motivasyon siz şu ana kadar ne yaptınız

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Eski motivasyonum yok. salona gidip bazen çalışmadan 10 dk yürüdükten sonra dönüyorum. iki kere oldu. Bende 1 haftadır çalışmıyorum. 4 sene oldu bodyye başlayalı olmam gereken noktada değilim açıkcası hedefime ulaşamadım eski şevkimde yok içimde haftada 6 kere gittiğim zamanlar oluyordu. Definasyon dönemi sabah 8de cardiyo yapar okula gider çıkıştada ağırlığa giderdim. Namaz vakti gibi şaşmayan düzenli yemek saatlerim vardı . Şimdi karnımda biraz yağ var. Antreman eksikliğinden göğsümde eksilen yerleri hissedebiliyorum. Protein olsada 3 kere yiyorum. Yinede hiç bir zmn tam olarak bırakmadım sporu ama bu durumu aşamıyorum içimizde bu sporla belki 10 yıldır iç içe olan sporcular var ya da daha kısa süredir yapan çok azimli üyeler var. Bana yardım edin lütfen çünkü kendi içimde çözemiyorum. Eskisi gibi çalışmak istiyorum. Benden çok sonra başlıyıp gelişimleriyle ağzımı açık bırakan salonda çalışan çocuklar gibi isteğimi geri kazanmak istiyorum.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Disiplinini artır , iradeye hakim ol , partner bulabilirsen iyi olur , müzik dinle heycan verici müzikler olsun böyle her an kopabileceğin , salonda geçirdiğin zaman içerisinde kendine değişik bir sıvı yap yani içeceğin bir sıvı tavsiyem seni canlandırmasını istiyorsan biraz araştır Limon , bal , muz vbz. gibi şeylerin karıştırılmasıyla değişik tad veren enerjini canlandıran bir içecek kullan , hayata bakış açını yeniden güncelle daha nediyim uzatırımda bunları yapsan yeter abi :)

3. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Etrafındaki insanlara bak . Ellerinde hamburgerleri ve sigaralarıyla dolaşan başıboş insanlara . Saçlarını röflemiş yağmurlu havalarda dışarı çıkamayan kadınlara bak . Her cumartesi akşamı et arayan köpekler gibi kadın arayan erkeklere bak ve dön birde kendine .

Sen onlardan biri değilsin , normal insanlar gibi yaşamıyorsun ve yaşamayacaksın . Yağmurlu havalarda şortunu giyip ustune yağmurlugunu geçirip botlarınla idmana gideceksin gerektiginde . Gecenin bir vakti onlar gibi kadın kovalamayacaksın , çünkü senin namaz vakti gibi bir beslenme programın ve uyku düzenin var .

Bu senin bir hobin değil . Bu senin bir işin değil , meslegin degil . Bu senin hayat tarzın . 7/24 içinde oldugun demirle yaptığın sonu olmayan bir savaş .

Unutma , ne zaman motivasyonunu kaybetsen etrafına bak , o insanlara . Kendini farklı hissedeceksin . Belki yaptıgın şeye gülerler , badici badici diye dalga geçerler iki gogus oynat derler . Ama yine unutma , bu işle dalga geçen insanlar , bu iş hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan insanlardır

PePeFeFe, by_bambam, kaka ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Eski motivasyonun için 1 hafta bırak istediğingibi yemeğini ye çikolata ye göreceksin böyle geçici zevklerin sana zarar verdiğini eski motivasyonuna geri döneceksin o zaman ben bırakmıştım şimdi yeni dumbell aldım, program yazdım beslenme için markete gidip alışveriş yaptım içimde güzel bir his var. Böyle şeyler yapmalısın. Programlarını araştırıp yazmak sana ilham verecektir.

5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Definasyon için uğraşıyorum. Finaller varken bildiğin dedimki ne kadar boş kasıyorum o kadar kas hacmi yağsız karın kasları amaç ne falan diye evde sınavlara kasmaktan diye bozdum diyeti. 1-2 haftada formdan düştüm. Sonra yurtta kalan kardeşim eve geldi ve abi dedi, bu ne hal. Senin kadar kararlı biri, (burda kardeşim bayaa kızdı) git spor salonuna yeme lan o tabaktakileri ver bana diye çocuktan azar yedim. Sonra kardeşim: Hani ben sakatlandım gidemiyorum benim içinde git salona adam gibi squat yap gel, ben bira göbekli abi istemiyorum falan diye bana bayaa bir gaz verdi saolsun. İşte tüm o bozduğum zamanı düzelttim. Birde şu yönden bak bu spor hayatını, daha doğrusu çoğu eylemini belli bir düzene oturtuyor. Demirgan çok güzel demiş, bende şu gözle bakıyorum, ne kadar sağlıklı ve özgüvenli olursam ilerde doğacak çocuklarıma, yeğenlerime daha iyi bir örnek olacağım (daha evlenmedik yanlış anlaşılmasın). Arkadaşlarım arasında sporcu, disiplinli, kararlı bir insan proflinin örneği olacağım. Hadi şimdi kardeşimin bana yaptığı gibi çantanı hazırla ve spor salonuna git. Gençlerin seni geçmesi önemli değil, onlarda birgün gelecek başka gençler tarafından geçilicek veya motivasyonlarını kaybedecekler. Ve seninle aynı motivasyona sahip bir antreman partneri şart.

Azi ve melankolia_sago bunu beğendi.
  6. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    dünyanın belkide en zor sporu en azından kendi adıma söylemem gerekirse ben motivasyonumu kaybettgimde spora gitmeyen bir insanım 2 gün gitmiyorum 3. gün ete hasret bir köpek gibi antreman yapıyorum bu benim yapım kim bilir belki sendede işe yarar.

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Vucudu ve gelısım hızı sana yakın bır partner sart!

Salona gıtmek orada hocalarla abı kardes olmak, salondakı dıger ınsanlarla tatlı bır rekabete gırmek sart!

Ve gunun bos bır saatınde oturup elıne kalem kagıt alıp o ayı 4 haftayı kabaca yazıp cızmek oldukca etkılı!
    Program su sekılde olacak, şu hareketler, şu kadar set, şu kadar tekrar vs.
    Idman gunlerınde su kadar tavuk su kadar yumurta olacak, off gunde karbonhıdratı su kadar azaltacagım vs.

Heyecanını kaybetmemeye calıs.

8. isooo_94

isooo_94 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    bende 2,5 hafta çalışmadım sonra sınıftakilere bilek güreşinde yenilince ağırlıklara nasıl sarıldığımı anamadım bile, sonra intikamımı aldım tabi :)

motivasyonunu geri getirebilecek şeyler bulabilirsin

Sayfayı Paylaş