Muscle And Fitness'deki Kol Proğramı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve NEBUKADNEZAR tarafından 18 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. NEBUKADNEZAR
  Offline

  NEBUKADNEZAR Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2013
  Mesajlar:
  554
  Beğenileri:
  242
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Sakarya
  Merhaba.Ben m&f dergisinin ağustos ayının sayısında 3 adet kol proğramı gördüm.Çalışmasına rağmen tricepsi,bicepsine göre daha iyi gelişmiş olanlar için biceps ağırlıklı program.-bicepsi tricepsine göre daha iyi oranda gelişmiş olanlar için triceps programı.Ve ikisi de az gelişmiş olanlar için biceps-triceps ikisi de haftada 2 gün girilen program.Ben tricepsim daha geride olduğundan dolayı triceps ile ilgili olan programı uygulamaya karar verdim.Ama 10 haftalık bir program.Sizce yararlı olabilir mi ? Henüz 6-7.ayımdayım.?
  Biceps-triceps programını uygulayacaktım fakat onda program günleri;1.gn triceps-biceps,önkol 2.gün bacak kalf,4.gün:göğüs-omuz-triceps(cok zor 6.7.ayındaki bir kişi için) 6.gün:sırt trapez,biceps(bunu yaparım ama göğüz omuz girdikten sonra tricepse hal mal kalmaz)

  Proğramın açıklaması:
  Güzel bicepslere sahip pek çok kişinin,yeterli triceps kalitesine sahip olmadığı görülmüştür.Eğer siz de böyleyseniz,o zaman triceps kütlesinin büyük bölümünü oluşturan,lateral(dış) ve uzun(arka) başı çalıştıracak egzersizlere ağırlık vermeniz gerekecektir.

  1.Antreman'daki yüksek ağırlıklı ve yoğunluklu dinlenme-duraklama,drop set ve negatif tekrarlar gibi teknikleri kullanarak,önce tricepsleri ardından da bicepsleri çalıştıracaksınız.Program boyunca close-grip ve reverse-grip bench press,lying triceps extension,overhead triceps extension ve dips gibi,tricepslerin dış ve uzun başında kütleyi arttıran egzersizlere yer vereceksiniz.

  Omuz ve trapez antremanından sonra gelen 2.Antreman'da,yine GH(büyüme hormonu) seviyesini arttırarak,yüksek tekrar ve süpersetler yaparak büyüme,kaliteli bir hacim ve kaslarda ayrışma elde edeceksiniz.Bu idman,pushdown,overhead extension ve lying triceps extension kullanarak kaslarda,özellikle de dış ve uzun başlarda,sürekli baskı sağlanabildiği için asıl olarak kablo egzersizlerine ağırlık vermektedir.Ayrıca birlikte göze hoş görünen bir at nalı şekline bürünecek dış ve uzun başa şekil vermek için de dumbell kickback ve dumbell one-arm overhead extension'a da yer verilecektir.

  Program ise şu şekilde:

  Gün1-Triceps,biceps,önkol(Antreman1)
  Gün2-Bacak,kalf,karın
  Gün3-Dinlenme
  Gün4-Göğüs,sırt
  Gün5-Dinlenme
  Gün6-Omuz,trapez,triceps(Antreman2)
  Gün7-Dinlenme

  Hafta1-5
  Antreman1:Triceps,Biceps,Önkol

  Triceps:
  1-Close-Grip Bench Press 4st/6-7tkrar(1) Aralarda 2 dk dinlenme
  2-Lying Triceps Extension(barla olan fransız presi) 4st/6-7tkrar(2) 2dkdinlenme
  3-Weighted Dips 4st/6-7tkrar(3) 2dkdinlenme

  Not:Sizin normal biceps/ön kol idmanınızla birlikte bu triceps antremanını da uygulayın. (1):Her son iki sette de dinlenme-duraklama yapın. (2):Her son iki sette de bir drop set yapın. (3):Her tekrarın negarif bölümünü uygulayın(indirirken yavaş).Ağırlığı 5snde indirin.

  Antreman2:Omuz,Trapez,Triceps
  Triceps:
  1-)Rope Pushdown 3st/20-25 tkrar dinlenme yok süperset Rope Overhead Triceps Extension 3st/20-25 tkrar süpersetin set aralarında 2dk dinlenme

  2-)Dumbell Kickback 3st/15-20tkrar set aralarında 1dk dinlenme

  Not yok.

  Hafta 6-10
  Antreman1:Triceps,Biceps
  Triceps:
  1-Smith Machine Reverse-Grip Bench Press 4st/8-10 tkrar(1) st aralarında 2dk dinlenme

  2-Dumbell Overhead Triceps 4st/8-10 tkrar (2) st arlrında 2dk dinlenme

  3-Weighted Bench Dips 4st/8-10 tkrar (3) st aralarında 2dk dinlenme

  Not:1-5 haftalardaki notlarla aynı.

  Antreman2:Omuz,Trapez,Triceps
  Triceps:
  1-Pushdown 3st/12-15tkrar süperset Cable Lying Triceps Extension 3st/12-15tkrar süperset set aralarında 2dk dinlenme

  2-Dumbell One-Arm Overhead Triceps Extension 3st/12-15tkrar st aralarında 1dk dinlenme.
   

Sayfayı Paylaş