MRM, Iso-Bolic, 100% Whey Protein Isolate

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve hatebreed tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hatebreed

hatebreed Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Suadiye / İstanbul
    Herkese selam arkadaşlar. Bende biçok marka kullandım uzun süredir Natures Best Isopure kullanıyorum .Geçenlerde MRM Isobolic aldım gayet iyi.Buda %100 izole. Yorumlarınız bekliyorum . Saygılar...
    bana kalırsa hepsi aynı kategori gibi Isopure-Isobolic-Allstars Isotech .

Ekli Dosyalar:

2. hatebreed

hatebreed Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Suadiye / İstanbul
    Hiç fikri olan yokmu arkadaşlar :)

3. begilhang

begilhang Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dedigin gibi yukarda yazmis oldugun urunler hemen hemen ayni degerlerde sayilir fakat Protein tozu alirken icinde L-Glutamin olaninni tercih etmeni tavsiye ederim. Sebebi de agir antremanlarda vucut en fazla L-Glutamin tuketir. Bu tuketimin sonucunda kiside guc kaybi, halsizlik ve yavas kas onarami yasanir. Bilindigi uzere L-Glutamin kaslarda en cok bulunan amino asit turudur (%61 civari). Glutamin takvisyesi yapilmadigi surece vucudun Glutamin seviyesini normaz seviyeye getirmesi 6 gun alabilir.
    Ayriyeten Glutamin takviyesi fazla antrenman sendromunda oluşan kas yıkımını protein sentezini arttirarak tersine çevrilmesine yardimci olur. Glutamin ayni zamanda anti katabolik bir maddedir.
    Bu saydigim sebeplerden dolayi almakda oldugun protein tozunun L-Glutamin degerleride onemlidir. Bilindigi kadariyla ortlama gunluk 15g Glutamine ihtiyac vardir (Antreman yapanlar icin).

Simdi bu dogrultuda yazmis oldugun protein tozlarinin servis basina protein ve glutamin miktarlarna bakarsak (hepsini 30 gr'lik servise gore hesapliyarak yaziyorum);

30 gr'da:

MRM-IsoBolic: 24.83gr protein, 4.2 gr L-Glutamin
    Nature's Bet: 24.2 gr protein, 2.22 gr L-Glutamin
    All Stars Iso-Tech: 24.8 gr protein, L-Glutamin yok

Hepside Karbohidrat ve yag bakimdan cok dusuk degerlerde oldugu icin bu oranlari belirtmiyorum. Bu durumda yukardaki 3 Protein tozundan en iyi performans saglayanin MRM-IsoBolic oldugunu dusunyorum.

Altintop bunu beğendi.
  4. hatebreed

hatebreed Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Suadiye / İstanbul
    Saol dostum fikirlerin için :) yalnız şu var Natures Best Isopure da 30 gr'da 27 gr protein var . Bide şunu belirtmeliyim kendi fikrim. 4 yıldır bu sporu yapıyorum whey zaten temel alıyorum sürekli arasırada nox ürünleri nadir.

glutamine iyi beslendikten sonra zaten besinlerdede var ben ayrı olarakta kullandım bi kaç kutu whey iç içine katıp içtim faydası var ama çok çokkk da değil bence. günde 400 gr tavuk 100 gr ton iki öğünde whey içtiğimi düşünürsem sabahta light peynirim 100 gr . yani onu ayrı almaya bence gerel yok. Fikirlerin için çok saol saygılar :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:51 ----------

Bide bu glutamine muhabbeti kaç yıldır okuyorum wheylerde hep glutamik asid . yani saf glutamine değil öle olsa fiyatları daha pahalı olur bence. sadece weider premium whey servis başına 2 gr l-glutamine yazıyodu gerisi hep öncüleri muhabbeti bilirsin :)

5. begilhang

begilhang Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiiki dogal yoldan almak en ideali :). Bu arada Nature's best de 30 gr da 27 gr protein olduguna eminmisin? Body building.com'da besin degerlerinden yola cikarak hesapladim ben. Cream Vanilla icin servis miktari 62 gr diyor ve servis basina 50 gr protein var diyor. Bu durumda oranti kurarak 30 gr da 24.2 gr cikiyor :shock:

6. hatebreed

hatebreed Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Suadiye / İstanbul
    Evet haklısın dostum 24 yanılmışım saol :) Ama Isopure güzel yinede :)

7. hatebreed

hatebreed Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Suadiye / İstanbul
    slm arkadaşlar MRM Isobolic kullanan yokmu :)

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hatebreed flood yapmak yasaktır..
    Kullanan ve gorusunu yazmak ısteyen zaten yazar.. Ikıncı baskı yapmana gerek yok..

Zaten almıssın kullanmıssın memnun kalmıssın..
    Daha ne dıye konuyu up yapma nıyetındesın cozemedım..

Altintop bunu beğendi.
  9. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Ben şunu anlamıyorum. Önemli olan bir porsiyonda ki protein oranı mı yoksa bir porsiyonda bulunan % protein oranı mı.
    Ben soruya cevap verebilirim. Bir porsiyonda ki % protein oranı. Bunu söylemeye bile gerek yok, ancak bir çok kişi üreticilerin bu oyununa kanıyor.

Üreticiler bazı ürünlerde bir porsiyonda 55 gram protein yazabiliyor, bilinçsiz bir kullanıcıda ürünün sadece %60-70 i protein ve bunun soya, egg, ve casein karışımı olduğunun bile farkına varmıyor.

10. hatebreed

hatebreed Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Suadiye / İstanbul
    Umur arkadasım sadece başka kullanan memnun kalan varmi diye sordum bisey çözmene gerekyok baskıda yapmadım abartma olurmu
    biseyide çözmene gerek yok ben ters bisey yazmadım Abartmaa millet sorunca bisi olmuyo biz tekrar ermişiz ne var yaniiiiii ok...

11. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hatebreed benım ıkıncı baskı dedıgım bır ınternet terımıdır.. Flood dersemde anlamayacaksın madem o zaman soyle dıyeyım, aynı konu ıcınde ardarda mesaj yazmak ve hadi konu up olsun mantıgıyla mesaj yazmak yasak.. ;)

12. hatebreed

hatebreed Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Suadiye / İstanbul
    Ok Umur dostum saol :)

Sayfayı Paylaş