Motivasyonumu dağıtan bir konu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MrHeadman tarafından 31 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. MrHeadman

MrHeadman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb Arkadaşlar. Spora başladığım an sanki boşuna yapıyormuşum nekadar kasarsam kasayım ilerde ( 60 + ) sarkıcağı gençlikte yapılan boş uğraşlar gibi düşünceler aklıma geliyor.

Çünkü "ARNOLD" google görsellere "Arnold now" Yazarmıarsanız o koskocoman şampiyonun şimdiki sarkık vücudunu göreceksiniz. Arnold bile sarktıysa biz neden sarkmayalım ? tarzında düşünceler gelerek motivasyonum dağılıyor.

Belkide bilgisizlikten böyle düşünüyorum illede 60 + yaşlarda sarkacak diye bir şart varmı ?

Forumda okudum bu tarz başlıkları pek bişey anlıyamadım yardımlarınız için şimdiden sağolun

2. kadirak

kadirak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    o fotograf gerçek değil fakedir :) bu konuyla ilgili başlık açılmıştı son hali benim oldukça hoşuma gidiyor yinede yaşına ragmen

3. MrHeadman

MrHeadman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kadirak yorumun için sağol fakat ben arnoldu sadece örnek verdim yani benim sorunum arnold değil kendim Genede ilgilendiğin için sağol

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:45 ----------

görüşlerinizi bekliyorum

4. slipknot

slipknot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Bu mantıkla gidersek nasıl olursa yaşlanınca bir gün öleceğiz o yaptığımız vucut, öğrendiğimiz bilgiler, kazandığımız paralar, edindiğimiz mallar hiç işe yaramayacak değil mi?

Ama şimdi bunları yapmak bize fayda sağlıyor ve yapıyoruz. Aynı sekilde bb de hem zihinsel hem fiziksel sağlığımız icin cok faydalı. Yaslanana kadar sağlıklı ve zinde şekilde yaşamak güzel olmaz mı. Kaldı ki bence bb yapmış birinin yaşlılığı yapmamış birinin yaşlılığından çok çok daha dinç ve sağlıklıdır.

5. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    defalarca yazıldı . sporu bırakınca saran şey kaslar değildir.sporu bıraktıktan sonra sanki hala v.g yapıyormuşcasına yemek yemeye devam edersen vucudunda biriken yağların sarkar.

keşke arnold gibi olabilsek de 60+ da sarkma olsa.....

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    stereoid kullanmazsan, sağlıklı beslenirsen, sarkma filan olmaz
    sadece yağlanma olur...

7. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Arnoldun sarkması çok normal, onca steroid of of off insanı öldürmeye bile yeter.

Profesyonellere bakma onların kullandığı ilaçlarn haddi hesabı yok.Doğal beslenen spor yapan insan sarkmaz.

Sarkmanın sebepleri arasında spora karşı olan ilginin azalması.Beslenmene dikkat edilmemesidir.Kaslar kas liflerinden oluşur ve kas lifleri gergindir asla sarkma yapmaz ve hep canlıdır.

8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Açıkcası sadece steroide vermek ne kadar doğru. Sonuçta insan yaşlandığı zaman vücutu deforme olması gayet normal. Ama 60 hatta 70 yaşlarında antremanını yapan insanların vücutları yaşlarına göre gayette formda. Yani yaşlandığın zaman tabi ağır antreman yapamayabilirsin ama kaslarını o zamanki durumuna göre çalıştırırsan sana ihanet etmezler. Bu tamamen seninle alakalı beslenmen de burada çok önemli. Biraz saçma örnek olacak ama Ajda pekkan kadın kaç yaşında hala fiziği yerinde. Düzenli spor ve beslenmeyle sende formda kalabilirsin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tony-horton-51-ya-nda-t21132.html?t=21132

yukarıda verdiğim linke bak istersen Tony Horton şuan 53 yaşında ve resimlerini gör. Sence adam boşa mı çalışmış.

Birde steroidde bağlayan arkadaşlar google dan frank zane in günümüzde ki haline bakabilirler. Eğer olay steroidle alakalı olsaydı Zane'i de etkilerdi

TEURG bunu beğendi.
  9. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    kauss bu adam genç olsaydı steroid kullanımına %95 derdim.Fakat sanırım vücudu 0 steroidli sadece beslenme ve antrenman helal olsun vücut harika yaşa oranla :)

Fakat steroid şu şekilde.Su tutucu etkisi yüksek olduğu için deride aşırı gerilme yaratabilir bu yüzden genelde hacimli profesyonellerde sarkmalar oluyor.Frank zaten genetik ve definasyon harikası bu yüzden onda fazla sarkma beklenemez.Halen antrenman yapıyor diyebiliyordum.

Son düzenleme: 1 Nisan 2011
  10. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    60-yaşın= dur bakalım ya daha kaç yaşındasınki 60 yaşını düşünüyorsun bir bas bakalım hele arnold gibi ol daha başlamadan sonunu düşünüyosun.Sonunu düşünen kahraman olamaz kardeş ;D

11. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bu amcamız 57 yaşındaymış

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş