Multivitamin ve Balik Yagi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve nockeee tarafından 1 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Multivitamin ve balik yagi alicam. Multivitamin olarak Centrum Man under 50 ya da One a Day Men's Pro Edge alsam yeterli olur mu, yoksa Animal Pak tarzi spor yapanlar icin üretilmisler daha mi iyi olur? Balik yagi alirken nelere dikkat etmeliyim? Okuduklarima göre EPA, DHA oranlarinin yüksek olmasi önemliymis. Benim buldugum bir tanesinde 330mg EPA, 220mg DHA ve 100mg diger Omega 3 asitleri var. Günde 1-2 kapsül alinabilir diyor. Bu oran iyi mi? Bir de Omega 3-6-9 olarak satilan yaglar var, onlar daha mi iyi olur? Multivitamin ve balik yagi tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Multivitamin konusunda tavsiyem Anavite olur.

Balik yagi icinde toplam gunluk alimin 1000 EPA/DHA olmalidir. Cin mali olanlardan kacin. Guvenilir firmalarinkine yonel.Sahsen olimp omega 3 gold kullaniyorum.

3. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten baktigim da Olimp Omega 3 Gold'tu. O zaman balik yagi olarak onu aliyim. Dediginiz oran olmasi icin de 2 kapsül mü almaliyim?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Evet ben 2 tab kullaniyorum bulkimda. Multivitamin olarak da uzun sure olimp kullandim.

5. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Multivitamin olarak animal pak balık yağı olarak da optimum fish oil kullandım cok memnun kaldım now firmasının balık yağı da iyidir ayrıca muscle pharm armor v de güzel tavsiye ederim

nockeee bunu beğendi.
  6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Animal pak normal bir sporcu için çok ama çok gereksiz bi ürün. Yarısı idrarla atılıyor :)
    Optimum multivitamin yada gasparinin ürünü iyidir.

Omega 3 içinde solgar 950mg en iyisi bence

http://www.solgar.com.tr/products.aspx?type=alone&code=D9460C99-AA2C-44EA-9F5A-4A3BC5AE8B16

nockeee bunu beğendi.
  7. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    benim düşüncem çok yaralı olduğu animal pak ın ki milyonlarca sporcu tarafından kullanılıyor bende su anda optimen kullanıyorum ancak animal pak bir başka

8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Maddi durum varsa kullanabilir ama daha bcaa creatine glutamine vs eksikleri olan bir sporcunun animal paka para ziyan etmemesi gerek dumbelllls

9. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Yeterli butceniz varsa ve hakkini verecek kadar calisiyorsaniz (haftada 4-5 gun ve agir) Animal Pak iyi bir secim olacaktir. Yoksa kaliteli bir multivitamin bence yeter.

Balikyagi secerken, pharmateucal yani kaliteli bir balik yagi secmekte fayda. Butun balikyaglari ayni degerde degil, soyledikleri EPA DHA oranini saglamiyorlar ayrica dusuk kaliteli balikyaglari civa gibi agir metaller icermektedirler. Taze balik, olmadi zeytinyagli ton baligi konservesini mutlaka diyete ekleyin. Balik yagi alirim derseniz,Turkiye'de var midir bilemiyorum ama Nordic Naturals iyi bir markadir.

Gunde kac gram Omega 3 almaliyim? Basit hesap, vucut yag oraniniz kadar. Yani %15 yag orani olan ve kilo vermek isteyen biri, 15gr balikyagi almalidir ama bu rakam hergun cok fazla olabilir. 100 gr somonda, 3grama yakin Omega 3 oldugunu dusunursek, gunluk 2-3 kerede alinan toplam 3-9 gram arasi Omega 3 almak yeterli olacaktir.

nockeee bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş