MusclePharm Combat Powder

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Despo tarafından 21 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok İyi

oy sayısı 120
    58,3%
  2. Orta karar

oy sayısı 70
    34,0%
  3. Başarısız

oy sayısı 16
    7,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    MusclePharm Combat Powder protein tozu Amerikanın en popüler vücut geliştirme sitelerinde oldukça popüler bir üründür.

Ürün Türkiye'ye yeni gelen bir ürün. MusclePharm markalı diğer ürünler gibi Amerikan sitelerin de oldukça güzel yorumlar alıyor.

Kullanmış ve yorum yapabilecek var mı aramızda ?

Yetkili satıcı: MusclePharm Combat Powder

Ekli Dosyalar:

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Aralık 2013
    arif bilginerler, NacHo ve jankad bunu beğendi.
  2. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    musclepharm'ın combatına alternatif olarak , piyasada syntha-6, myofusion ve nutrex'in protein tozu var, içerik olarak en zayıf olanı combat, myofusion ve nutrex'te içerik vitaminler ile zenginleştirilmiş, ben uzun zamandır bu tarz komplex protein tozlarını tercih ediyorum ama combat mı iyi, diğerleri mi diye sorarsanız ben myofusion ya da nutrex derim...

mista bunu beğendi.
  3. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    ben Musclepharm combat protein tozunun yeni ambalajının çok iyi olduğunu yabancı sitelerden biliyorum.
    İşin garibi Musclepharm ürünlerinin Amerika'daki 1 sene önceki yani eski versiyonları ülkemizde satılıyor.
    Ödül alanlar İçeriği biraz değiştirilmiş Olan Yeni Ambalajlılar...
    İşte
    http://www.bodybuilding.com/store/musclepharm/combat.html
    Neden ülkemizde geçen senenin ürünleri satılıyor anlayamıyorum.
    Yenileri MP ürünlerinin Assault Ve COmbat ve Creatine mükemmel içerikleri...ama yeni ambalajlarında tabi...

mista bunu beğendi.
  4. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Erbakanhoca,

Yanılıyorsun, ürünlerin ambalajı değiştirmesi bir ürünü çok üstün hale getirmez. MusclePharm şu an Türkiye'de bulunan ambalajlarıyla da çok övüldü, ödül kazandı. Genelde markalar her yıl yeni versiyonlar çıkartırlar, rekabetten dolayı, çoğu zaman ciddi farklılıklar yoktur.

Yenileri sadece iyi gibi yorum yazmışsın. Ben eskisi ve yenisi arasında ciddi farklılık göremiyorum ?

Ürünlerin ambalajları sizi yanıltmasın.

Bence en yakın rakipleri Syntha-6, Myofusion ve hatta Infusion'dan bir adım önde. 144 TL'ye çok uygun diye düşünüyorum.

Şu an Türkiye'de satılan MusclePharm Combat Powder bir çok yorum sitesinde 9 ve 9'un üzerin de puan aldı.

mista bunu beğendi.
  5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Despo yalnız birşeyin altını çiziyim Combat Powderın 1.8 kg su 144 TL Nutrex Black Infusion 2.268 Kg si 153 TL aynı şekilde Myofusion da 5 lbs 150 -160 TL civarında. Extra olarak ürünün vitamin mineral içeriği bu ürünlerle kıyaslanmıyacak kadar düşük.

Combat Powderın Nutrition tablosunda 64 servis yazıyor. Tablo tahminim 5 Lbs lik ürünün Türkiye'de satılan ürünler 51 servislik.

ADANALI1980, jankad, NacHo ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Benim demek istediğim noktaya parmak basmış BeachBoy, combat iyi bir protein tozu olabilir, fakat rakipleri ile kıyasladığınız zaman vitamin ve mineral açısından oldukça fakir, benim alış veriş yaptığım mağazada combat kampanya ürünü idi ve nakit 110 liraydı ben yinede 140 liraya nutrex'i tercih ettim, çünkü içerik olarak sıraladığımızda;

1-nutrex
    2-myofusion
    3-syntha6
    4-combat

themertyildiz ve NacHo bunu beğendi.
  7. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    olaya kg olarak değil porsiyon hesabı olarak bakılması daha mantıklı bence.combat 52 porsiyon 140 tl nutrex 60 porsiyon 150 tl.fazla fark oynamaz porsiyon hesabına vuruncada.biri vitamin ihtiyacını protein tozundan karşılayacaksa hiç karşılamasın bence.bu sporu yapan çoğu kişi halen vitaminlerin kıymetini bilemiyor.oysaki ben protein tozundan daha çok önem veririm.bende animal pak olduğundan vitamin ihtiyacı duymuyorum.animal pak olmadığı zamanlardada orta halli vitaminler kullanıyorum.combat ile nutrexin protein içerikleri kıyaslanırsa combat çok daha üstün geliyor.bu içeriklere ve sıralamalarına bakarak rahatlıkla söyleyenebilir.nutrex,içeriği iyi görünsün diye uzatmışta uzatmış.kalsiyum kazeinatların pek işe yaramadığı gayet biliniyor.en iyi ve en kaliteli kazein micellar kazeindir.diğer potasyum-sodyum-kalsiyum kazeinatlar yapısı denatüre olmuş ucuz kazeinlerdir ve verimliliğide azdır.ayrıca kombatta serbest formda amino asitlerde mevcut,nutrexte böyle bir durum söz konusu değil.bsn ile musclepharm gayet kaliteli markalar ve ürünleride öyle ama bsn nin bir adım önde olduğunu düşünüyorum.fakat myofusion ve infusion black kalitesine güvendiğim ürünler arasında değiller.

legolas246, Ömer F., maietnigri ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  8. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Olaya daha geniş perspektiften bakmak lazım herkezin bütçesi anımal Pak veya farklı multi vitaminler almaya yetmiyebilir. Daha uyguna komplex bir ürün varken neden gidip daha sade bir protein tozu alıyım. Ben olaya her zaman matematiksel yaklaşırım 1.1 - 1 den her zaman büyüktür. Fark az bile olsa artı bir farktır.

Nutrex in içindeki kazeinatlar : (Micellar Alpha & Beta Caseins And Caseinates, Instantized Milk Protein Isolate, Instantized Calcium Caseinate) içlerinden sadece biri kalsium kazeinat . Sanki ürünün içi kalsium , sodum kazeinatları dolu gibi konuştun. Kaldı ki ben kalsium kazeinata senin kadar kötü gözle bakmıyorum.

Serbest form aminoasitlere gelince öyle bir rivayet var evet :) ama hangi aminoasitten ne kadar var orası faili mechul. Tıpkı coğu protein tozunun üzerinde 5 gr glutamin içerir yazdığı gibi reklam ürünü mü gerçek mi ? gerçekse oranlar dikkate alınacak nispette mi?

uzk, jankad, spine ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  9. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    angryhun ve beachboy arasındaki tartışmadan çıkan sonuçla nitrotech ya da combat alıcam :)
    sizleri bekliyorum.umarım rasyonel bir sonuç çıkar ortaya kafada soru işareti kalmadan :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:45 ----------

ve şimdi aklıma geldi içeriğindeki casein miktarı ne kadar?
    antrenmandan sonra almayı düşünüyorum fakat hemen sonrasında whey protein gerekiyor.myofusion kullandım etkisini görmedim acaba bu da myofuison gibi midir?
    nitrotechden vazgeçmemeli miyim?

10. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    bu ürünü almaktansa synta matrix yada gaspariyi 5,0 tercih ederim 5 gun öncede secımı gasparıden kullandım
    bu urun turkıeyede 52 servis 135 tl syntarx matrıx 5.0 76 servis 160 nutrex 60 servis 160 tl
    nutrex içeriğindekı vitamın gayet iyi
    syntax da proteın yukardakı 3 urunden daha kalıtelı promina teknolijisi ile üretikliyor ve vuct daha cok yararlanıyor amıno ve bcaa sevıesıde gayet guzel ama deiğer urunlerde bcaa ve amnıo dağılımında rastlamadım synta whey shakesını kullandım ama bana göre orta bi karar tozdu ama matrixsi hıc kullanmadım
    nutrex mı combat powder 2sininı arasında secım yapamdım ama gasparı bitince deneyebilirm bu ürünlerden birisini

Son düzenleme: 22 Nisan 2012
  11. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    @ -RevolLt-,benim BeachBoy ile aramda bir tartışma falan yok yanlış algılamışsın sen.sadece bilgilerimizi paylaşıyoruz burada.sana kısaca şöyle diyim;nitro tech te alsan combatta ay sonunda ölçülerinde diğerine nazaran fazladan 1 cm farkmetmeyecek.protein tozlarından öyle aman aman birşey beklenemez.performans arttırıcı ürünler değildir çünkü.böyle şeyler tecrübeyle olur ve özneldir.sana iyi gelen benim hoşuma gitmez ve bunun diğer türlüsü tabi.

içeriklerdeki kazein miktarları belli değildir ama wheyden elbette azdır.3 aşağı 5 yukarı kazein değerlerinin aynı olduğunu düşünüyorum.kesin miktarlar için gidip kütle spektroskopisi veya amino asit iyonlarında yürütme yapacak halimiz yok yani.

onbir, colkurduu ve demircan256 bunu beğendi.
  12. komurat02

komurat02 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Eski ambalaj ile Yeni ambalaji kiyasladim icerik tamamen ayni, benim icin icerik onemli.
    Bodybuilding.com'da Top 4'de, yorumlar harika. Combat'a devam

13. voliime

voliime Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yaw arkadaşlar yok etiketmiş yok eski ürünmüş.eğer bu sporu yapıyorum diyorsanız mademki de çok iyi takip ediyorsunuz bilmelisiniz ki önemli olan içerik.her tarafta 9 un üzerine oy almış olan bir ürünü etiketinden dolayı kullanmam diyorsanız bu işten anlamıyorsunuz.ben haftalar öncesinden ön siparişi vermiştim ürün geldi kullandım ve sonn derece memnumum.kaldı ki içerikler yeni ambalajlı combat'larla aynı.benim yorumum son derece başarılı hem fiyatı hem içeriğindeki kalitesi.

14. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    ürün icerğine baktım abartılacak bisey yok amino değ4erlerine ulasamadım 10\9 almış nutrex dahas iyi içeriğe sahip anlamadım combat taki proteini sonz nanoteknoloji ile mi islenmis proteinmi ayrıca türkiyedeki ürün 52 porsiyon
    volime nasıl memnun kaldın 2 haftada yoksa ölçümü aldın angryun doğru söylemis porteinden fazla bisey beklemiyn sadece takviye, önemli olan beslenme complex bir ürün yeni basladıysanız kullunabalirsiniz ölçü sağlayabirsiniz anteraman sonunda kullanan arkadaslar 1,5-2 ölçek arasaı almasanın taviseye ederim anteraman öncesi kullanmayın bence
    gaspari bitince kullanabilirim

AngryHun bunu beğendi.
  15. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    @angryhun
    tartışma sizin ki ama kaliteli bi tartışma.diyalekt yani.zaten forum bi tartışma platformudur :)
    bu ürünle amino3050+animal pak+assault kombine etsek zayıf kalan içerikleri sanırım kapatmış oluruz.

16. komurat02

komurat02 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle katılıyorum:) Vitamin, Mineral, Amino (etkili dozajda) arayanlar bu ürünün dışında ayrı bir takviye mutlaka kullanmalı. Üzerinede ASSAULT pre-workout süper. Ben MP diyorum.

17. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    sanırım 4 kutu nitrotech bitirdim umarım bu da aynı etkiyi yapar.

18. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Beachboy,

Pardon, 1,8 kilo olduğunu göz önünde bulundurmamıştım, ancak yine hesaplı oluyor;

Ben fiyat yazdığım da bayi fiyatları üzerinden karşılaştırma yaptım. Bunlarıda internette ki satış fiyatları üzerinden yapıyorum. Mağazalar da verilen indirimler bu ürün için de geçerli olacaktır. Bahsettiğin fiyatlar bayi fiyatlarının %10 altında gibi gözüküyor. Dolayısıyla Combat Powder'da senin verdiğin fiyatlara bakılırsa ortalama 130 TL.

Forum sponsoru supplementler.com'da bahsedilen ürünler:

İnfusion 169 TL (ortalama 59 porsiyon) porsiyon başı: 2,86 TL
    Combat Powder 143,90 TL (Ortalama 52 porsiyon) porsiyon başı: 2,76 TL
    MyoFusion 162,90 TL (ortalama 63 porsiyon) porsiyon başı: 2,58 TL

Sonuç olarak rekabetin artması olumlu, ürün çeşidinin artması olumlu. Başarılı bir ürün, uygun fiyat.

boksbody ve AngryHun bunu beğendi.
  19. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yenı gelen Combat Powder'lar, gümrükte uzun süre beklemiş. Yeni ürünlerden alan arkadaşlara soruyorum; ürün yapısında herhangi bir olumsuzluk var mıdır?

20. komurat02

komurat02 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bana gelen 07/2013 SKT., koruma jelatinli, oldukca iyi durumda. No problem.

Sayfayı Paylaş