Motivasyon Eksikliğim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Turşu tarafından 28 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Turşu

Turşu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    19 Yaşındayım boyum:1.87 kilom:91
    Bizim burda bir salona üyeyim.Benim sorunum spora gitmeye gerçekten çok üşeniyorum yani geçen sene yaklaşık 6 ay kadar gittim ağırlığın dışında günlük 40dk kardiyom vardı ve vücudum pek gelişmedi.Zayıflama konusunda bir sıkıntım olmadı ama kas yapımı umduğum gibi olmadı ve yazın tekrar kilo aldım.Şimdi geçen sene gibi olacak diye gitmek istemiyorum.Evet belki hareketleri yanlış çalıştım gereken özeni göstermedim ama şimdi sürekli bahaneler buluyorum spora gitmemek için.Motive olmaya ihtiyacım var :( Spora birlikte gittigim arkadaşlarım var gördüğüm kadarıyla onlar bir sorun yaşamıyor bu konuda ama ben onlar gibi değilim.Öyle ki onlardan geri kalmamak için ben sizden önce girdim spora gibi yalanlar söylüyorum ve bu işi sadece kendim için yaptıgımı bildigim halde.Yani siz daha iyi bilirsiniz siz hiç spora gitmek istemediğinizde kendinizi nası motive ediyorsunuz?

Son düzenleme: 28 Ekim 2013
  2. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    benim sorunum da aynı..:( sadece sen kilo vermeye uğraşıyorsun ben ise almaya ama sporu bırakınca eski halimize geri dönüyoruz ve motivasyon gidiyor.

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ben salona yanlız giderken motive sorunu biraz oluyordu ama gitmemeye sebebiyet olmuyordu.
    Arkadaşlarımla giderken ise bu sorun hiç olmadı.Çünkü 2kişiydik ve arkadaşım 12 senedir tanıdığım biriydi.Ben herzaman ağırlık konusunda bastığımız konular üstüne giderdim , ozaman ki hafif ego vurgunluğu ama biz çok eğlenirdik.Ben zorlamasam bizimki ağırlık artırmıcak :D
    Evde motive olmak aslında başta zordu.Genelde antreman sırasında aynaya baktığım olur.Müzik , bazı haftalar motive edici filmler olarak seçtiğim seri var izlerim o iyi gelir.Hedeflerimi düşünürüm bazen.Ama motive sorunu evde ilk zamanlardı ben yendim bence sende yenersin.Kesinlikle devamlı git salona üşenme disiplin edin.

.ZYZZ. bunu beğendi.
  4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Salona yalnız gidiyorum. Hiçbir zaman motivasyon sıkıntısı yaşamadım çünkü eğer gerçekten içinde istek varsa ve hedefine ulaşmak istiyorsan zaten hep motivesindir.

Kısacası fikrimde şarkılarda , fotoğraflarda , arkadaşlarda arama motivasyon senin içinde.

bu benim görüşüm herkes farklı olabilir tabiki

.ZYZZ. bunu beğendi.
  5. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    neverbackdown özetlemiş. Şöyle bir yöntem de var; salona 1 senelik ücreti peşin veriyorsun, sıkı diyete başlıyorsun. 3. aydan sonra 'bu kadar uğraştım kesinlikle bırakamam' piskolojisi ve parayı verdim ziyan olmasın mantığı ile kendini zorunlu kılıyorsun.

Bu şekilde gitmeme durumunu önleyebilirsin. Şahsen hayatım boyunca okula 1 kere bile isteyerek ve motive bir şekilde gitmedim ama gitmek zorunluydu :) bunuda öyle düşün. Göbek gidecek kas gelecek ise sporda da devamsızlık olmaz.

Hala motive olamıyorum diyorsan göbekli ve kilolu bir şekilde yaşamaya devam.

6. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Herkes vücut geliştiremez, eğer öyle olsaydı sokakta zayıf ya da obez insan göremezdin. Bu sporu yapmak zor iştir, öyle herkes hergün tavuk göğsü yiyemez. 1 gün yer, 2 gün yer,3. gün kusar. Motivasyon eksikliğim var demek, ben bu işi yapamıyorum demenin kolaya kaçma yöntemi demektir. Erkek adamsın! Spordan önce testo arttır ;) Dövüş filmleri izle. Pain Gain tazı filmler izle. Motivasyon verici müzikler dinle, videolar izle. Zihninde sürekli vücudunun geliştiğini düşün. Bak o zaman herşey daha farklı olacak.

Frank McGrath !ANIMAL! [BODYBUILDING MOTIVATION] - YouTube

Larissa Reis and Lais DeLeon Boot Camp? - YouTube

BODYBUILDING MOTIVATION - YouTube

Son düzenleme: 29 Ekim 2013
  7. demirbodyci

demirbodyci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    IT Uzmanı
    Yer:
    Ankara

Arada bir personal trainer veya profosyonel bir bodyci ile çalışmak veya konuşmak bile iyi bir motivasyon olabiliyor

Sayfayı Paylaş