1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Mr.Olympia

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Mr.Olympia tarafından 28 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. Mr.Olympia

Mr.Olympia Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gladyatör
    Yer:
    Collesium
    Selamlar Arkadaşlar.Ben 27 yaşındayım.6-7 yıldır düzenli olarak Vücutgeliştirme yapıyorum.
    Boyum 1.77 - kilo 82.Şu zamana kadar hiçbir şekilde steroid türü ilaçlar kullanmadım. Resmimi sizlerle paylaşıyorum.Bakalım nasıl bulacaksınız.

2. restricted

restricted Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kanatlar çok iyi .Ben de kanat yapmak istiyorum . Kanatlar için ne önerirsin ?

3. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    kantların çok iide 6-7yıl gibi bir zamanda az bir gelişme yaşamısssın gibi geldi bana..Ölçülerin ne onları da yazarmısın?

4. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    aga bencede 6-7 yıllık bir çalışma için az bir gelişme olmuş sanki arada bir kaç sene boşluk vardır belkide

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadaslar siz bu isin dogal yolla cok kolay oldugunu saniyorsunuz herhalde.eger oyle saniyorsaniz kafanizi degistirin yoksa cok hayal kirikligina ugrarsiniz

DEXONİA bunu beğendi.
  6. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    ya sadece gördüğümü sölüyorum ben saydam...Salvadorda tamamen doğal ama 3yılda sanırım hemen hemen aynılar pek bi fark göremiyorum...Doğal yoldan emin olki çok daha iisi yapılabilir...tanidığım 68yaşında bi amca var 1965yılında başlamaış bu spora ama deli bi vücudu var..İnan bana görmelisiniz..Felaket şaşırırsınız...Tek kelimeyle mükemmel diyebilirimm...

7. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    ben neyin ne olduğunu biliyorum dostum ama 6-7 yılda bunda daha fazlası yapılır ben bunu söylüyorum herkeslede iddaya hazırım

8. Mr.Olympia

Mr.Olympia Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gladyatör
    Yer:
    Collesium
    Arkadaşlar,dediğim gibi ben bu sporu doğal yollarla yapmaya çalışıyorum.
    İlk defa çalışmaya başladığım zamanlarda 60 kilo civarındaydım.Şu an 82-83.İlk yıllar evde çalışıyordum.Son 4 senedir salonda çalışıyorum.Arada askere gittim geldim.
    Her sene üzerine bişeyler koyarak bu seviyeye ulaştım.Tabiki son yıllarda gelişme düzeyi çok yavaşladı.Sanırım vücut limitlerine yaklaştı.Ama müsabık bir sporcu olmayacağım için steroid türü maddeler kullanmayacağım.İşin doğrusu creatin-amino asit bile kullanmadım.Tamamen doğal beslenmeylede bu sporun yapılabileceğinin bilincine varılmasını istiyorum.
    Yorum yapan arkadaşlar doğru söylüyorlar, kanatlarım diğer bölgelere göre daha belirgin.
    Kanatları geliştiren en temel hareket barfiks çekiştir.
    İlk başlarda kendi ağırlığınızı çekene kadar barfiks makinasında çalışabilirsiniz.Ben barfiks hareketini 1 çeneye,1 enseye çekiş olmak üzere 4 set yapıyorum.Dediğim gibi ilk başlarda zor gelebilir.Ben ilk barfiks çekişimi hatırlıyorumda hareketi tamamlayamamıştım.Şu an ise ayağımda 25 kiloluk dambel ile barfiks çekebiliyorum.Bu kanatlarınızı en iyi genişleten egzersizdir.
    2. hareket olarak barla rowing yani eğilerek geniş tutuş mideye çekiş hareketini yapıyorum.3 set yeterli oluyor.Bunda da gitgide ağırlığı arttırabilirsiniz.Önemli olan beli bükmeden yere paralel olarak hareketi tamamlayabilmektir.Bir ayna karşısında yaparsanız vücut hareketlerinizi kontrol edebilirsiniz.Bu hareket sırtınızı genişletecek ve çekiş gücünüzü muazzam arttıracaktır.Bu hareketi salonda benden başka yapan yok gibi ve çekiş kuvvetinde yanıma hiçkimse yanaşamıyor.Hareketi 110 kilo ile tamamlayabiliyor,170 kilo ile yerden kesme yapabiliyorum.
    En son olarakta T barı öneriyorum.3 set yeterli oluyor.Kanatların alt bölümü için en iyi harekettir.Tutuş açısı daraldıkça alt sırt bölgesi çalışmaya başlar.Geniş tutuş rowingde etki üst bölgelerde iken T barde etki alt bölgeye geçer.Eğer salonunuzda T bar yoksa tek kol dambel çekiş veya makarada karna çekiş yapabilirsiniz.
    Biraz uzun bir yazı oldu ama kusura bakmayın artık.Mesaj yazan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

9. restricted

restricted Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ultraukala yaşlı amcanın resimlerini koyma ihtimalin var mı ? 40 yıllık çalışma ile ne kadar gelişme sağlamış görmüş oluruz . :D Mr. Olympia kanatla ilgili verdiğin tavsiyeler için teşekkürler . Programını deneyeceğim . Diğer hareketleri yapıyordum fakat barfiksi denememiştim . Barfiksi tutarken avuç içinin dışa dönük mü yoksa yüze dönük mü olması doğru olur .Sanırım özellikle barfiks iyi bir fark yaratacaktır . İnşallah çalışmanın sonuçlarını kısa zamanda almaya başlarım.

10. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    +1

6-7 yıllık bir calısmaya gore normaldir arkadaslar bu gelisme..tabiki 6-7 yılda dogal yollardan daha fazlasınada ulasman mumkundur..ama ben ce kesinlikle geri kalmıs bir vucut degil..cunku istedigin kadar calıs ,beslen ama karsılıgında cok iyi sonuc alacaksın die birsey yok.her insanın anatomisi, fizyolojisi farklıdır,herkesin 50 cm lik kolları,80 cm lik bacakları olmayabilir.takdir edeceginiz gibi her insan farklı genetik ozellikler tasır..o nedenle kımseye 6-7 yılda bu kadarmı yaptın !!az gelismissin gibi soylemlerle yaklasmamamk gerekir..belki bu arkadas 6-7 yıılda yapabileceginin en iyisini gerceklestirdi,belki biz onun yerinde olsak bu gelisimi saglayamıyacaktık.

11. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    O kadar güzel yorumlamış ve yazmışsın ki ağzına sağlık.Tamamen yazdıklarına katılıyorum.

12. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Mr olimpia
    O barla rowing dediğin hareket T-Bar rowing sanıyorum ama geniş tutuş demişsin onu anlayamadım nası bi hareket bu?

13. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    çok isterim restricted ama ilk çalıştığım salondaydı o amca...Şimdi başka salondayım göremiyorum, onunlada babamın sayesinde tanışmıştım..Eski arkadaşlarındanmış ama mükemmel bir vücudu vardı.Kendisi sölüyordu muhabbetlerimizde babamdan da duyuyordum..Salondaki arnoldun resimleri falan vardı onlar gibiydim diyordu..Steroid kullanmışmı bilemem ama ozaman varmıydı ki?onu da bilmiyorum...

14. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bu hareketi kastediyor galiba

15. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mr. Olimpia'nın çok sayıda resmi vardı.Sadece bir tanesi şu anda forumda.Diğerlerine ne oldu merak ettim.Mr. Olimpia'nın o kanatlarını görünce gaza gelip barfikse başladım.Kendisine resimlerini gönderdiği ve tavsiyelerde bulunduğu için teşekkür ederim.Başka resimler ve tavsiyeler göndermeni bekliyoruz.Başarılar...

16. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    katobolik metobolizmaya sahip bir kişi yapamaz malesef sizi üzmek istemem ama belki arkadaşta katoboliktir bunu öğrenmek lazım yoksa dediğiniz gibi ama birde şu var vücut gün gelecek duracaktır bu kaçınılmaz belki büyüme durdu?yada 6 7 yıl yaptı ama ara verdiği dönemlerde olmuşmu onuda öğrenmek lazım veya başladığında bir deri bir kemikti :D

ama benim kanaatim geyet iyi çok güzel ama yağlısın aynı zamnada eminim bunuda halledersin kolay gelsin

17. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    kol gogus bel olculerin ne?bacak calisiyormusun.dogal yollardan goruntu hic fena degil.

18. Salvador

Salvador Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Farklı açılardan fotoğraflarınızı eklerseniz daha iyi yorum yapabiliriz diye düşünüyorum...

Saygılarımla...

19. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    abi sen dier resimleri görmedin sanırım baya resim vardı...

20. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Resimlerin arasında biri muteşemdi.Ne biçim kanatlar vardı.O resmi geri istiyoruz.Vallahi beni gaza getirdi..

Sayfayı Paylaş