Minosalt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve pauloakenfold tarafından 15 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. pauloakenfold

pauloakenfold Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar yakın zamanda Türk Kalp Vakfınında onayladığı sodyum oranı %70 azaltılmış MİNOSALT marka tuzların piyasaya çıktığını gördüm.Bu ürün hakkında fikri olan yada kullanan varsa düşüncelerini bekliyorum.Bu arada 3 beyazı kesmeme ve tuzu okadarda aramama rağmen kullanmamızda bir mahsur olurmu?

2. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Re: MİNOSALT

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=3923

Oncelikle bu linkte yine senin sordugun bi soru war tuzla ilgili, istedigin cevapların bi bolumunu bulabilirsin..

Minosalt a gelince, sahsen bizim ewdede babam kullanıyor.. saglık icin daha ii ancak body icin; egerki tansiyon problemin yoksa, normal tuz tüket.. zaten tuz tuketiminin esas nedeni icindeki sodyuma vucudun ihtiyac duymasıdır.. Extradan sodyum almıyosan ( Solgar urunler vb...) tuz yemek en mantıklısı.. tabiki yerken abartma.. normal ölcülerde dewam et.. Ozellikle hacim almak isteyen biri olarak senin vucudunda eksik mineral bırakmaman lazım ve belli bir oranda da su tutman lazım...

Saygılar

3. pauloakenfold

pauloakenfold Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    verdiğin cevap için teşekkür ederim.Fakat benim spor yapmaktaki amacım fazla şişmek değil sadece düzgün bir vücuda sahip olmak istiyorum.Özellikle abdominal bölgedeki yağlarımda başım belada bu yüzden tuz dahil diğer beyazları kestim.Ama senin tuz kullanmam gerektiği yönündeki düşüncen kafamı karıştırdı.Bana biraz daha ayrıntılı anlatabailirsen sevinicem.10 gündür her gün 2 saat(1 saati cardio)spor yapıyorum.87den 83 kiloya indim.Tuza devam etmeliyimiyim yoksa kesmeye devammı?

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Ben senin hedefini yanlıs anladım.. Hacim almak gibi bi amacın yok anlasılan.. sen bi sekilde definasyon pesindesin.. ozaman Tuzu minimuma indir.. Eger tuzsuz yiyebiliorsan hic tuketme... Minosaltta vucutta su tutacaktır.. Eger yag yakımı ana hedefinse onu da kullanmanı onermem

Saygılar

Sayfayı Paylaş