MOTİVASYON %1500

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Haast tarafından 3 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Haast

Haast Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    aranızda yeniyim öncelikle herkese merhaba
    spor sevdası olupta yapamama insanı bitiriyo önce bel sakatlığı (omurilik zedelenmesi l3 l4 eklem sıvı kaybı) 3 sene spordan uzak tuttu
    ardından iyileşme ve kendimde spor yapma gücünü bulup 6 ay kadar yaptıktan formumu tam bulmaya başlıyacakken fissür denen illet 2 senede burdan
    şimdi tekrar sahalara dönüyorum elde olmayan sebeplerden ötürü yarıda bırakma olmazsa ki olmasın yeter artık sınırları zorlayacam.
    yaş 31
    boy 1,96
    kilo 128
    hedefim öncelikli olarak tabiki yağ yakımı belli oranda güç artışı sağlama ve ilerleyen dönemlerde ki çok uzun sürmez max 3 ay 100kg veya altına düşerim ardından kas gelişimi ve hacim
    çabuk kilo verebilen yapım var elbette kolayda alabiliyorum o yüzden ayda 10 12kg verebilirim çok rahat 10 gün kadar oldu sadece yediklerime dikkat ederek (beyaz ekmek, tatlı keserek) 3kg kadar verdim şimdi kontrollü diyete başlıyacam sabah kahvaltısında simit türevi (poğaça, açma)çabuk tüketilen besinleri sevdiğimden kendimce muadilini geliştirdim
    yulaflı peksimet mi desem bilemedim sabah kahvaltısı olarak besleyici ve doyurucu oluyor bugün severek tüketmeye başladım oldukçada lezzetli oldu belki denemek isteyenler olabilir ;
    --------------------------------------- kalori------yag------protein------karbonhidrat
    250 gr yulaf---------------------------890--------17--------31,5--------150
    30 ad. siyah zeytin-------------------200--------21----------1,8-----------1,1
    200 gr tam yağlı beyaz peynir------540--------18---------18-------------1,5
    50 gr keten tohumu------------------260--------21---------9,2----------14,5
    50 gr çekirdek içi---------------------285--------25--------12-------------9,4
    4 tam yumurta------------------------300--------20--------25-------------2,4
    3 yk. zeytin yağı----------------------212---------24
    3 yk. yoğurt----------------------------60----------3,3------3---------------3,6
    ------------------------------toplam:2747-------149,3----160,5---------182,5
    ------------------------------1 dilim: 457,8-------24,88----26,75---------30,41
    ---------------------------1ad simit: 434---------17,1-------0,9-----------68,8
    simitten oldukça daha yararlı gibi gözüktü besin değerleri için diyetkolik sitesinden faydalandım
    bütün malzemeleri karıştırıp tepsiye döküp önceden ısıttığım 200 derece fırında 20dk pişirdim üstü hafif kararana kadar 6 parçaya böldüm pratik kahvaltı yanında yeşil çay.
    öğlenleri pilav makarna hariç firmamızda çıkan sulu yemek salata ne varsa tüketiyorum sebze kuru bakliyat ağırlıklı.
    akşamları ise protein ton balığı kırmızı/beyaz et
    günde 3 öğün besleniyorum ara öğün yok ve akşam yemeğinden sonra dükkanı kapatıyorum 19:00 - 20:00 arası işlem tamamlanmış oluyor ve 2 saat kadar sonra spora başlıyorum
    özel yaptırdığım bench sehpası, esjim marka plaka takılabilen istasyon lat, row ve bacak için kullanıyorum ve voit e-walker var
    ------1-----------
    marching in place
    air squat
    split squat (left - right)
    windmill
    alternated superman
    push-knees
    front rotation
    crunch
    human board high
    marching in place
    -----2------------
    bench press
    dumbbell flyes
    shoulder press
    lateral
    standing biceps curl
    triceps push down
    lat pull down
    row pulley
    seated leg extension
    lying leg curl
    hareketlerin isimleri android virtuagym adlı programdan hareket araları 30sn programı tavsiye ederim epey yardımcı oluyor animasyonlu eleman ne yapıyosa bak yap
    haftada 3 gün ağırlıklı 3 gün ağırlık olmadan başlangıç programım bu şekilde 40dk civarı sürüyo turşumda çıkmış oluyo bittiğinde 1 ay bu şekilde vücudu alıştırana kadar idare eder. hardline cla one ve scivation xtend sipariş verdim sanırım yarın gelir çok elzem yada değil psikolojik olarak önemli ay sonunda bisiklet almayı düşünüyorum muhtemelen yağ yakımı azalmaya başlar tekraradan hareketlendirmek için e-walker ve bisiklet epey fayda sağlayacaktır destek olarak l-carnitin ekleyebilirim duruma göre
    3. ay creatin yada preworkout ve whey eklemeyi planlıyorum
    sizlerden destek yorum eleştiri tavsiye yardım beklemekteyim eksik yada yanlış yoldaysak henüz erken düzeltelim

sthammer bunu beğendi.
  2. Haast

Haast Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    verdiğim tarifte ufak hesaplama hatası olmuş düzeltmek gerek :confused:
    --------------------------------------- kalori------yag------protein------karbonhidrat
    30 ad. siyah zeytin-------------------200--------21----------1,8-----------1,1
    200 gr tam yağlı beyaz peynir------540--------18---------18-------------1,5
    4 tam yumurta------------------------300--------20--------25-------------2,4
    3 yk. yoğurt----------------------------60----------3,3------3---------------3,6
    ------------------------------toplam:2747-------149,3----100,5---------182,5
    ------------------------------1 dilim: 457,8-------24,88----16,75---------30,41
    protein bakımından değerleri yükseltmek için tarifinde değişiklik yapıcam beyaz peynir yerine forumda dikkatimi çeken tavsiye Muratbey light kaşar 100gr değerleri;
    kalori------yag------protein------karbonhidrat
    243,57----10,33-----37,54--------0,11
    protein bakımından oldukça iyi gözüküyor yağ oranı ve karbonhidratıda düşük yeni denememi bu şekilde yapıcam lezzetli olcağına eminim
    200 gr kaşar--------------------------487,14----20,66---- 75,08------0,22
    5 yumurta akı -------------------------65--------0,5--------14-------------2,4
    1 yumurta sarısı-----------------------63--------5,7--------2,9------------1
    -----------------------------toplam:2322,14----117,16---147,68---------177,52
    ------------------------------1 dilim: 387,03-----19,53----24,61----------29,59
    kahvaltıyı yaptıktan sonra öğlen zor acıkıyorum aslında çokta büyük olmuyo dilimler ama fena doyurucu
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2014 ---
    akşam yemeğim 160gr derya ton balığı,kırmızı elma, dondurulmuş mısır, marul, yeşil zeytin, domates, soğan, limon ve zeytin yağı

3. Haast

Haast Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    kaşarlı şekilde sabah kahvaltısı için hazırladığım peksimet daha tadına bakamadım ama eminim lezzetlidir
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

sthammer bunu beğendi.
  4. Haast

Haast Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    sabah tartıda 127.2kg yazıyodu doğru yoldayım xtend ve cla geldi supplementler.com gerçekten tşk. şimşek hızında gönderi. cla için geldiği gün öğlen yemeği ve akşam yemeğinden önce kullandım 3. olanı spor öncesinde kullandım vücut ısım fazlasıyla arttı spor esnasında. belki yemeklerden önce değil spordan önce kullanımıda oldukça yararlı olabilir belli süre yemeklerden önce kullanıcam daha sonra deneme amaçlı 10gün kadar spor öncesi 3 kapsül şeklinde deniyecem 1 günlük kullanım yanıltıcı olabilir. xtend kesinlikle müdavimi olunacak ürün 3. sette son 2-3 tekrarı titreyerek yapıyorken belki zorlasam 1 set daha yapabilirmişim havası verdi ve ertesi gün vücut ağrısı yok ilk kullanım için belki oldukça iddalı yorum olabilir ama bugün sanki dün hiç spor yapmamışçasına dinlenmiş hissettim.
    bugün bol kahve tüketen biri olarak gece uykusuzluk çekmeye başladığım için yeni karışım ile metabolizmayı hızlandırmaya çalıştım doğal termojenik fat burner oldu yaz havasındaymışçasına resmen kavruldum fena ateş bastırıyo gelelim içeriğine;
    1 elma
    1 limon (kabuğuyla)
    1tk çekilmemiş top karabiber
    1 çubuk tarçın
    1çk karanfil
    1çk zencefil
    2lt su
    elma ve limonu 4e bölüp zencefil hariç hepsini elmaya çatal bastırmadan girene kadar kaynatıp kapatmadan hemen önce zencefilide katarak soğumaya bırakıyoruz soğuduktan sonra 1.5lt su şişesine süzerek doldurup gün boyu yudumluyoruz. feel the burn

Son düzenleme: 5 Nisan 2014
    sthammer bunu beğendi.
  5. sthammer

sthammer Guest

Fat secret kalori sayacı kullanırsan makro hesabı daha kolay olur.. peksimet iyiymiş :) muratbey light kaşar ı bulamadık bir türlü..

6. Haast

Haast Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    üstad tşk program epey kapsamlıya benziyo buna benzer indirdiklerim olmuştu pek kullanışlı gelmemişti işimi kolaylaştırıp daha kontrollü gitmemi sağlayacak. peksimet beğendiğine sevindim deniyorum kendimce bişiler hoşuma giden oldukça paylaşıcam burda

7. Haast

Haast Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    Bu sabah itibariyle 126kg pazar günü kendimi nadasa çektim fakat spor yapmayıncada eksiklik hissediyorum motivasyon artmaya devam

XT910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. sthammer

sthammer Guest

Ne oldu motivasyon.. günlük durmuş, son durum nedir..

9. Haast

Haast Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    motivasyon aynen devam 123.4kg vücutta epey sıkılaşma oldu pantolonlar bollaştı hep motivasyona olumlu katkı 25 martta 130.5 tu kilo. çok yoğun kardiyo ile su kaybını arttırıp vücudu halsiz bırakmak istemiyorum programa sadık kalarak tekrar ve ağırlıklarda artış gösteriyorum xtend ağırlık çalıştığım günler kullanıyorum sadece. bu arada xtend ve cla yı yanlız bırakmaya gönlüm razı gelmedi yeni arkadaş yaptım sıkılmasınlar diye :cool:

sthammer bunu beğendi.
  10. sthammer

sthammer Guest

Ekip sağlam görünüyor.. omega 3 ve multivitamin takviyesi de ekleyebilirsin..

Haast bunu beğendi.
  11. Haast

Haast Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    omega 3 düşünüyorum bunlara ilaveten gece yatmadan evvel glutamin ve zma eklemeyi planlıyorum tek düşüncem karaciğer ve böbreklere ne derece yüklenmiş olacağım kaş yapalım derken göz çıkarmayalım

12. sthammer

sthammer Guest

Glutamine hiç gerek yok bence.. bol su tüketmeyi ihmal etme..

13. Haast

Haast Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    su günde en az 3x1.5lt pet şişe bardakla içemediğimden biberon gibi yanımdan ayırmam şişeyi yanısıra bitki çayları cabası sıvı alımı epey çok yanlız glutamine gerek olmaması sebebini merak ettim açıkçası

14. sthammer

sthammer Guest

Ekstra Glutamine Gerek(siz)liliği ve Bağışıklık Sistemi Üzerinde Etkileri | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Glutamine'in kısa dönemli yağ yakımında kas kaybı üzerindeki etkileri | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Haast bunu beğendi.
  15. Haast

Haast Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    şuanki çalışma programım pazar harici hergün
    [​IMG] [​IMG]

16. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    fazla hız kaza yaptırabilir, dikkat. :) harcadıgın calori -500 altı al, düzenli beslen bol karb al (komplex) vucut fazla karb ı depolayamacağız için kasda su olarak depolar. :) 100 kalorı depolar anca. :D motivasyonunu da asla bırakma, sen fark etmesende vücut değişiyor.kiloyada bakma.2 hafta once 76,9 idim şimdi 78 1 kilo yağ yakıp 2.5 kılo kaybettıgım kashitrat (ismini ben koyudm yani kas suyu, e birazda kas). bşarılar, takipteyim. ;)
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2014 ---
    bu arada fatsecret.com.tr yanlsı hesapllıyor en azından turkiye olanı.. fittingo.com kullan.. ve mutfak tartısı aldınmı? bence al son 1-2 haftadır kullanıyorum 2 haftada net 1 kılo yağ kaybediyorm.. 2.5 haftada 1 kılo gıttı sonra 1 haftasında aldım smdı cok hızlı gelısıyorum mesela tavuk haslanınca 500 gr mı 350 gr oluyor suyu buharlaşıyor diye ve besin değeride aynı kalır.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2014 ---
    ve bol su iç ıdar kaygan olsun yağları atabilesin..proteın shaken lazım değilse su ıle doldur her ogun arası 1-2 tane iç. yanı 1 lutre vs. :D

17. Haast

Haast Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3
    benim biberon var su şişem 1.5 lt en az 3 kere dolar biter :D fil gibi su tüketiyorum yeşil çayı ve diğer bitki çayları hariç tabi onlardakinide hesaplasam günlük rahat 6 7 lt. hızdan kasıt eğer çalışma programlarındansa max 50dk sürüyo resimlerin 2 sini aynı gün yapmıyorum pazartesi çarşamba cuma 1. resim salı perşembe cumartesi 2. resim. yada kilo anlamındaysa hız 130 kilyo çıkmış biri için özellikle ilk ay 10kg civarı normaldir tabi az devede kulak gibi. mutfak tartısı konusuysa evet şuan daha almadım ama ciddi anlamda eksikliğini hissediyorum sipariş vericem en kısa sürede. günlük 1800 - 2000 civarı kalori alıyorum şuan bazal ve spor hesabıma göre yanlışlık yoksa -700 / -900 arası. fittingo inceliyecem mutlaka şuan fatsecret ve diyetkolik ortaklaşa kullanıyorum bilinçsiz şekilde akıldan besleniceğime yanlışta hesaplasalar hiç yoktan iyidir tavsiyeler için teşekkürler

18. sthammer

sthammer Guest

Bu fatsecret neyi yanlış hesaplıyor acaba? merak ettim..

19. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    abi baya yazıyorum 1900 al geçmıyor hep dusuk :D fittingo bi yazdım 3 bin caloriye kadar çıktı nerdeyse :D

sonra hepsının besın değeri vs baktım ıkısınınde fittingo daha doğru gibi.. :)

20. sthammer

sthammer Guest

O kadar fark olur mu hiç, yanlış hesap yapmışsındır.. hesaplama yaparken pişmiş ve pişmemiş değerlere dikkat etmek gerek, yine gram adet hesabına dikkat etmek gerek.. bir keresinde 100 gram elma yerine 100 adet elma tercih etmiştim dikkatsizlikten.. aradaki farkı tahmin edersin :)

Sayfayı Paylaş