MMA hakkında birkaç soru

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve khephnes tarafından 10 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    mma öğrenmek tr de zor ancak buyuk şehirlerde bjj kursu veren yerler vardır sanırım oralara gidilebilir bu sporun temeli bjj dir .sambo judo güreş temelli sporcularda başarılı olurlar ayakta ise muai kickboks geçmişi olanlar avantajlı olur örnek dos santos pek yere düşüren olmadığından bjj yaparken gören yoktur yinede adı üstünde mma karışık yani. sonuç olarak bjj öğrenip yumruk atmayı yeterince geliştirirsen yeterli olur .

khephnes bunu beğendi.
  2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    kesinlikle katılıyorum. bjj'yi ben de mma'nın temeli olarak görüyorum. bu yüzden ilk olarak bjj'ye yöneldim.

ertan balaban'ı unutmadım, murat kazgan bir röportajında türkiye'deki tek lisanslı mma dövüşçüsü benim diyordu, söylediğime dair onu referans gösterebilirim. murat hocanın yalancısıyım yani. :p

vücutcuu bunu beğendi.
  3. TasteofMuscles

TasteofMuscles Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    eskişehir
    mma'e her yaşta başlanır kartlaşmadıktan sonra.ancak tabiki buna erken başlayanlardan 1 adım geride olursun.zaten mmade seni öne çıkaran genelde bjj tekniğindir yani grappling.ve de her türlü durumda iyi karar vermen gerekir.hangi pozisyonda nasıl hareket edeceğin,hangi kilitten nasıl kurtulabileceğin vesayre.yumruğu herkes atıyor önemli olan doğru anda doğru hareketi yapmaktır.bu da erken başlamakla olan bişey değildir yetenektir.stratejik düşünmeyi gerektirir mma(çoğu savunma sporu gibi)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:49 ----------

serhat arvas'ı da unutmayın kendisi k1 ve pride dövüşlerinde dövüşmüştür zamanında

Son düzenleme: 20 Temmuz 2012
    khephnes bunu beğendi.
  4. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    Murat Kazan çok az tecrübesi olan, çok sıradan bir MMAcidir.
    Türkiye'de Balaban ondan çok daha kariyerlidir mesela.
    esas MMA kariyerli olan Türkler ise yurtdışında bu sporu icra eden Türkler!
    Türkiye'de bu spor yok gibi bir şey aslında.

Sayfayı Paylaş