Mma icin beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve No-Pa tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. No-Pa

No-Pa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaslar boyum 1.73 kilom 68 boy kilo bakimindan bi sikintim yok yag oranimda yuzde 11 kas kutlemi arttirmak istiyorum bunun icin antreman oncesi ve sonrasinda yemem gereken yiyecekler konusunda yardimci olur musunuz

Edit. Antremanlarda hic agirlik kullanilmiyor. Tamamen kendi vucut agirligimiz ve kum torbasiyla calisiyoruz.

2. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Antreman dan 2-3 saat önce büyük miktarda karbonhidrat ağırlıklı beslen yanındada bir miktar protein işini görür. aldıgın karbonhidrat idman sırasında enerjini maxımum tutacaktır. antremandan hemen sonra azalan karbonhidrat deposunu cok fazla değil bir miktar doldurman yeterli olucaktır örnek verirsek 2-3 bardak üzüm suyu veya diğer meyve suları işini görür.
    Örnek verirsek Antremandan 2-3 saat önce
    Pilav veya makarna pişmiş 300-400 gr
    1-2 meyve suyu - muz veya kivi
    Antreman sonrası
    100-200 gr pilav veya makarna
    1-2 bardak süt sebze ve meyve

3. kaosfare

kaosfare Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    garson
    Yer:
    izmir
    bence gainer kullanabilirsin hem ant. sırasında sana enrji vermiş olur hemde kas kütlesi alabilirsin bunun yanında dedikleri gibi pilav makarna ama önerim bulgur pilavı makinalar var buharla pişiren bundan alıp lapa olrak yiyebilirsin

yanında meyve olarak kesinlikle muz yemelisin hem enerji hemde içinde bir çok vitamın yönunden en iyisi muzdur ve dedikleri gibi üzüm suyu ant.sonra ton balıgıda bi alternatif olabılır

4. No-Pa

No-Pa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Antreman oncesinde hep bulgur ya da makarna yiyorum zaten. Antreman oncesi ve sonrasi muz yiyorum , muzuda antremandan 2-3 saat once mi yiyeyim ? Ayrica antreman sonrasi tavuk gogusu, salata , peynir , yagsiz sut iciyorum. Gereginden fazla mi sizce ? Bunlar yerine dediginiz gibi uzum suyu ve ton baligi yeter mi ?

5. kaosfare

kaosfare Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    garson
    Yer:
    izmir
    fazla değil bence az bile mma yapıyorsun kas kütleni arttıırman lazım ant sonrası karbo almayada özen göster yaktıgın enerjiyi yerine geri koyma açısından

muzun 1 saat önce yesen olur hemen önce yersen hazımsızlık yapar rahatsız edebilir rahat hareket edemezsin zaten vücudunu çalıştırıyorsun ant.sırasında bide mideni yormana gerek yok o arada

Sayfayı Paylaş