motivasyon 0 bile değil -lerde :S

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve zhu.zhq tarafından 22 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    yaklaşık 1 senedir spor yapmıyorum yapamıyorum daha doğrsu. canım hiç istemiyor sevmesemde yapmaya çalışıyorum ama en fazla 2 hafta dayanabiliyorum . eskiden çok istekliydim ama şuan hiç mi istek olmaz ya. boş zamanımda çok fazla . okuldada spor salonu var evdede bench sehpası z bar normal bar dumbell barı plaka agırlıklar kapı barfiksi var supplementlerimde var amino, whey, creatin ama bende istek yok 0 bile değil -lerde resmen

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    evet isteksizlik motivasyon kaybı olabilir. sizi motive edicek şeyler olmalı mesela bi idolünüz olmalı .,bi hedefiniz olmalı yazın sıradan biri gibi görünmemek için çalışın enerjinizi yukarılara çıkartıcak şekilde beslenin. creatinde varmış elinizde kullanın derim. çalışmalara başlıyacaksanız ilk zamanlar 30 dakika çalışın setler az olsun kendinizi fazlada yormamış olursunuz giderek performansınız yükseldikçe tam anlamıyla çalışmalara başlayabilirsiniz.

zhu.zhq bunu beğendi.
  3. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    ayni sorun bende de vardi ve bu sorunu çözdüm sizede belki yararli olur diye düşünüyorum. Motivasyon videolarim var bilgisayara indirdim , link olarak verebilirim. Antremandan 45-60 dk kadar önce izliyorum hiç bir isteksizlik kalmiyor emin olun :) denemenizde fayda var..
    https://www.youtube.com/watch?v=1CSM_E7HTv4
    https://www.youtube.com/watch?v=QVLM3gy55Nw
    https://www.youtube.com/watch?v=y5CRl6W6aJ8
    https://www.youtube.com/watch?v=GoCOg8ZzUfg
    https://www.youtube.com/watch?v=Q6KzxzNDBsA
    https://www.youtube.com/watch?v=fUG5763vGqc
    https://www.youtube.com/watch?v=pKOv4B93JNk

bunlarin her birini izlemeni şiddetle tavsiye ediyorum.. bilgisayarinada youtube downloader prg. ile indirebilirsin.. extra gaz müzik olarak
    https://www.youtube.com/watch?v=GoCOg8ZzUfg tavsiye ederim :) denersen sonuçlari bekliyorum

Phobos, zhu.zhq ve Akay bunu beğendi.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bana ne zaman bu tür tembellik veya isteksizlik oluşsa youtube ta profesyonel body yapan arkadaşların videolarını izleyip gaza gelirim.

Big_Hammer ve zhu.zhq bunu beğendi.
  5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Evet videoların faydası çok ama sanmıyorum spordan bıkmış olasınız biraz ilhama şevke ihtiyacınız var belkide gelişim durunca bıraktınız yepyeni bir programla daha iyi şeyler yapabilirsiniz.

zhu.zhq bunu beğendi.
  6. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bide sunu söyliyebilirim
    bir insan geliştigini hissediyorsa motivasyonu azalması pek mümkün değildir.
    doğru programlarla çalışarak bir programa uzun süre baglı kalmamak şartıyla gelişim devam eder.
    videolar belki işinize yarıyabilir ama önemli olan çalışırkende kendinizi tanımanız gereklidir. vucudunuzu tanıyorsanız hangi hareketin hangi şekilde size fayda sağladıgını biliyorsanız bence pek bir sorun kalmaz.
    gelişim varsa motivasyonda vardır .bu benim düşüncem saygılar.

zhu.zhq bunu beğendi.
  7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar bir sürü şeyler söylemiş ve hepsini bende önerecektim. Bunların dışında yakın bir arkadaşınızla beraber salona gidin. Bazen bende de isteksizlik olduğu zaman arkadaşım sabahın köründe kapıma dayanıp salona götürüyor ve bir kaç gün sonra atlatıyorum.

zhu.zhq bunu beğendi.
  8. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar salon olayı çok önemli ben vucut geliştirme salonlarını seviyorum herkesin eski eşofmanlarını giydiği kimsenin elit görünme kaygısının olmadığı. evin yakınlarında bir salon var ama fitness tarzı herkesin güzel eşofmanlar güzel ayakkabılar giydiği tarzda oraları hiç sevmiyorum istediğim gibi bi salon aramadım değil zamanında. 1 yıldır da spor yapmıyorum vücut çok fark etti 12 kg verdim bazen keşke bırakmasaydım şimdiye baya gelişmiş olacaktım diye düşünüyorum pişmanlık da var aslında

Son düzenleme: 23 Mart 2011
  9. mesutfb2005

mesutfb2005 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Spor salonundaki kisilerinde ustumdeki etkisi buyuk :) Ayrica yeni aldigim bir supp. falanda beni cok motive eder...

zhu.zhq bunu beğendi.
  10. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    Hocam ne yaptın ya vize haftamdayım 1 haftadır antreman yapamıyordum kudurttu beni bu videolar zor tutuyorum salona gitmemek için kendimi :D

11. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    baba bütün alışılageldik cevapları, motivasyon videolarını filan bırak (ki onların hepsi de çok değerli ama) bunların sana etki edeceği durumda değilsin.

full yatabildiğin kadar yat. uyuyabildiğinin son noktasına kadar uyu. dinlenmenin son noktasına kadar dinlen. sporu hiç düşünme ve dinlenmenin dibine vur. son derecenin sonunun sonuna kadar vücudunun tüm hücrelerini dinlendir.

sıkılıp çalışmak ister tüm hücrelerin. hayat döngüler içerir.

bu arada arkadaşın verdiği videolarda dehşetmiş :D

zhu.zhq bunu beğendi.
  12. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bambaşka bir bakış açısı :)) hoşuma gitti

13. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    ben motivasyonum bittiğinde bunu yaparım. hem de dibine kadar. hiç zorlamam. ne zaman motive olurum diye düşünmem bile. ama inan ki 2 hafta sürer en baba. sonrasında dayanamayıp yapışırım yine ağırlıklara yavaştan. çünkü bu döngü meselesi. hayatta kutupları anlamak lazım. o zaman döngülerden zevk alabiliriz. dinlenceden ve hardcore motivasyondan. ikisini de zevkli kılmak lazım.

saygılarımla.

zhu.zhq bunu beğendi.
  14. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    aynen hocam haklısın ama ben zaten 1 yıldır yatışlardayım :D

15. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bende 2 haftadır berbatım ağır bir hastalık diğer işler güçler vs derken hacim kaybettim özellikle hasta olduğum dönem uzun süre yemek yiyemedim şimdi salona gitmek hiç mi hiç içimden gelmiyor kafa_

16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    arkadaşlar sizlerde işe yarar mı bilmem ama benim de motive olmak için bir yöntemim var, bu aslında bir nevi sidik yarışı gibi oluyor ama benim motivason sağlamama yardım etti.

ne zaman motivasyonum düşse, salondaki benden iyi durumdaki insanlara bakıyorum, içimden diyorum adam yapmış işte ben nasıl olurdu geride kalırım, ben nasıl olurda yapamam diyorum, bu düşünce beni motive ediyor, bena bir adım daha ileri gidebilmem için, bir tekrar daha fazla yapabilmem için güç veriyor, yapmalıyım diyorum, daha iri daha büyük olmalıyım diyorum.

17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Zhu zhg en ıyı ben anlarım bende cok cok uzun aralar verdım buna karsılık kısa donemler yapabıldım hep bu sporu..

Sunu cok ıyı bılırımkı kaybettıgım zamanlarda spor yapsaydım sımdıye bambaska bı yerdeydım dusuncesı, ıste asıl bu gercek ınsanın ıstegını hevesını somuruyor..

Bunu kafandan sılıp atarak basla ıse..

Ben subat basında yenıden basladım, nasıl basladım bılıyor musun?..
    Haftada 2 gun ıle!..

Vakıt sıkısıktı, hukuk derslerım zordu, malum ogrencıyız ek olarak beslenmeye salona para ayırmak ıstemıyordum, cıddı bır ılıskım var onunda etkısı vardı, ve daha bır suru neden..
    Ama yeter artık dedım ve haftada 2 gunde olsa basladım yenıden..

Su an gayet ıyı toparladım dıyebılırım..

Sende bunu dıyebıldıkce daha da cok sarılırsın agırlıga..
    Kaldıkı ımkanında var..

Sayfayı Paylaş