minimum kanatla sırt gelişimi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Warprow tarafından 25 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Warprow

Warprow Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar bir soru takıldı aklıma
    kanat kası minimum geliştirilerek sırt kası geliştirilmesi mümkün müdür ?
    ve buna uygun program set ve sayıları nelerdir bilgilendirirseniz sevinirim özellikle değerli hocalarımız.weightlifter

2. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kanat kası neden istemiyorsun ? .

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Kanat vücudun en büyük kas gruplarından biridir. Sırtın büyük bölümünü kanat kasları oluşturur. Dolayısıyla kanat kaslarını çalıştırmadan sağlıklı bir sırt gelişimi olmıyacaktır. Göğüs istemiyorum , bacak çalışmam , kol olsun yeter vs. gibi düşünceler vücut geliştirmenin mentalitesine aykırı fikirlerdir. Vücut komplex bir yapıdır primer olarak belli bir kasınızı çalıştırdığınızda senconder olarak birçok kasınıza etki etmektedir. Bu nedenle çalıştırmadığınız kaslarınız , primer olarak geliştirmek istediğiniz kasların gelişimine negatif etki yapmaktadır.

Ek olarak büyük kas gruplarının çalıştırılması vücut hormon salgılarına pozitif etkileride bulunmaktadır.

Warprow bunu beğendi.
  4. Warprow

Warprow Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar şöyle acıklayayım

Zaten dediğim gibi kanat minimum geliştirilerek diye bir not düşmüştüm amacım 0 geliştirmek değil

ben şu ana kadar 4 aydır bb yapıyorum ama ben basketbol oyuncusu olduğumdan ötürü yapıyorum vücudumda her kası aynı düzeyde çalıştırırım fakat kanatlarımın büyümesini istemiyorum sebebi ise şu kanat büyüdüğünde şutun dengesini bozuyor ama sırt da cok önemli bir kas grubu o yüzden bu soruyu sormuştum

efekan

dediğim gibi basketbol oynuyorum amacım bb değil bu tarzda bir yorum yapmak yerine yardımcı olmayı deneyebilirdin laf olsun diye yorum yazmayınız. teşekkürler

Son düzenleme: 25 Temmuz 2012
  5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bence bu sorunun cevabını basketbol branşında uzman birisi vermeli . BB'te amaç kas kütlesi inşa etmektir basketbolda ise kas geliştirme sistemi daha farklıdır. Dayanıklılık , çabukluk ve kaslar arası sinerji olmalı .

Warprow bunu beğendi.
  6. Warprow

Warprow Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    yine de teşekkürler BeachBoy

Sayfayı Paylaş