Multivitaminler kilo aldırır mı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lantis44 tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben diyette iken multivitamin tozu kullanmak istiyorum multipowerın sizce Multivitaminler kilo aldırır mı ? Aldırıyorsa kulanmayayım

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    ufacik bir vitamin hapi ne kadar kilo aldirabilir ki :) vitamin haplari kilo da aldirmaz enerjide vermez

3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yüksek kullanımlarda tiroidi fazla çalıştırmaya başlatabilir. Bu yüzden beslenme alışkanlıklarında değişiklik olmadığında kilo aldırmaz ama verdirebilir. Eğer rutin kontroller yaptırmayan bir sporcu iseniz hatta arada multivitamin kullanımını bırakmakta da fayda var.

4. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    İşin açıkcası ben diyette yeniyim spor geçmişim var fakat 6-7 aydır komple bıraktım ve çok fazla kilo aldım.Tekrar diyet yapıyorum ve bu kış günü koşuda yapıyorum.Diyetin 7. günü mide bulantısı ve ağrısı ile şikayetim başladı(Büyük iktimal aspirinin işi),sonraki günü boğaz ağrı ve halsizlik,ve sonraki günü yüksek ateş ve baş dönmeleri pat hastanelik :)(Tabii son 3 günün her günü sağlık ocağında geçti hayatım,her gün yeni problem ve yeni ilaçlar ev doldu ilaç) Bugünde kötüyüm fakat vucudu dinlendirmeye aldım.Normalde kışları atletle koşsam bir kere hasta olmazdım bu sefer vucut resmen iflas etti.Bu yüznden birkaç gün sonra tekrar spora başladığımda ben vitamin takviyeside yapmak istiyorum 2 hafta(multipower toz vitamin)vucut alışkanlık süresini atlana kadar.Benim demek istediğim vitamin kilo aldırıyor diye bir mesaj okumuştum gerçekciliği nedir.

Not: Enerji için kullanmak istemiyorum diyette iken bana ufakta olsa vucudun direncini arttırmak ya da diyette iken almadığım vitaminler için takviye olsun istiyorum.

Son düzenleme: 27 Şubat 2010
  5. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul

Olayları maddenin boyunla mı özdeştiriyorsun ?
    1 damla yılan zehri 1 değil 10 adama ne yapar ? :p

Arkadaşlar supradyn olarak bilinen multivitamini alın kullanın düzenli ,kilo alıcaksınız ufak ufak :) (uzun vadede) tabi besleniceksin..

6. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    vitaminler sindirilmez ve vitaminlerden kesinlikle enerji üretilmez arkadaşlar.

7. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    vitaminler sadece beslenmenizdeki vitamin açığını kapatmaya fayda sağlar tabiki fayda görmek için beslenmenizin belli bi disiplinde olması şart .

8. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar neye karar verdiniz.Kilo aldırıyor mu aldırmıyor mu ?

9. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    yazılanlardan anlamamışsın sanırım aldırmıyor..

10. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Tabi ki sindirilir :) kilo aldırması yada verdirmesi "direkt" olarak söz konusu değildir.

11. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    vitaminler kilo aldırır ama dolaylı yoldan. örneğin b12 vitamini iştah açar daha fazla yemek yemenize sebep olur bu şekilde alırsınız. vitaminler herşeydir. sıradan gibi düşünemeyiz kesinlikle.

12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Vitaminlerin bazıları protein ve karbonhidrat metabolizmasının çalışmasını dogrudan etkileyerek, kas kütlesi kazanılmasında önemli rol oynarlar. Enerji vermezler, ama enerji üretimine yardımcı olurlar. Vücutta antrenman boyunca olsun, gün boyunca olsun daha fazla glikojen üretimi için de bazı vitaminler çok önem taşıyor.

Antrenman sonrası vücut acil protein ve karbonhidrat istiyorsa, aynı şekilde kandaki vitamin degerlerinde de düşme oluyor, bu yuzden daha hızlı yenilenme ve kas kütlesi kazanmak için özellikle b vitamini türleri, c ve e vitamini beslenmenin yanında bulunması gereken vazgeçilmez vitamin kaynaklarıdır.

Kısacası, daha hızlı büyümek ve gelişmek için vitaminler de, diğer kaynak türleri gibi cok önemlidir. Dolayısıyla kilo almak için etki yaptıgı da bir gerçek.

13. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0

vitaminler sindirilmezler; direk kana karışırlar.

14. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar kullanacağım vitamin budur sizce iş görür mü burada +zinc demiş buda neyin nesi

• Yüksek vitamin - mineral içeriği
    • 0 Şeker
    • Her türlü sportif aktiviteye uygun
    • Eşsiz lezzet

Performans için doğru takviye...
    İçeriğindeki yüksek vitamin - mineral değerleri sayesinde, yoğun antrenman temposunda, vücudun kaybettiği değerli vitamin ve mineralleri tam manasıyla takviye eder.
    Antrenmanlarda meydana gelen vitamin-mineral ve sıvı kaybını giderir. İçildikten 10 dakika sonra kan şekeri seviyesini yükseltir ve her türlü sportif aktivite için enerji sağlar.

Düşük kalorili vitamin - mineral drink'tir. 100 ml de yalnızca 14 kalori içerir.

İçeriğindeki 0 düzeyindeki yağ olması ve şeker içermemesi sebebiyle antrenman performansınız için vazgeçilmez bir takviye olacaktır.

Bütün sporlara hitap eden çok önemli bir gıda takviyesidir.

Sizce iyi bir vitamin mi ?

Son düzenleme: 28 Şubat 2010
  15. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/multivitamin-ve-mineral-haplar-kilo-t12988.html
    Burada yöneticiler açıklamış.

16. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Vitaminler kilo aldırmaz yazmış bazı arkadaşlar,tamamen yanlış bilgidir.
    Eğer siz beslenmeyip sadece 10 larca tablet vitamin yutmaktan bahsediyorsanız ,böle kilo tabi aldırmaz =) D.Wolf e Jarhead in dediği gibi vitaminler bizim çıktığımız bu zorlu yolda beslenme açıklarımızı kapatarak ve destek vererek ,yapılanmamızı hızlandırmaya yardımcı olurlar buda zamanla overallda kilo extra kilo artışı ile kendini gösterir.

17. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    eczanede satarken iştah açar deniyor, bundan dolayı kilo yapabilir

18. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bendeki üründe galiba kilo aldırmaz gibi duruyor.Ne bileyim sıfır şeker felan yazıyor belli ki sporcular için özel üretilmiş. :) Fakat Allah için konuda o kadar bilgi karışıklığı olduki bir şey anlamadım :)

19. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    vitaminlerin ileum ve jejenumdan (ince bağırsağın kısımları) kana karışmasına (emilmesine) sindirim denir ;)

Sayfayı Paylaş