Milyon Dolarlık Bebek(İzlemeyenler varsa hemen izlesinler)

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve ByVendetta tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar size önereceğim mükemmel bir başyapıt film var,Başrollerde Clint Eastwood ve Morgan Freeman gibi usta oyuncular ve Hilary Swank gibi Oscar ödüllü oyuncu var,şimdiye kadar izlediğim en iyi boks,dram filmi şimdiye kadar neden buraya yazmadım bilmiyorum ama şiddetle öneririm.Azmin zaferi ve spoiler vermek istemem ama hüzünlü bir son...

Konusu:Frankie Dunn, ringlerde yaşadığı yıllar boyunca müthiş dövüşçüler yetiştirmiştir. Öğrencisi olan boksörlere öğrettiği en önemli ders ise kendi hayatı için de düstur edindiği¸ herşeyin üzerinde kendini korumaktır. Tek arkadaşı Scrap, onun spor salonuna göz kulak olmaktadır. Bir gün Maggie Fitzgerald spor salonuna gelir. Yaşı spora başlamak için çok büyüktür ve Frankie kızları asla çalıştırmamıştır. Hayatının tek amacından asla vazgeçmeye niyetli olmayan Maggie her gün spor salonuna gelip çalışmaya devam eder. Sonunda genç kızın sarsılmayan azmine yenik düşen Frankie istemeden de olsa onu çalıştırmayı kabul eder.

eludem, wrestler, diez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Rocky filmi benim için en iyi boks filmidir fakat bu filmde harika spor yönünden çok dram yönünden çok etkilemiştir beni sonunda göz yaşlarıma hakim olamamıştım üstelik nedense çalıştığı yerde et parçasını gizlice alıp yiyorduya işte o sahnedede duygusal anlar yaşamıştım yinede hüzünlü bi son olsada istediği noktaya gelebildi en azından insanların size karşı önyargılarını yıkmak için onlara başarılı olduğunuzu kanıtlamak için çok çalışmalısınız ve şu hayatta en iyi yerlere gelerek bunu başarabilirsiniz ancak başka türlü olmaz ayrıca filmde güzel bir söz boksta sert vurmak değil iyi vurmak önemlidir. birde boksör kızın ailesinede sinir olmuştum

ByVendetta bunu beğendi.
  3. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Evet dram yönü ağırlıklı bir film,ben de o eti yerken içim cız etmişti,istediği yere gelebilmesi ve çalışmanın önemini bize kanıtlayıp başarısını göstermesi çok iyiydi ve ben uzun süredir izlediğim filmlerin repliklerini ajandama kaydederim sanırım demeye çalıştığın replik buydu: Frank: ''Bazen yumruk atmanın en iyi yolu geri çekilmektir.''

Bir de bu replik hoşuma gitmişti:Bay Scrab:''Eğer boksta sihir varsa bu tahammülün,çatlamış kaburganın,delinmiş böbreğin ötesinde savaşmanın sihridir.O sizden başka hiç kimsenin göremeyeceği hayal için her şeyi riske atmanın sihridir.''

rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    bir de cindirellaman var. russell crowe un. o da bir sporcunun (boksörün) dramatik hayatını konu almış. Gerçek hayattan alıntı.. Hala izlemeyenler varsa öneririm.

Akay, rockybalboa7 ve Rinkushichi bunu beğendi.
  5. zyzz

zyzz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İZMİR
    İçinde Eastwood ve Freeman varsa zaten o film başyapıttır :D

bu arada boks filmlerinden bahsetmişken Raging Bull filmini ve DeNiro'nun Muhteşem oyunculuğunu izlemeyen varsa şiddetle tavsiye ederim...

rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Cinderella Man'i de izledim iyi bir filmdi,Raging Bull'u uzun süredir biliyorum ama ne yalan söyleyeyim siyah beyaz ekran bana pek hoş gelmediğinden izlemedim aslıdna normalde siyah beyaz filmleride severim bu filmi yakın zamanda izleyeceğim ne de olsa De Niro var(Deli rolünü iyi yapabilmek için kendini tımarhaneye atan adam,rolü nasıl iyi yapamasın ki) :)

7. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Böyle bir film gerçekten izlenmesi gereken film.Film için eleştiri bulmak zor ancak bazı dövüş sahnelerinde sahte yumruk olduğunu çok belli etmişlerdi geri kalan herşey çok güzel.kızın ailesine evi aldığındaki sahneden itibaren ailesinden nefret ettim

8. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Haklısın ama zaten filmde daha çok dram yönü baskın.

Sayfayı Paylaş