Moralim bozuldu(sadece kol gelişiyor)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve supergigi tarafından 15 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. supergigi

supergigi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb arkadaşlar ben spora başlayalı 2 ay 5 gün oldu ve bu zaman zarfında kollarımda herkesin fark edebileceği kadar gelişme oldu fakat göğüs ve sırt kaslarımda herhangi bir değişme olmuyor ayrıca ben en çok göğüse çalışırdım ve kol çalışmaya 1 aydır başladım. Dışardan görenler hiçbir fiziksel değişimin olmadığını söylüyorlar ve buda moralimi bozdu:(...Ayrıca Spora kilo almak için gidiyorum ve 1.ay 4 kilo aldım ve öylece kaldı :S(ilk ay protein kullandım ve yaklaşık olarak 20 gündür de karbonhidrat kullanuyorum.)...Çalışma programımda bir yanlışlık mı var acaba ?

Çalışma programım bu şekilde
    1.gün

10 dk koşu
    Göğüs
    1-)Barbell Bench Press
    2-)dumbbelll fly
    3-)Dumbbell Bench Press
    4-)Butterfly
    5-)Cable Crossover

Kol
    1-)Barbell Biceps Curl
    2-)Cable Triceps Kickback
    3-)Cable Pushdown(2 farklı hareketle)
    4-)Concentration Curls
    5-)?
    6-)?

2. gün
    Omuz
    1-Dumblee push press
    2-Plate loaded shoulder press
    3-plate loaded shrug

Sırt

1-)Barbell Row
    2-)Cable Pull
    3-)Dumbell Row

ve son olarak karın bölgesi için çalışıyorum.

2. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Şuan fazla moralini bozmamanı isterim 2ay 5 gün olsa bile aldığın 4 kilo gayet sağlıklı kilo olması ihtimal.Herhangi bir bölgeyi çalışmamakla başlama öncelikle kalften trapezine kadar her kası çalıştır,özellikle bacak göremedim programında mutlaka bacak eklemelisin.Gelişmekte sıkıntı duyduğun bölgelerde ağırlığı arttır,tekrarı azalt.Beslenmene de dikkat etmen gerekiyor protein,karbonhidrat vb. beslenmesiz pek bi etkili değil maalesef :).Bunun dışında gelişim olmaması imkansız,az olması genetik faktörlerle ilgili görüşüm.

İyi sporlar
    [

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Mart 2013
    supergigi bunu beğendi.
  3. MAD

MAD Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sanıyorum kendimize en az 6 ay tanımalıyız bende kasmadan ayna karşısında kendime bakınca zerre fark göremiyorum kasınca metreye göre var benimde şuan moralim bozuk

supergigi bunu beğendi.
  4. supergigi

supergigi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bacak eklemeyi unutmuşum 2. gün bacakta çalışyorum tabikide...Ayrıca bir diğer sıkıntım da sol göğüs gelişirken , sağ göğüs ona göre küçük kalmakta...Aynı şekilde sağ kol gelişirken sol kol biraz daha geç gelişmekte :D...Bu yazdıklarımdan nasıl bir sonuca varırsınız bilemem artık :D...

5. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    2 ayda kimsede gözle görülür değişiklik olmaz. Göğüs ve sırt gelişimi için çok iyi antreman zun süre iyi beslenme ve dinlenme gerekir. Moralin hemen bozulmasın.

Ancak göğüs programın bana iyi gelmedi. Sürekli aynı hareketleri yapıyorsun. Dumbell ile barbell bench press aynı. FLy ile butterfly aynı hareket. Senin yerinde olsam başlangı. seviyesinde olduğunu da düşünerek

1- Dumbell bench press (Hatta makine ile chest press de olabalir)
    2- Dumbell Fly
    3- Incline dumbell press
    4- Crossover

yaprdım hatta crossover ı yapmasan da olur bence.

supergigi bunu beğendi.
  6. supergigi

supergigi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cevap veren arkadaşlara tşkr... Bir yerlerde yanlışlık yaptığımı biliyordum :). Göğü için verdiğiniz yoldan devam edecem. Ayrıca 2 gün üst üste kol veya göğüs çalışmalı mıyım ? Çünkü 2 gün spora gidip 1 günde dinleniyorum , 2. günde diğer bölgelerle birlikte kol ve göğüs çalışırsam sıkıntı olur mu ?

Sayfayı Paylaş