muhasebeci , mali müsavir

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fırat 26 tarafından 1 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    arkadaslar formumuzda muhasebe üstüne calısıan veya mali müsavir olan.veya satajını yapan kişiler varsa tanısmak

aklıma takılanları sormak isterim

2. freebody

freebody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    evet var ben çalışıyorum muhasebede staj bitti normal olarak deam ediyorum ;)

3. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    ya bende maliye bölümü 3 sınıftayım.bu muhasebe konusunda kafam cok karısık şöyle söyliyim bak

hani vücüt geliştirmenin A sını nedir? agırlıgı kaldırırken nefes vermeyi ögrenmektir degil mi''

sonra bu sekilde karmasıga gider

ben bu muhasebeyi ögrenmek için nerden baslıycam , nası yapıcam bilmiyorum..

bunun A sı nedir.nası bir yol gider ..benim bunları artık ögrenmem lazım.su bizim forma yordugum kafayı 1 yıl muhasebeye

yordummu insallah bişiler olucak..ama önce nerden baslıycagımı bilmem lazım..

4. freebody

freebody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bildiğim kadarıyla ilk önce hangi hesap ne işe yarıyor onu bilmelisin ondan sonra bir firma ile ilgili o ayki fatura vs vs işlemlerini yaparken daha rahat olursun firma ne iş yapıyorsa ona göre ayırabilirsin hesapları ondan sonra beyanname ar onları bilmek lazım hangi rakam nereden geliyor nereye gidiyor çok karışık bir iş ben girdim ama kafam bulanıyor çoğu zaman aptallaşıyorum amerikada 5 yıllık muhasebecileri deli olarak sayıyorlar şahit bile kabul etmiyorlar bildiğim kadarıyla dikkat isteyen bir iş açıkçası zamanla ufak ufak öğrendiklerini toparlarsan bir araya işine yaracaktır.
    Kolay gelsin sana;

5. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    saol dostum..ben bide bi yerde calısmadıgım için galiba ondan gözüm korktu..bi yerde staja yada calısmaya baslarsam iyi

olucak..aman hayırlısı ya..ögreniriz..saol hoscakal ;)

6. mucteba

mucteba Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    muhasebenin A sı 100 dür yani kasa genelde herşey o nun ekseninde döner kasaya girenler ve çıkanlardır alfabeside hesap planıdır (ki büyük ihtimalle biliyorsun zaten) hangi hesap ne işe yarar alcak mı yoksa borç bakiyesi vermelidir bunu bilmek ve tabi vuk (vergi usul kanunu) u genbel olarak bilirsen problem yoktur bence hele beyanname vermek ti falan korkulacak şey diil muhasebcilik bey,sigorta işlerinden ibarette diil ama.

7. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bnde mali müşavir olma için okuyorum Babamda mali müşavir ayrıca.

8. alemdar027

alemdar027 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende muhasebe bürosunda çaılışıyorum . ama ayrıldım aklı olan bu iş yapmaz ama bu işte akılsız olmaz işte :badgrin: :badgrin: iyi derecede biliyorum bu işi ama cem yılmazın dediği gibi okudum bi okadareda okuduğumu unutmak yaniş bende öğrendiklerimi unutmaya çaılışıyorum gerçekten. tabi bu meslek şansa bağlı şansın iyi olup bilginin gerçek paraya çevrildiği yerde çalışırsan iyi ama bilginini para olmadığı yerde çalışırsan gerçekten berbat. ama bu meslekte artık eskiler arasına girdi yani bu meslekte demode oldu yani

Sayfayı Paylaş