NİYE HİÇKİMSE KULLANDIĞI CARNITININ NASIL OLDUĞUNU YAZMIYOR

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yeltum tarafından 15 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yeltum

yeltum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ARKADAŞLAR FORUMDA BİR SÜRÜ KİŞİ GEZİYOR VE ÇOĞU SPORLA UĞRAŞIYOR.FAKAT BİRKAÇ KİŞİ DIŞINDA KİMSE HANGİ L-CARNITINI KULLANDIĞINI BİR TÜRLÜ YAZMIYOR.L-CARNITININ NE İŞE YARADIĞINI SONUNDA ANLADIK.BU KONUDA DAHA ÖNCEKİ YAZILARI OKUDUM.AMA HANGİ ÜRÜNÜN FAYDASINI GÖRDÜNÜZ BUNU HALA TESPİT EDEBİLMİŞ DEĞİLİM.
    BU KONUDA HANGİ L-CARNITINI KULLANDIĞINIZI BİR ZAHMET YAZIN...

2. Corrado

Corrado Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Weider L-Carnitine Liquid, Ultimate L-Carnitine Liquid

İkisi de gayet güzel ürünlerdir.

3. U.F.U.K

U.F.U.K Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Istanbul
    Ben ALL STAR in tablet L-carnitin ini kullandın sana sukadarini soyleyebilirim hic bi ise yaramadi duzenli kardiyo ve rejim yapmama ragmen.Tabiki kilo verdim define oldum ama kas kutlemide kaybettim ve tam bir definisyon sagliyamadim.Hocama sordum"neden boyle oldu carnitin kullanmama ragmen?" diye Hocam bana tablet urunlerin (amino asit,carnitin...vs)vucut tarafından %30 unun emilebildigini soyledi.Onun yerine likit urunlerin etkisinin %100 oldugunu soyledi.Ve ben su anda likit amino kullaniyorum tablet aminolara gore cok daha etkili diyebilirim.Bi arkadasim likit L-carnitin kullanmisti karninda yaglanma oldugu icin 1 ayda karin kaslari belirginlesmeye basladi ama devam edemedi maddi nedenlerden dolayi ve birakti ama devam etseydi eminim tam define olucakti.Yani kisaca likit urunler en etkili.

4. citronium

citronium Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    R6 mın Götürdüğü Yer
    Benim yabancı bir kaynakta okuduğuma göre (Hangi kaynak hatırlayamadım çok aradım ama bulamadım da) Mide salgısının L-karnitini bağlanarak inhibe ettiğini ve ağızdan alınan miktarın ancak %5-%10 unu efektif bi şekilde kullanabildiğimizi yazıyordu. Sadece L-karnitin tartrate in bu konuda daha iyi olduğu savunuluyordu.

5. citronium

citronium Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    R6 mın Götürdüğü Yer
    Bu arada bir ay boyunca günde 500mg GNC L-Carnitine kullandım çok sıkı bir antrenman ve diyetle.
    Biraz aradan sonra günde 1000mg Ultimate L-Carnitine kullandım.
    İkisinden de gördüğüm fayda 0 dı.

1 yıldır sporla beraber yağsız ve düşük karbonhidratlı besleniyorum sürekli kilo veriyorum GNc yi plato döneminde kullandım fakat gram veremedim.

Ultimate ise kilo verme hızımda herhangi bir değişiklik yapamadı. Normalde ne kadar yağ yakıyorsam aynı seviyede devam ettim. Günahını almiym ama belki 100-200gr yakmışımdır sayesinde.

6. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    bende inkospor, we weiderin kileri kullandim cok cok faydali oldugunu soliyemem daha sonra ECA dedigimizi yaptim (efedrin-cafein-asprin) (yag yakicilarda ayrintili sekilde bilgilendirme war lutfen bakiniz) oda gayet guzeldi ama zararida hissediliyor.(bunyeden bunyeye degisir)...En son TANTO abimin cok onemli tawsiyesi ile muscletech hydroxycut aldim we sonuc mukemmel gecen sali aldim bugun carsamba 2 cm gobekten gitti tabi sok diyet uygulamasi we gercekten ciddi gobek antremani ile (300 twist-200 sag-sol-200 sopa-45 sıkıstırma-30 mekık-48 abdominal bu hergun antremani ayrica diger bolgeleride bos barla 5x20 seklinde giriyorum amac gunluk aldigim kaloriyi yakmak ve diyetteyim (bu cumadan itibarende degisik sekilde alim baslattim) hafif basagrilari oluyo kabul ediyorum.. tawsiye ederim bu supplementi,yag yakicilar bolumunden hydroxycut adli basliga bakmanizi onemle tawsiye ederim...Saygilar..

7. Exe

Exe Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ultimate L-carnitine 500mg x 60 tablet olanını kullanıyorum. Kutusu bitmek üzere. Antrenmanlardan 20-30 dakika önce alıyorum. İlk bi kaç gün enerjisini ve sıcaklığını hissediyorsun sonra sanırım metabolizma alışıyor. Ancak hissedilir bir güç artışı sağladgını düşünüyorum ki bunuda yağ yakımından sağlıyor sanırım. göğüs kalça ve kollarımdan çok ciddi olmamakla beraber yağ kaybım var. Define olmaya başladı. Mükemmel sonuç beklememek lazım. Antrenmandan önce 10-15 dakika terleyene kadar koşmak gerek tetikleyebilmek için. Daha sonra o enerjiyle yorulmadan saatlerce çalışabiliyorsun. İk başlarda çok bitkin eve dönerken şimdi gayet dinç dönüyorum. Ama ben l-carnitine i ultimate arginine-ornitine-lysine ile birlikte kullanıyorum. daha etkileşimli kılıyor. Kutu bitince weiderinkini alıcam.

8. yeltum

yeltum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınız teşekkür ederim.

daha birçok arkadaşın kullandığı ürünleri yazmasını bekliyorum.Yazan arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum...

9. Exe

Exe Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ultimate l-carnitine için çok fazla etkili olduğunu söylemem. Ben de çok hafif bir katkısı oldu. Hydroxycut aldım onu deniyorum. bakalım ne olacak. Ama argigine - ornitine - lysine gerçekten etkili. Onu almadıgım gün antrenman agrıları ve halsizlik oluyor. Ama onu alıpta yattıgımda ertesi gün dinç oluyorum.

10. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    exe hangi markanin argigine - ornitine - lysine ni kullaniyosun?

11. Exe

Exe Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ultimate Arginine+ornitine+Lysine Bu supplement. Çok faydalı olduğunu düşünüyorum ve hissediyorum. Yukarıda ne tür faydası olduğunu yazdım.

12. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    hmm gun ici aliyosun sanirim..geceleri alirsan daha faydali olucagini eminimki biliyosundur.pahali bi urun de deilmis o kadar dusunulebilir aslinda ama bence diet doneminde alma bole seyler maalumun yanilmiyosam yeni konu acmisin..whey arti 3 u birada bilmem...

13. Exe

Exe Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan kestim kullanmıyorum zaten ;)

14. abluka

abluka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam merhabalar ben gnc l karnitin aldım 500 mg spordan once 1 tane alıyordum idman sırasında bende genelde olur enerji birden biter kol kıvışlamaz hale gelirya l karnitin + sürekli su içince enerji bitmiyor yada ben bitmiyor gibi hissediyorum :) bence gerekli bir destek bulk donemindede kullanılması gerekir diye dusunuyorum tek yan etkisi bendeki karnımı bozuyor biraz bide çok terletiyor yeterince su içerseniz ter koymuyo adama

15. pilotmale

pilotmale Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar
    ben body sporunda suplement olarak bir L carnitine'ne inanmıyorum.Bence hangi marka olursa olsun bir işe yaramıyor.Kilo vermek bu kadar kolay olamaz bence.Sadece bir hap ile bu olsaydı ülkeler obesite ile savaşmak için milyarlar harcamazdı.
    Bu sporda bir tek aminpasit ve protein suplementlerinin katkısına inanıyorum.

16. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Cardio ve diyet yapmadan(ve belli bir beslenme kültürüne sahip olmadan) hiç bir yağ yakıcı işe yaramaz. Aynı şekilde, düzenli ve bilimsel antreman yapmazsan protein tozu ve amino asitler de bir işe yaramaz. Aynı şeyler steroidler için de geçerli. Bu ürünler, belli bir emek harcanması halinde, sonuçları %10-20 arttıran ürünler. Ve en önemli etkileri besin değerlerinde yazmıyor - motivasyon. Hem para vermiş oluyorsunuz, hem de motivasyonunuz artıyor.

17. pilotmale

pilotmale Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sayın moderator
    yorumunuza tümüyle katılıyorum.
    Ben sadece bu spora gönül vermiş arkadaşlarıma L Carnitin hakkındaki düşüncemi belirttim.
    Bu sporu yapsanız dahi L Carnitin'in yağlanmayı azaltıcı kanıtlanmış bilimsel bir yararı olduğu ispatlanmadı.
    Gerek L Carnitin gerekse de CLA henüz rüştünü ispat etmedi.
    O nedenle kilo vermek veya depo yağı olan göbeği inceltmek bu ürünleri kullanmakla erişilemez.
    Sadece ve sadece diet ,diet ve yine diet ile olur.Tabi bu diet "az yeme" demek değildir.Bu konu defalarca forumda belirtilmiş.
    Ben bu ürünlere para harcayacağımıza a.a veya protein tozu ürünlerini tercih edelim dedim.Zira bunlar vücut geliştirme sporunda kas yapımı için gerekli yan ürünler.

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    şahsen vücut geliştirmede öğrendiğim ve herzaman karşıma çıkan bir konu var oda şu ki ; %100 böyledir diye ispatlayan kaynaklar yoksa "bunun dışındakiler olmaz, yada şu işe yarar bu yaramaz" tarzında kunuşmalar yapmak çokta doğru değil..

pilotmale sana bende bu yüzden katılamayacağım..

19. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    2 Kutu l-carnıtıne hardlınenın kullandım.. Bırseye yaramadı ama yaglanmadımda..Cunku rejım dıet yapmıyordum cıkolata dondurma vs cok yıyodum..Bu aralar lıquıd l-carnıtıne alcam o yararlı olacaktır umarım..

20. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Weider Liquid L-Carnitine önerebileceğim bir ürün.

Yalnız bu tür ürünleri kullanıp mucize beklememek lazım.Bazı arkadaşlar hem carnitin kullandım hemde abur cubur yedim demiş.Böyle olunca carnitinin yağ yakma özelliği hiç bir işe yaramamış oluyor.Sen carnitinle yağ yaksan bile abur cuburla yaktığın yağın 3-4 katını geri alıyorsun.

Carnitinden fayda görmek için düzenli cardio ve diyet yapmanız gereklidir arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş