mma güç arttırıcı antrenman

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve batuhan p tarafından 20 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. batuhan p

batuhan p Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar. sitenize yeni üye oldum. 1 sene düzensiz 1 senede düzenli olarak bb ile uğraşıyorum. ancak genelde hacim çalıştım. gücüm arttı tabi ama istediğim düzeyde değil. sonra mma ile uğraşan arkadaşlarım güç artırıcı antrenman diye videolar gösterdi. bende bi bilene danışmadan denemeyim dedim. eminim daha önceden görmüşsünüzdür. traktör tekerleği fırlatma, sağlık topunu yere atma, ağırlığı yerde sürükleyerek çekme gibi. bu hareketler gerçekten güç artırırmı ve illa ormanda traktör tekerleğimi kovalamamız lazım bu hareketler salondada yapılabilirmi? lütfen cevaplarmısınız
    https://www.youtube.com/watch?v=XPsP9ldKEnY&feature=related
    https://www.youtube.com/watch?v=1l4FDJnqjLY
    https://www.youtube.com/results?search_query=mma+workouts+bodyweight+conditioning&page=2
    bunlarda bahsettiğim videoların linkleri. şimdiden teşekkürler

mma- ve MyShadowKing bunu beğendi.
  2. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    never backdown 1 filminde vardı öyle bi sahne, traktör tekerleği falan yuvarlıyodu, priketleri fırlatıyodu, maymun yürüyüşü yapıyodu. kendini zorlarsan gücü artırır tabi ki (ama çokta zorlama sakatlama kendini)

3. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Ben bu mma antermanlarına yaklaşık 1 senedir meraklıyım illede tekerlek sallamak gerekmez bunların amacı savaşçı olmak yılma yok ayakta kalma savaşı bende evde kendi imkanımla yapıyorum.Üst düzey bir kondisyon gereklidir.Az çok bendede var aklına gelebilecek her hareketi yap olay şu her zaman ayakta durucaksın durmak oturmak yok delice bir şey :D Ve de Bu antemanları 1 hafta aksat vücut çok değişiyor.

4. burakjudo

burakjudo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    mma antremanları üst düzey bir kondisyon ve altyapı gerekmekdedir genelde dayanıklık ve patlayıcı kuvvete yöneliktir düzenli bir şekillde çalışabilirsen tabi ki de vucüt dayanıklılığın ve gücün artar ve mma ciler crossfit çalışma sistemine genelde uyarlar crossfit hakkında bilgi toplayıp o sprouda yapabilirsin istanbulda bir kaç salonda var

5. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Kuvvet antremanlar ve crossfit yapmalisin.

6. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Kesinlikle crossfit öneririm zordur ama eğlencelidir ve zamanla değiştiğini fark edince daha da zevkli gelecektir

7. batuhan p

batuhan p Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cevapladığınız için çok teşekkürler. hemen crossfite başlıyorum. sitede crossfitle ilgili bi program bulunuyormu

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ne yapacağına bağlı tüm olaylar...

mma, yapacaksan önce 1 ya da 2 dalda idman yapıp ,bunların metodolilerine göre ustalaşmanız gerekir...yoksa, değil "crossfit" ,dünya power şampiyonu olsanız gene bi işe yaramaz!...

bu nedenle , bir adet "strike " sistemi seçin, daha sonra da bunu "grapplinge "ile biraz bağlayın...tabi konu mma ise...

diğer yanda ,konu eğer "sokak "vb ise ,grappling zaten bi işinize yaramayacağı gibi son derece riskli de olabilir...strike da veya orta mesaef koşu ,atletizm de karar kılın...

M.Liberation bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş