Multivitamin Protein Tozu ile kullanımı? Zararları?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sayter tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    araştırdğım kadarıyla bir zararı yok fakat yine de bilgi abilerimin yorumlarını merak ettim....sonuçta karaciğeri yormasından korktğm içn yine de bi soriym dedm...en azından 1 tablet aldıktan sora ne kadar ara verilmeli? ayrıca bunların yanına balık yağını da katablrmyz? teşekkürler....

2. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    niye hiç cvp veren yok...herkes bişeyleri okuyup geçiyo, anlamadğm nokta birbirimze cvp vermessek bu forum nası amacına ulaşıcak...bunu özellikle bilip de es geçenler içn söylüyorum...

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Multivitamin ve protein tozu kombinesinin bir zararı yok bildigim kadarıyla..
    Doktor veya tıp okuyan uyelerımız daha ayrıntılı cevap verebılırler..

4. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Multivitamin olarak ne aldın peki? Animal Pak mı? Bir sakıncası yok fakat normal besleniyorsan multivitamine çok gerek yok. Animal Pak normalde günde 2 porsiyon diyor fakat bu çok fazla, ben dönem dönem kullanıyorum bazen pirinç yulaf hariç karbonhidrat almadığım beslenme programlarında günde 1 porsiyon olarak kahvaltıdan sonra alıyorum.

5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben Solgar'ın Vm 2000 'ini kullanıyorum ve doğal kaynaklı olduğu için bir zararının olmayacağını hatta vitamin ve mierallerle enzim sisteminin düzenli çalışacağı ve karaciğeri yormayacağı görüşündeyim. Ayrıca da tavisyede ederim kullanmayı düşünürsen içinde taurin var spor öncesi için iyi bir multivitamin.

zigbog bunu beğendi.
  6. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    benim de düşüncem vm 2000 almak...fakat gainerın içindeki vitaminlerin üzerine ek oldğunu düşündüğümde, günlük aşırı vitamin alımı olarak düşündm...bunlara ek olarak bir tablet yani bi şişeyi bitirdikten sora ne kadar ara vermek gerekli?

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ilk olarak sorudan sonra niye cevap yok tarzı mesajlar yasaktır! burası kuralları olan bir forum..

ikinci olarak gereksiz kısaltmalar kural dışıdır!

8. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    kuralları ihlal etme gibi bir niyetim yok.fakat ben gördüğümü söylüyorum.görüntülenme belli, yazılan cevap sayısı belli.bu yanlız benim için değil.kısaltma konusunda daha dikkatli olurum, fakat görüntülenme ve yazılan cevap sayısı her forumun eksisi.o yüzden eleştiri yapmakta da haksızım aslında.sadece yazılanları oku, bilgilen, hepsi bu.teşekkürler

9. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    belki de okuyanlar cevabı bilmiyorlardır?

multi vitaminlerin çeşit çeşit dozu var. misal günde 2 tane supradyn içebilirsin ama animal pak çok ağır gelir.

eğer beslenmene güvenmiyorsan bemiks-c günde 1 tane alabilirsin. yada supradyn. 1 ay kullan 1 ay ara ver şeklinde olabilir.

mesela bende multimineral takviyesi alıyorum (boy için) haftada 1 kaç gün ara veriyorum.2-3 ay sonra haftalık ara vereceğim tekrar başlayacagım vs. yani vucudu yüzde yüz alıştırmamayı planlıyorum

protein tozu zararsızdır. tabi dozunda kullanırsanz.ı antremanınıza bağlı olarak miktar değişir ama benim önerim antremandan önce 5-6 gr antremandan sonra 7-10 gr

çogu kişi antremandan sonra 20 gr kullanıyor onu da anlamış değilim ayrı mevzu.

10. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

"Sadece yazılanları oku, bilgilen, hepsi bu." mantıgı olsa 20.000 baslık ve 220.000 mesaj olmazdı herhalde.. Yanılıyor muyum?..

Sadece 1 gunde senın konuna yazılan alakalı yada alakasız mesaj sayısı da bu mesajla 10 oldu.. Buda tatmin edici degilse artık napılır bilemiyorum.. Sende bir uyesin su ana kadar kac konu okudun kac mesaj yazdın bide kendine sor bence..

Bu arada konuyla alakasız (yani bu mesaj gibi) cevapların gelmesinin sebebide sensin.. Mesela ben sana ilk cevap veren kisiydim ama bu mesajıda yazma geregı duydum..

11. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozundan ve vitamindan bu kadar korkmayın artık lütfen..insanımız günde 2 paket sigara içer birşey olmaz der 1 şişe büyük rakı içer birşey olmaz der..1 ölçek protein tozuna gelince zararlı karacigerini zorlar der..lütfen biraz araştırınız..supplementler o kadar korkulacak birşey değil hele normal dozlarda kullaniyorsaniz ;)

jimraynor bunu beğendi.
  12. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    çok güzel söylediniz. çogu kişinin ailesi suplementlere kötü gözle bakıyor. suplement kullanma diyenlerin kendisi sigara bağımlısı:)

Sayfayı Paylaş