Motivasyonum sıfır, Ne yapacağımı bilemiyorum...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Zerk tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Selam arkadaşlar, ben kendimi mi avutuyorum, olmadık duaya amin mi diyorum? bilemiyorum...

Resimdeki adam Ankara il şampiyonasına katılıp, birinci olmuş...

Adamın sırtının muazzamlığını görüyorsunuz, her şey gözler önünde.

Tabii ki benim sırtım o 6 haftalık olduğu gibi değil. Ayın 6'sında 5. ayım bitecek.
    Ciddi bir gelişme var, ancak bi karşılaştırın.

İstediği kadar ciddi bir gelişme olsun, ben kimyasal kullanmadan adana il, akdeniz bölge şampiyonasına katılmak konusunda umutsuzluğa sürüklenmeye başladım.

Spor yaptığım için ve hakkını vererek yapmak istediğim için günde 5 öğün besleniyorum. Proteinimi gayet iyi alıyorum. Ara öğün bile kaçırmıyorum. Hatta yaz tatilimden vazgeçip ygs'ye hazırlanıp, ingilizce kursuna devam edip, vücut geliştirme sporumun devam etmesini sağlayacağım. Ama şöyle bir bakın, yani ne kadar şansım olabilir ki.

Motivasyonum sıfır, diplerde ya sürünüyor. Yarın en sevdiğim antrenman var. Omuz-Bacak... Motivasyon sıfır... Umut ediyorum ki çalışırken bu omuzlar, bu omuz başları gözümün önüne gelirde hırslanırım yoksa yarın ki antrenman çöpe gidecek.

Sizinde başınızı ağrıttım kusra bakmayın.

Dipnot: Bakın protein tozum bitmek üzere, haricen başka bir şey kullanmıyorum. Adamlar steroid kullanırken (ki onaylamıyorum.) ben supplement'i bile adam gibi kullanamayacağım.

Okulumun seçtiği 12 kişilik bir gruptayım ve grup fransaya geziye gidecek 1 ay. Tam 1 ay... Ben oraya gideceğime sevinmek yerine, orada nasıl spor yapacam. Sadece mekik şınav barfiks ile mi geçiştireceğim deyip kendi kendimi yerken, bu kadar hırslıyken. Bu tür fotoğraflar gördüm ve yıkıldım. Cidden ne yapacağımı bilmiyorum

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 30 Mart 2012
  2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Adamın sırt da yani imrenilecek kadar var gerçekten...

Vallahi Ayberk müsabık düşünüyorsan, hormon kullanacaksın, 2kere2dört...
    Bu resim sana bunu anlatmış olması gerekir...

Doğal gelişimle 6 senede zor yapılır bu sırt!
    Hatta ne kadar yakın olur o bile tartışılır...

Rakiplerinle baş etmek için sende alacaksın bu kadar basit ;)

onbir bunu beğendi.
  3. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Gereken para? imkanlar? YGS?

Steroid'i bulan adama günde 50 defa lanet ediyorum varya bir bilseniz.

ZeusS_ bunu beğendi.
  4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sende haklısın... Türkiyedesin...

Sen hormon diyorsun bende çok farklıyım sanki, para ayıramadığım için 2 aydır balık yağı ve suplement kullanamıyorum...
    1 ay bir aminoasit gördü gözüm onun dışında 8 aydır sadece doğal beslenmeye imkanlarım yetiyor :(

TR deyiz, burada Tysonlar, Phelpsler yetişmez, bu kafayla mümkün değil...

as55 bunu beğendi.
  5. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    zeus gereken acıklamayı yapmıs hepimize böyle dönemler olur sana cok basit birşey diyim istegin güzel müsabık olmak falan ama türkiyede para yok bu işte sadece zevk iiçin yapmaya şimdiden başla ve fransaya gidiyorsun bunu bir düşün geziye gidip karılarla kızlarla gezip eglenmek var sen oturup sırtım parçalanmadı odadan cıkamam psikolojisine giriceksin:) yapma lütfen gerek yok ben izlemeye gittim ankara şampiyonasını federasyonun jüriye su vericek parası yok...en azından yok gösteriyorlar! bu fotodaki de hormonla bile olsa 2 3 senesi var ki sen daha cok gencsin bırak eglen gez...

ZeusS_ bunu beğendi.
  6. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    yorum yapacağım ama adamın sırt da öyle böyle değil gerçekten yapmış. bence steroid kullanırsan senin gibi azimli biri için imkansız değil. ancak hormonsuz baya baya bir zaman ,bu zaman içerisinde de disiplinli beslenme gerekiyor gibi ki bu da böyle bir sırtı garanti etmez maalesef. ama asla vazgeçme çalışmaktan. belki bu elemanın sırtı gibi bir sırtın olmaz ama göğüs ya da karın yapınla öne çıkabilirsin. o yüzden çalışmaya devam ;)

7. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Ben ne yapıp ne edip yine de bu müsabakaya katılmaya çalışacam. Sanırım bu düşüncelerden kurulup sadece gelişmeye odaklanmalıyım. Tamam supplement + çok kalite beslenemeyeceğim ama yaşım 17 ve 23 yaşına kadar şansım devam edecek. önümde tam 6 sene var... 6 sene benim için uzun ve verimli geçebilecek bir dönem.

Benim tek korkum bu 6 sene içerisinde ciddiye alınmamak. O kadar emeğimin ziyan olduğunu görmek. İşte tek korkum bu ama en azından elimden ne geliyorsa fazlasını yapmaya çalışacağım ve bu süreç tamamlandığında ise derece alamazsam, kendi kendime olmadı abi, uğraştın debelendin, tüm imkanlarını kullandın ama olmadı demem lazım. Bunu söyleyebilmek için önümdeki seneleri verimli geçirmem gerekiyor.

Umut ediyorum ki üniversitede spor yapmam konusunda engel çıkmaz. Çünkü Lise3'üm 2. dönemden beri YGS'ye çalışıyorum. Nedeni ise; gelecek sene okul-staj-ygs bir arada giderken sporu rahat kafayla yapabileyim diye.

Edit: ben yatıyorum iyi geceler. Uyku düzenimi bozmamam lazım... Yarın yorgun olamam, bacak çalışacağım

Son düzenleme: 30 Mart 2012
  8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi Ayberk senin tek avantajın var o da yaşın!

Bazı insanlar vardır ki, onlara Bill gates mi olmak istersin yoksa Phelps mi diye sorulduğunda Phelps cevabını verir...
    Ben sende de böyle bir ideal görüyorum, böyle bir potansiyel görüyorum.
    Bazı insanlar içindeki cevheri en üst düzey kullandıkları zaman mutlu olur, bu mutluluk onlara yeter!

Bizim yaşımız geçti, ben 25 yaşındayım benim durumumdan ibret al!
    25 yaşından sonra hiç bir spor bir yerlere gelecek düzeyde yapılmaz!
    Hatta tam tersi 25 yaşında bir çok sporcu kariyerinin en üst düzeylerinde, zirvelerinde olur...

Olimpia hedef alarak çalış demiyorum tabi ki, ama sende zaten basamakların tek tek çıkılacağının farkında bir insansın!
    Önce il ve bölge de ön plana çıkmak diyorsun.
    Bunu devam ettir, yaşın senin tek avantajın, imkanlarını zorla zorlat...

Gezmek tozmak illa ki olacak, en disiplinli sporcuların bile bir sosyal hayatı var, insanız makina değil...
    Ama bir yerlere gelmek istiyorsan, gelsen yada gelmesende potansiyelini en üst düzey kullanmakdan zevk alıyor mutlu oluyorsan, bütün bunları yapabilmek için çok devavantajın olan 0-5 geriden başladığın bir ülkedesin ama yinede maçı çevirmek senin elinde...
    Çünkü yaşın genç! Yani karşılaşmanın daha 5.dksı...
    Bende ise 90+4!

Böyle düşün sanırım ne demek istediğimi daha iyi kavrayacaksın ;)

onbir ve Zerk bunu beğendi.
  9. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    resimdeki kişi harun yılmaz oldukça iyi bir vucuda sahip prof bir sporcu onun resmini buraya koyup kimyasallara sövmen ne kadar akıllıca?

10. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bence kendine ara hedefler koymalisin, ornek resim biraz uç olmuş.

11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kimyasallara değil imkanlara sövüyoruz, ana düşünceyi kaçırmışsın!

sultanmehmed ve Zerk bunu beğendi.
  12. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Aslında her ikisine de sövüyoruz. Steroid kullanan binlerce sporcu var. Hangi birine kullanma diyebilirsin ki? Adamlar kısa sürede, daha iyi sonuç alıyorlar. Onlara kim hayır, dur yapma diyebilir ki?

Elimden geleni fazlasıyla yapacağım. Teşekkürler zeus bugün bacaklarımı harap etmek için yeterli motivasyonum var :)

ZeusS_ bunu beğendi.
  13. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    Biz bu spora maddiyat için değil yada dış başarılar için yapmıyoruz.Öncelikle bunu düşünme ayberk.Biz bu sporu kendi iç başarımız için kendi kararlılıgımız kendi gururumuz için yapıyoruz.Sana verilen vücut bu sana verilen imkanlarda bu. -Bakalım sen neler yapabileceksin.-Kilit noktada bu.Bence motivasyon düşüklülüğüde oluşacak başarının bir göstergesi.Çünkü aklına başka bişeye veripde spordan soğuyup motivasyonun düşmüyor.Bu sporu yaparken kendin için endişelerinden dolayı motivasyonun düşüyor.Burdaki kilit noktada.. Yerde durup başkalarına imrenip başkalarının imkanlarından bahsedip , kendin için kafanda kurduğun imkansızlıklardanmı bahsedeceksin yoksa şimdi ayağa kalkıp kendi motiveni kendin yaratıp yoluna koyulacakmısın? Sporcu olmak böyle birşey farkımız bu bizim , vücutlardan ziyade zihnimizlede yarışırız.Zihninin seni yönlendirmesine izin verme sen ona hakim ol..

oktayd ve Zerk bunu beğendi.
  14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Streoid kullanmadan mı? ulaşmış vücuda? Harun Yılmaz.

15. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    işin içine yarışma olgusu girince maalesef bazı degerler kaybediliyor.
    sonuc itibariyle sen bir yere gelmek icin yapıyorsan bu sporu gerekli zamanı tanıyacaksın kendine.
    imkanların dogrultusunda en iyisi olmaya calışacaksın..

şaka maka vucut gerçekten cok önemli.Hayata bir sıfır önde başlıyorsun bunun farkına varman lazım.Ben 3-5 ay önce bu sporla tanıştım ve neden senin yaşında başlamadıgıma üzülüyorum :)

16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    resımdekı harun yılmaz ıse konusmaya gerke yok ayberk faceden konusalım :)

a su var bende bır sporcuyu hazırlıyorum su anda bu ekımde degıl ama nısanda turkıye ıcın sanırım genclerde yenı bır donemı benım sayemde acıcaz ıns :)

a yarısma hayalın ıcın sole solım 23 yasındkaı son yarısmaya bıle gırsen 1.olamıcaksın bunu acıkca soluyorum moralın bozulmasın sadece cok gercekcıyım :)

a bıde sana krıldım yukarda durumum yok steroıd ıcın demısın :( ben varken bole bır seyı solemene gerke yok sadece ıstedgını sole yeter :)

17. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Abi hepiniz çok iyisiniz, hepiniz benim için elinizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorsunuz.

Sen, Eco olsun, Uğur abi olsun, Burak abi... hepinize teşekkür ediyorum.

Eğer kür yapacaksam bile bunu şu anda yapabileceğimi zannetmiyorum, çok erken olduğunu düşünüyorum. Bir yarışma uğruna sağlım ne derece tehlikeye girecek onu bile bilemiyorum.

Sezer abi seninle uzun uzun konuşmam gerekiyor. Boş zamanın olunca görüşelim.

Danny Boy bunu beğendi.
  18. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Ben kendim için gereken cevapları aldım. Konuyu kapatabilme şansınız var mı? bilemiyorum...
    Eğer var ise kapatmanızı istiyorum, iyi forumlar

19. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dostum moralini bozma,senin vücudun bir kere ondan daha estetik duruyor :)

Zerk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş