Moral 0 nasıl bir hayat

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Stronger tarafından 19 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Stronger

Stronger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Öncelikle abilerime,kardeşlerime merhaba diler bayramını kutlarım.Madem dertleşme diye bir bölüm var hem içimi döküyüm hemde bilgi alayım sizlerden dedim.Ben ilkokuldan beri deli,güçlü,yıkılmaz olarak bilinirim arkadaşlardan dolayı(hepde son tokatı biz yerdik hocadan dolayı:().1-5 sınıflarda sevdiğim kız yüzünden böyle acımasız birisi oldum ki onun için sorun yaratana ayaklarımı bile öptürürdüm.Ancak 5. sınıfta hanımefendi beğenmedi bizi(tipmi var?:D)Bende o günden sonra bıraktım kavga,dövüş ''baane artık kimse umrumda deal''diyerekten.Daha sonra orta okulda it kopuk bulaşır oldu epey.Bizim burdada 3-5 kişi bir gezen kral kesilir.3 senemide sessiz sakin kavgasız geçirdim.Şimdi lise-1 okuyorum.Sınıfımda 2 boks,1 kickboxcu var(güya).Bunlardan bir kickboxcu ile bokscu olan it kopuk türden.Bana bulaşıp duruyorlar.Burda size soruyorum ne yapmam gerekir :confused: Bir salona gideyim dedim ailem izin vermedi ve ilkokuldan sonra sıkıntılardan stresten dolayı şişmanlıktan 1 deri 1 kemikde kaldım.Çıkmazdayım yardım edin kafa_kafa_

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    şana sunu söyliyim bende boks yapıyorum ve asla bu güne kadar hiç kimseye gücümü ıspatlama gibi bi kaygım olmadı. benim kendimi ringde ispatlamam lazımm. ringde birşey yapamayanar doğal olarak hıncını dövüşmeyi hiç bilmeyen insanlardan çıkarır. bu tip adamlardan kurtulmak için güzel bir salona yazılmalısın iyide bir hocası olucak tabi. karetede olur boksta olur bu sporlar kendini savunabilicegin sporlar. durduk yere insanları dövmek için yapılan sporlar degildir. ailene birilerini dövmek için degil kendimi mutlu hissetmek için ve kendimi maçlarda ıspatlamak için yapmak istiyorum dersen belki sana hak verebilirler. 1 2 ay spor yapıp arkadaşlarınla sakın kavgaya girme bu sporlarda en az 6 ayda belli başlı hareketleri ögrenebilirsin.sonrasında rakipler üzerinde uygulamalı olarak çalışırsınız.kısacası 1 senede çok yol katedersin sabırlı olman gerekir 1 sene boyunca sana sataşılsada sen karşılık verme tınlama kimseyi yani :) bana boksta çok başarılı oldugumu söyler hocalarım bende bunun farkındayım.kendimi biliyorum. bana küfür edende var ama takmıyorum kendini bil yeter. benimde başımdan bu tip olaylar geçti dövüşmeyi bilmeme ragmen sabrettim sabrettim çok ileri gittiklerinde birgün ortalıgı birbirine kattım.çabuk öfkelenme dostum öfkeni kusacagın günü sabırla bekle :D tabi seni ilerdede rahatsız etmezlerse yinede öfkeni kusma :D

AnkTıp92 ve Stronger bunu beğendi.
  3. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Bak ben Lise 4 e gidiyorum senin yaşadıklarının benzer şeyleri yaşadım bende lise 1 de.Sana önerim hiç kimseye bulaşma takma yani.Bende zamanında böyle adamlarla bulaştım kavga ettim iri cüsseliydim dövdüm diyebilirim ama suan o zamanlarda olsam hiç birini takmazdım bulaşmazdım yani ciddi dururdum.

4. Stronger

Stronger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Abi yok dedim gideyim diye annem dedi ''oğlum ringde ölüyorlar neyim'' (o söylediğim dk tvde boks macında bir adamın boynu kırılıyordu :D)abim dedi ''ağız burunmu kıracaksın orda'' ablam ''karnene göre bakarız''(ki bakmadılar) babamda bişey dememişti.O yüzden salon hikaye oldu benim için.Ama bu yaz evde 3-5 birşey yapmaya çalışıcam kısmetse.Valla artık kimseyide tınlamıyorum dediğin gibi bilen biliyor :) yorumun için teşekkürler

5. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Valla benim böyle bir cocugum olsa ve sorunu olsa çeker şöyle derim.Bak yavrum bende senin yaşlarda böyle şeyler yaşadım ve hatalar yaptım.Sen sen ol herkezden uzak dur okumana derslerine bak oraya kavga dövüşe gitmiyorsun şimdi benim sözlerimi dinlemiceksin anlamıcaksın eğer bunları yaşayaarak öğrenmek istiyorsan yap birşey diyemem tecrübelenirsin ama sana tavsiyem budur.derim

6. Stronger

Stronger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Bizim sülale dövüşe meyilli şimdi.Söyle bulaşanları tutup kafasını koparalım der abim babam :D Bende sorun heryerde malesef ev okul çevre :(

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    evde kendi başına birşeyler yapmanı önermem illa boksa gidicek degilsin kareteye de gidebilirsin. orda kafana daha az darbe alırsın ve boksta daha fazla hasar durumu vardır.dogrudur ama boyun kırılmaları filan söz konusu degil dişlik takılır kask takılır. eldivenlerle dövüş olur kırık olmasın diye. kendi başına birşeyler yapma bence bi yolunu bulup yazıl derim. okul hayatında ve spor hayatında başarılar.

8. Stronger

Stronger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Bilemiyorum yazılabilirmiyim boks hareketlerini biliyorum ayrıca.Ama adam ciddi ciddi gidiyordu öbür tarafa kask mask yoktu pro maçıydı sanırım adamı zor yetiştirdiler sedye medye ile yorumlarınız için teşekkürler.

9. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    böyle tipler yapma etmeden anlamazlar üstüne daha gidicekler emin ol herkez yaşamıştır okul dönemlerinde ben kendi tecrübelerimden bilirim yapma dersen yaparlar dur dersin durmazlar sonucu müdür yardımcısnın odası olur ben böyle durumlardan kurtuldum nasıl kurtuldum diye soracaksın kendimi agırdan aldım ve en önemli etken bu spor oldu vg yaptıgım zamanlar ve kilolu zamanlarım arasında cok fark var her nese senin konuna dönelim dedeğim gibi yapma etmeden anlamazlar dediğin gibi sözde boksörlerse sana 2 seçenek kalıyo 1.si sene sonuna kadar kavga etmeden sürekli alttan alıp birşeylerden kaçmak ve görmemezlikten gelmek 2. şık ise sabrının taştığı yerde patlamak 2. şıkkmızı tercih ediceksen sana tek önerim salon falan olmuycak evde hergün 20 dknı ayırıp gölge boksu yapmak ve yumruk üstünde şınav çekmek şaşırtıcı şekilde geliştiricek şimdiden kolay gelsn.........

10. Stronger

Stronger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Yorum için teşekkür ederim Ond3r.Bir kavga olursa benim çevrem yok okulda daha onlar 2 yıllık it kopuk işte.Geçen cuma oturduk tesbih çekiyoruz bunlar 30-40 kişi ile kavgaya gidiyorlardı.

11. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    :Dbende boksa başlamadan önce boks hareketlerini bildigimi sanıyordum. ama salona yazıldıgımda hoca ilk bi kaç gün sadece boksta adım atmayı yürümeyi ögretti. sonrasında sadece sol yumruk 1 hafta sol yumruk çalıştım.. yumrugun ayak bel ve omuzla ilişkili oldugunu anladım.sonrasında sol sag. sol sol sag direk yumruk. direk yumrukların arkasından kombine edilerek aparkat kroşe yumruk bu böyle 3 aya yakın sürdü 3 ay aynanın karşısında hedefe yani kendime yumruk atmaktan bi hal oldum ama sonun makine gibi işleyen bi vucudum oldu. kum torbasına vurmayı ögrendim .6 ay sonrada rakiplerle ufaktan karşılıklı dövüşmeye başladım oyun kurmayı yumruktan kaçmayı eskiv yapmayı karşıdan gelen yumruktan kaçıp ardından yapılıcak mudaheleyi zamanla kavradım. dışardan bakıldıgı gibi bir spor degil. bütün dövüş sporlarında bu anlattıklarıma benzer şeyler olur. kimse kendi kendine birşeyler yapmaya çalışmasın sakatlıklar çok canınızı yakar sonra.

12. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    stronger çatma eğer sende sabır varsa çatma.. kavgadan kaç istersen sana korkak desinler bulaşma...herhangi bir spora başlayacaksan başla ancak çok çok çok zor durumda kalmadıkça kullanma zaten hapisi boylarsın kick box ve bokscular adam döverse...

13. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa

Önce Yürek Sonra Bilek :)

AnkTıp92 bunu beğendi.
  14. Stronger

Stronger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Bende herşeyden çekiniyorum dediğim gibi şişmanken çok zayıf kaldım.Ablam diyor afrikalılardan tek farkın beyaz olman ki gerçekten böyle omzuma dokunun direk kemiğime ellersiniz bu konuda yardım edebilirmisiniz?

15. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    arkadaşlar daha iyi bilir aslında ama makarna pilav kırmızı et ve kemiklerinin güçlenmesi için balık ve süte asıl derim stronger...

16. Stronger

Stronger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Sabrım çooook peygamber sabrı gibi sabrım vardır benim :) önder abi önce yürekde şimdi orda 3 kişi o topluluğun arasına atlasaydık 20-25ini alırdıkda geri kalanını bilemem artık bıçaklar silahlar çekilirdi.

17. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    bende bıçaklı silahlı kavgaya hayatta girmem...bilek önemli bilek...silah çıktı mertlik bozuldu arkadaş!!! dikkat et stronger

18. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    haha alemsin dostum özelden msn adresimi vereyim sana bi sorun olursa görüşelim ?

19. Stronger

Stronger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Ya o artistlerde olan en fazla bıçak.Bizim deli damar tuttumu silahımızı filan çekeriz ki okulda hem polisler geziyor hemde arka taraf emniyet :D

Not:Olur önder abi konuşuruz sohbet ederiz :)

20. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    bende bir ara taşıyordum kavgalıydım ama cezasını duyunca taşımaktan vazgeçtim...

Sayfayı Paylaş