama hiç talep görmüyor, bir işe yaramıyor. Benim genel olarak Deca ve Dianabol'e da bir antipatim var. İkisini de femara ile deneyen arkadaşlarım oldu, hiçbir işe yaramadılar o zaman anladık ki güçleri ostrojenden geliyor. Ama winstrol ya da Trenbolone her zaman her koşulda etkililer.

  Kür esnasında illa kullanacak iseniz arimidex daha mantıklı. En azından ostrojenik kompenent tamamen iptal olmaz.
   
  ferdityson, batt_34, KDTT ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
 7. NİKE
  Offline

  NİKE Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  904
  Beğenileri:
  1.583
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  MÜHENDİS
  konuyu toplanmak gerekırse.o zaman şöyle örnek verecegım kurlerde .

  örnek.

  parabolan veya tren (tren türevi ilaclar),testesteron propıyonat,masteron,winstrol kurlerınde,kısacası tren testesteronen masteron kurlerınde;

  1),kur esnasında jınekomastı baslangıcı olursa ne kullanmalıyız.

  2),kur bitimınde, tren ve deca en cok etkıleyen testesteron salınımını ılaclar bıldıgımız kadarı ıle bunun kur sonu tedavısı. bıldıgımız pregnyl,nolvadex klomen den olusan 7 veya8 haftalık pct mı olmalı yoksa daha baska ilaclarmı kullanmalıyız.(arımıdex ,femera ve en son onerdıgınız ılaclar gıbı.)bu kurlerden sonra en verımlı sekılde nasıl eskı hormon seviyelerımıze donerız.

  bozok bey sıze ayrıca verdıgınız bılgıler ıcın yenı ılacların acıklamalarını yazıp aydınlattıgınız ıcın tesekkur ederım.

  saygılar dılerım.
   
 8. NİKE
  Offline

  NİKE Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  904
  Beğenileri:
  1.583
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  MÜHENDİS
  sayın bozok bey bırde etrafımda dıkkat ettıgım en buyuk tren turevı ılacların yan etkılerı

  hem pct sonrası hormon sevıyelerının uzun sure ıcınde eskı halıne donmesı

  hemde ınanılmaz bır agresıflık vermesı ınsan uzerıne.

  kullanan arkadasların soylemese bıle hal ve hareketlerınde n tren kullandıgını tahmın edebılıyoruz.bunun onune antı depresanlarla gecılebılırmı.

  saygılar dılerım.
   
  aka1453 bunu beğendi.
 9. KDTT
  Offline

  KDTT Üye

  Katılım:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  382
  Beğenileri:
  120
  Ödül Puanları:
  53
  Kur icinde ethylex kullandıgımız zaman Pct ye gerek kalmıyor mu peki veya yine Pct yapıoruz ama eski haline gelmesi mi hızlanıyor hormonların?
   
 10. KDTT
  Offline

  KDTT Üye

  Katılım:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  382
  Beğenileri:
  120
  Ödül Puanları:
  53
  Bide herhangi bi yanetkisi var mı?
   
 11. bozokaydin
  Offline

  bozokaydin Üye

  Katılım:
  3 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  518
  Beğenileri:
  3.110
  Ödül Puanları:
  103
  Tren ve Deca içermeyen kürlerde kür sırasında Ethylex kullanırsanız ve kürden sonra yine 3 günde bir almaya 2 hafta daha devam ederseniz PCT yapmaya gerek kalmaz. Bu düşük dozlarda bir yan etki yaptığını görmedim. Tedavi dozlarında mide bulantısı, başağrısı yapıyor.

  Tren ve Deca doğal üretimi tamamen durduğu için sıkı bir PCT gerekiyor. Tren ve Deca AR reseptörlerine bağlanarak çalışıyor. Kür sonrası tedavide artık Wistrol de kullanıyoruz. Neden? Kür sonrası tedavi yaparken Pregnly kullanacağız. Kendisi zaten baskılayıcı. Pregnly testisleri eski haline getirip testesteron salgılatırken AR reseptörüne bağlanmayan ve sadece 2 gün baskı yapan Winstrol de ekliyoruz ki bu Pregnly aşamasında kür sırasında kazandığımız kaslarımız katabolik ortamda kaybolmasın.

  PCT:

  Uzun esterli kür bittikten bir hafta sonra başlayarak, kısa esterli kür bittikten 1 gün sonra başlayarak:

  Günler:

  1-6-11-16: 5000iu Pregnly
  1-21: 100mg, 1'er gün ara ile Winstrol enjeksiyon
  1-50: Yatmadan önce 20 mg Nolvadex, her gün.


  Tren kürlerinde antidepresan kullanılabilir ama çoğu antidepresan yağ metabolizması üzerine negatif etkili, ve obeziteye neden olabiliyor. Bir de artan agresyonu idmana yönlendirmek daha iyi olur. Tren küründe ki benim favori steroidim, idman sertleştirmek böyle rahabilite olmak daha mantıklı.
   
  Enigma, zumruduanka, onurelibol ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
 12. gakkos
  Offline

  gakkos Üye

  Katılım:
  9 Aralık 2006
  Mesajlar:
  445
  Beğenileri:
  637
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  tekstil
  Yer:
  istanbul
  sayın bozokaydın kendim ve herkes için soruyorum

  400 mg primabolan ve 400 mg t. enant küründe 12 hafta düşünüyorum. bunun pctsinde nasıl yapmam gerekir?
   
  veveve bunu beğendi.
 13. cusco*
  Offline

  cusco* Üye

  Katılım:
  20 Mart 2008
  Mesajlar:
  449
  Beğenileri:
  282
  Ödül Puanları:
  73
  Yer:
  İstanbul
  bozokaydin,Bu deca küründe winstrol olayını biraz daha açıklayıcı yazar mısınız ne zaman ne kadar kullanmalıyız gibi... ?
   
 14. KDTT
  Offline

  KDTT Üye

  Katılım:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  382
  Beğenileri:
  120
  Ödül Puanları:
  53
  3 gunde 1 ceyrek kullanıyosun kur boyu kur bittikten sonrada 2 hafta daha dewam ediyosun benim anladıgım oleydi...Tabi BOZOKAYDIN hocam yazarsa daha net olmus olur
   
  gakkos ve bozokaydin bunu beğendi.
 15. NİKE
  Offline

  NİKE Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  904
  Beğenileri:
  1.583
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  MÜHENDİS
  sayın kdtt.
  bu sorunun cevabı bozok beyın mesjlarını arratırırsanız cıkar benım hatırladıgım 4 veya 5 defa bu cevabı yazdı.

  deca kurunde winstrol olayıda kur esnasında degıl.kur bıtımı pct yaparken kullanılabılır dıyor.
  alıntı

  PCT:

  Uzun esterli kür bittikten bir hafta sonra başlayarak, kısa esterli kür bittikten 1 gün sonra başlayarak:

  Günler:

  1-6-11-16: 5000iu Pregnly
  1-21: 100mg, 1'er gün ara ile Winstrol enjeksiyon
  1-50: Yatmadan önce 20 mg Nolvadex, her gün.


  nedenı pctde vucut steroıd kesıldıgınden.formdan dusecek.pregnyl calısıp tekrar testesteron oranını eskı hale dondurene kadar.arada katabolık evreye gırılmesın. dıye.

  bozok bey bu konu hakkında uzun esterlı kurler bıttıgınde. pct ye baslamak ıcın steroıdlerın yarılanmasını beklerken ( buda asagı yukarı on gun gıbı bır sure).bu arad kısa esterlı masteron veya wınstrol kullanımını tavsıye etmıstı.bu zaman zarfında dusme gerceklesmesın dıye.

  saygılar dılerım.
   
  bozokaydin bunu beğendi.
 16. KDTT
  Offline

  KDTT Üye

  Katılım:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  382
  Beğenileri:
  120
  Ödül Puanları:
  53
  bende ondan yazdım zaten;)
  enanthant kurunden sonra pct gelene kadar pripioanant kullanmak gibi
   
 17. nasser
  Offline

  nasser Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2007
  Mesajlar:
  69
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  18
  slm bozokaydın uzun zamandır yoktunuz siznle acilen görüşmemiz lazım özel mesajlarınız dolu olduğu içn burdan ulaşabildim
   
 18. jenya
  Offline

  jenya Üye

  Katılım:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  84
  Beğenileri:
  48
  Ödül Puanları:
  0
  Ethylex, tren ve deca icermeyen kurlerde dogal dengenin bozulmasi gibi cok ciddi bir sorunu oradan kaldirmis oluyor. Gercekten onemli konu, sabit konulara alinabilir.

  Kur esnasinda ethylex, ilaclarin etkisini azaltabilir mi?

  Kur esnasinda dogal uretim devam ediyor, disaridan da ilave testosteron aliniyor, bu durumda dogal+ilac ile kandaki testosteron seviyesi ethylex siz kurlerdekinden daha yuksek olmayacak mi? ilac dosajini dusurmek mantiklimidir?

  Pct esnasinda dogal testosteron seviyesini arttirmaya calisiyoruz, kullanilan winstrol, dogal uretimi baskilayarak duzelmesini geciktirmeyecek mi?
   
  Paradise bunu beğendi.
 19. bozokaydin
  Offline

  bozokaydin Üye

  Katılım:
  3 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  518
  Beğenileri:
  3.110
  Ödül Puanları:
  103
  Kür esnasında Ethylex kürün verimini arttırır çünkü kandaki toplam androjen miktarı artar.

  İlaç dozajını düşürmek olabilir ama ne kadar düşürülecek, kan değerlerinin hesaplanması lazım. Mantıklı olan kürün aynen devam ettirmek.

  Winstrol evet baskılar (2 gün) ama Pregnly de baskılıyor (6 gün) . Hazır Pregnly baskılarken hemen yanında androjen reseptörüne bağlanmadan çalışan Winstrol de ekleyip kaslarımızı koruyoruz.
   
  Enigma, batt_34, zumruduanka ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 20. deniz21
  Offline

  deniz21 Yeni Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2010
  Mesajlar:
  66
  Beğenileri:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  selam bozok hocam, birşey sormak istiyorum. farzedelim ki ethylex e başladık, normal testosteron umuz artmaya başlayacak, bu da prengly deki gibi ostrojend e arttırır mı, yani propionat küründe anti ostrojen kullanmıyor iken, ehtlyex kullanımına geçtikten sonra anti ostrojen ihtiyacı doğar mı?
   

Sayfayı Paylaş