MMA için ağırlık programı!

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve alican12 tarafından 30 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alican12

alican12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    daha önce body yaptım bir süredir mma yapıyorum bir yandan bodye devam etmek istiyorum ama forumda anladığın kadarıyla kesin net bişr bilgi bulamadım veya benim kafama pek yatmadı yabancı forumlarda araştırıyordum ve bu programı buldum ingilizcem %100 değil ama bu programı baya övmüşler :) sizce bu programı denemeli miyim hoşuma gitti açıkcası çunku duz body programının esneklik açısından dövüş sporlarıyla uyuşmama sorunsalı hep kafamı kurcalıyordu.buyrun program ;

bench press
    latt pull down
    dumbell lateral raise
    seated cable row
    dumbell curl
    Z-bar triceps extension
    leg press
    standing leg curl
    standing calf raise
    crunch

hepsi 1 set 12 tekrar hiç dinlenmeden yapılıyor sonra dinlenip aynısı bir daha toplamda her hareket 3 kez yapılmış oluyor.Yorumlarınızı bekliyorumbench_O

2. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    MMA nerde yapıyosun acaba ?

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bunun "dövüş sporları "ile fazla bir ilgisi olmayan hareketler..

öncelikle ,şunu çok iyi anlaman gerekiyor:

"eğer uzun süre "vg yapmış "isen bunun etkilerini "dövüş sporlarında "silmen için bir süre uğraşman gerekecek...

tabi ki, "uzun süre uğraşmışsan "...yoksa 2-5 aylık "vg-geçmişi "olan sporcular için söylemek gereksiz...)

eğer uzun süre, vg" yaptıysanız ve "mma de müsabık vb" olamk istiyorsanız ,belli bir dönem sadece "mma antrenmanlarına "odaklaın ve daha sonra , "vg-etkileri" ortadan kalktıktan sonra (bu 3-5 ay da olabilir, 1 yıl da ) bu tip "kondüsyon program "arayışına girmeniz daha doğru olur!...)

ama, yok ben zaten zevk için yapacağım diyorsanız orası farklı konu!...9

4. alican12

alican12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İzmir White Club da yapıyorum.Hocam Kadir Eroğlu.

çok düzenli olmasa da bir süre yaptım tam net bir ay veremiyorum şu an ama vücüt ölçülerim: kol:39.5 omuz:123 göğüs: 106 diğerlerini hatırlamıyorum.Vg yapmışlığın etkilerini biraz daha açabilir misiniz acaba?bahsettiğiniz şey esneklik sanırım.şu an için musabık olmayı düşünmek çok erken daha başlayalı 2.5 ay oldu MMA e açıkçası.Şimdi anlayamadığım konu benim MMA ıle birlikte vg yapmam mümkün değil mi yani şu an kı vucutumun ustune biraz daha hacim ekleyemez miyim veya bu ölçüleri koruyamaz mıyım başladığım günden beri bu soruya yanıt arıyorum ama malesef netleştiremedim.Bu konuda bilgi ve tecrübeniz olduğu kanaatindeyim yardımcı olursanız sevinirim.

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    "vg -tamamıyla "kendine has "şekil, ölçü , definisyon , estetik vb" gibi parametreleri kendi içinde barındıran ve bu amaçla diğer "halter, jimnastik vb" gibi sporların alet ve metodlojilerini kendisine göre formatlamış ,kendine has bir spor dalıdır...

kısaca , "vg -idmanı, metodlojileri "ile "performans sporlarında "bir yere varamazsınız...zira, performans sporları kondüsyonun tüm parametrelerini ve alt parametrelerini (güç-kuvvet tiplemelerini) spesifik olarak içermek zorundadırlar...

kısaca , "vg-metolojileri" ile ne "güreşci, ne boksör, ne muay thai ci , ne de mma cı ( kaldı ki mma , karma disiplindir ve bunun tek elden eğitimi olmaz, olursa da "pratisyen hekimlik "gibi bi şey olur...bütün şampiyon ,başarılı dövüşcüler alt yapı olarak farklı disiplin çalışırlar ve ondan sonra mma ya geçerler....direk gidip mma kursuna yazılan kişilerden bu işin çıkması çok zordur) çalışmazlar !...)

kendine has antrenmanlar yapmak zorundasınız , kondüsyon için...vg-metodoljileri ile olmaz...tabi ki, müsabıklıktan söz ediyoruz...yoksa, zevk için tabi ki yapabilrsiniz , ikisini bir arada...)

speedtouch bunu beğendi.
  6. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Sayın ercan_gürgöze MMA İle İlgileniyor Musunuz Acaba Siz??

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hayır...muay thai-kickboxing yeter de artar bile...

ilgilenmeme sebeplerim:

**görsel olmaması..
    **statik olması..
    **çalışma konsunda fazla fan bulma olanağı olmaması...
    **abd dışında populer geleceği olmaması..
    **zaten, mma da olsa "muay thai "çalışılyor olması, olmazsa olmaz olması ...

Efrahim bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş