Muay Thai Kilo Sorunu

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve mustafa1234 tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mustafa1234

mustafa1234 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar ben 14 yaşındayım 3 aydır muay thai yapıyorum boyum 1.70 kilom 88 bu hafta diyete başlayacağım hedefim 71 kg olmak spora gitmediğim günler evde mekik şınav squat falan yapıyorum faydası olur mu? her gün 30 dk yürüyüş yapıyorum kum torbam var ona çalışıyorum başka neler yapmamı önerirsiniz bir de muay thai nin yanında body veya fitness başlayacaktım ama boy uzamasını engelliyor diye vazgeçtim bu doğru mu? muay thai nin yanında yüzmeye gitsem faydası olur mu? şimdiden teşekkürler

2. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kilo vermek istiyorum diyorsan;
    • Düzenli beslen.
    • Kardio yap.Sana tavsiyem ip atla benim en sevdiğim kardio türüdür :)
    Çeşitli ip atlama çeşitleri var,vücudunda istediğin her bölgeyi ip atlayarak zayıflatabilirsin.
    Bunlar zaten hepimizin bildiği şeyler.Pes etmessen istediğin kiloya rahatlıkla ulaşabilirsin.Ben müsabaka öncesi 3 ayda 10 kilo verdiğimi bilirim.O zamanlar çok sıkı diyet programları uygulardı hocamız.Son 1 hafta nerdeyse sadece yeşillik yediğimi bilirim.Saatlerce ip atladığımı üzerimden çeşme gibi su aktığını bilirim.Bunlara ek başarmanın vermiş olduğu MUTLULUĞU da bilirim :)

3. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Mustafa senin amacın ne kardeşim sporcumu olmak beygirmi insansın sen yapma sadece sporunu yap ama bana kalsa kickboxa başlaman thaide iş göremedim ben kickbox geç pişman olmazsın gecipde pişman olanını görmedim ve oyle 2 spor felan yapma daha o yasta fazla yüklenme vucuduna zamana bırak insanın basına ne geliosa egosundan gelirbodyle box yapayım der adam önceki gün body yapar çok yorulur boxda reflex zayıf kalır ertesi gün boz yapar bu sefer body gunu hantal olur sakatlık çıkarır bi şeyi dozunda bırakmak en mantıklısı ama bence dovus sporu yapmıcaksan illa yüz bodyden daha iyi

4. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Birin diğerine göre kıyaslayıp iyi veya değil olması kişiden kişiye değişir.Lütfen arkadaşımızı yanlış yönlendirmeyelim.Ayrıca hem muay thai yapıp hemde bodybuilding yapılmaz denildiğini ilk defa sizden duyuyorum.

5. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Dovus sporuyla bırlıkte body yapılmaz guclendırme yapılır ben lisanslı sporcuyum yalanmı soylucem

6. mustafa1234

mustafa1234 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler haklısınız sırf muay thai yapmak daha iyi bir de maçta kilolu olduğum için çabuk yoruluyorum bunu nasıl azalta bilirim? pazartesi diyetisyene gidip diyet programı alacağım 3 aydır yapıyorum ne zaman maça çıkabilirim hareketlerde hoca çok iyi yapıyorsun diyor ama maçlara çıkarmıyor konuşsam falan çıkarır mı? kaval kemiği koruyucu alacağım http://www.spor77.com/Kaval-kemik-Koruyucular Dragon Kick Boks ve Muay Thai Ayak Koruyucu Larg GittiGidiyor'da 104638629 hangisini alayım? şimdiden teşekkürler

7. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Hiçbirini alma onlar verir cıkcan zaman. Kendin para verme

8. mustafa1234

mustafa1234 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Salonda herkesin var hoca alsanız iyi olur diyor orada sadece kendi aramızda müsabakaya çıkarken veriyorlar antrenman yaparken lazım olmaz? mı bir de siz hangi sporu yapıyorsunuz?

9. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kickbox 2.dan ozaman al bi tane ucuzundan pahalı olmasın iş gorsun yeter

10. mustafa1234

mustafa1234 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları: