- Muay Thai - Beslenme ve Diyet

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve mustafa26 tarafından 26 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mustafa26

mustafa26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Yaklaşık 5 aydır, hafta da minimum 3 gün 1 er saat olmak üzere Muay Thai yapıyorum. Bu spora başlamaktaki ilk amacım hem bir savunma sporunu öğrenmek hemde dengeli bir biçimde kilo vermekti.
    Kilo verme konusunda hedeflediğim duruma gelemedim bir türlü. Sorunun beslenmekte daha doğru ifade ile doğru beslenmekte olduğuna inanmaya başladım.
    Bu konuda diyet yada beslenme tarzı önerilerinizi rica ediyorum.
    Dengeli kilo verebilmek için; Antreman öncesinde, sonrasında , gün içersinde ve boş günlerimde neler yemeli nelerden uzak durmalıyım.
    Yaşım : 36
    Kilom : 84 kg
    Boy : 170 cm

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    günde 1 yumurta, 50 -100 gr yağsız peynir, 100 gr tavuk ,balık veya et hayvansal kaynaklı ...

bakliyat (nohut, fasulye, börülce vb) , makarna, tam tahıl ekmek, pişmiş sebze ve çiğ sebze (salata) ...yağdan uzak durun,ama 2 tatlı kaşığı zeytinyağı / gün kullanın...

ama, genel anlamda yediklerinizi % 30 kadar azaltın...)))

3. mustafa26

mustafa26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için teşekkür ederim.
    Antreman öncesi ve sonrasında özellikle yenilmesi yada yenilmemesi gerekli olarak adlandıracağınız birşeyler var mıdır? Salondaki bazı arkadaşlar antreman sonrasında protein tozu veya enerji içecekleri içiyorlar o nedenle sormak istedim.
    ve ne kadar önce yada sonra birşeyler yenilmeli? Zira antremandan eve gelişim akşam 9 u buluyor. Bu saatten sonra birşey yemek efektif midir?

Teşekkürler,

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    duşunu alver...10 dakika sonra " 1 bardak ayran" ve yanında bir "top kek " yeyiver ...olay tamamdır...

akşam eve gidince de 1 kase yoğurt , içine 2 kaşık bal ya da reçel atıver...sorun yoktur...

"protein şehir efsaneleri" ,sadece şehir efsaneleridir...

enerji içeceği sakın kullanma...yerine, sporcu içeceğini antrenmanda ilk 30 dakikadan sonra yudum yudum içebilirsin...

5. Zenn48

Zenn48 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Proteinin nesi şehir efsanesi normal bir insan 75 kiloysa bile günde 60 gram protein alması lazım eğer dövüş sporru yapıyorsa bu 110 lu civarlara çıkar vücut yapıyorsa 150 dir protein tüketmezsen yaşayamazsın ki protein saçtan tırnağa kadar önemlidir senin sperminde bile protein var cahil acaba senin hocan kim merak ediyorum o bi halttan anlamayan aman kas yapmayın teknik öğrenin diyen hocalardandır kesin cahiller sıskalar

6. Turgut Baba

Turgut Baba Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    İnşaat
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim, protein almazssan yaşayamazsın diyorsunda hiç Tarih bilgin yok galiba. Çok öncelere dayanan bir toplulukta dinleri nedeniyle ağızlarına et sürmeden yaşarlarmış. Topluluğun adını unuttum ama sende abartma hacı. Et kuvvet verir, güç verir. Et Allah'ın bize sunduğu muhteşem bir nimettir et yemeyen bir toplum savaşcı özelliğini kaybeder.

7. Zenn48

Zenn48 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Protein birkilerdede var mesela nohut 100/20 protein içerir şuanda yiyorum

8. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    protein almassan saçların bile dökülür

9. Zenn48

Zenn48 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen öyle kardeş 5 yıl kick box yaptım hocam aman toz kullanmayın aman çok protein almayın kaslarınız büyür yavaşlarsınız şöyle böyle diye diye saçma sapan beslendik karşımıza sağlam güçlü rakip çıkınca yenildik buda o kafalardan protein şehir efsanesiymiş lafa bak sıskalar işte 5 yılda her gün 100-200 şınav çektiysem 6 ay body yapmış kadar geliştim sen düşün

10. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bende 1 yıldır kickboks yapıyorum kardeşim hoca ağırlık kaldırmayın diordu ne zaman fitness salonuna yazıldım ondan sonra sürekli nakavtla kazanmaya başladım il şampiyonu oldum tr şampiyonasına gitmeye hak kazandım ama belli sebeplerden dolayı gidemedim şimdi ağırlık kaldıorum sadece seneye milli takıma girmek istiyorum kısmetse

11. Zenn48

Zenn48 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde hedefimde milli olmak vardı baya çılgınım antremanda bile dövüşürken aynı conor mcgrgor gibi rakibimi aşşalıyıcı şeyler yapıp onu kontrolümde tutmaya çalışırdım ama sakatlandım ve herşey bitti ama adam gibi beslenip ağırlığa başladıktan sonra kendimi 5 level atlamış gibi hissettim daha güçlü olmuştum :d

12. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    güçlü olmadıktan sonra milli takıma giremessin zaten herkesi nakavt etmen lazım puanlamaya kalırsa haksızlık yapıorlar

13. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Mer
    Merhaba arkadaşım soruyu dövüş sporları bölümüne açtığınız için 15 yaşında Troller doluşmşu siteyi beslenme konusunda iyicearŞtırmanizi ve başka bir yere konu açmanizı tavsiye ederim. Antrenman sonrası küçük miktarda şekerli bişey. Mesela 100g meyvasuyu daha fazla değil. 0.5 - 1 saat içinde de doyacak şekilde dengeli bir öğün yemenizi tavsiye ederim. Öncesi daha kolay 1.5 saat onceyemeyibırkın yarım saat önce bir avuç kuru yemiş ve sporla beraber bol bol su gün boyunca 4 litre su en az 1 litresi sporda.

Sayfayı Paylaş